کد خبر: ۱۵۱۱۹
۱۰۹۹ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

جان کری :

با ظریف دیدار داشتم

۱۳۹۲/۷/۵
۱۳:۱۹

 

وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه لحن و نوع ارائه تیم ایرانی در دور جدید مذاکرات هسته‌ای متفاوت از قبل بوده، می‌گوید دیدار دوجانبه‌ای هم با همتای ایرانی‌اش داشته است.

خبرگزاری فارس: جان کری: لحن مذاکرات بسیار متفاوت بود/ با ظریف دیدار داشتم
  

به گزارش خبرگزاری فارس، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا با حضور در نشست خبری بعد از مذاکرات وزرای خارجه گروه موسوم به 1+5 و ایران، گفت نوع ارائه و لحن هئیت ایرانی در این مذاکرات، بسیار متفاوت از قبل بوده است.

وی ضمن استقبال از این تغییر لحن، گفت مهم این است که این تغییر و نتایج این نشست به اقدامات عملی منجر شود. کری به علاوه گفت مشخص است که تنها با یک نشست نمی‌توان به نتیجه رسید و هنوز باید کارهای زیادی برای دستیابی به توافق صورت پذیرد.

کری همچنین تائید کرد که در حاشیه این نشست دیداری دوجانبه هم با «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران داشته است. پیشتر «عباس عراقچی» معاون وزیر خارجه هم اعلام کرده بود که گفت‌وگوهای جانبی در حاشیه چنین نشست‌هایی امری معمول بوده و ممکن است رخ دهد.

دور جدید مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 پنج‌شنبه شب به وقت محلی اولین بار در سطح وزرای خارجه در نیویورک و در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شد.

بنا بر اعلام «کاترین اشتون» مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا، دور بعدی این نشست قرار است روزهای 15 و 16 اکتبر در شهر «ژنو» برگزار شود.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز