کد خبر: ۱۲۷۷۱۵
۱۰۳۶ بازدید
۱۷ دیدگاه (۱۵ تایید شده)

چرایی عدم برگزاری همایش "داغچیلار بایرامی" در "گچیلیک" +تصویر نامه

۱۴۰۱/۱۲/۲۴
۱۱:۵۳

 

اطلاعیه هیات کوهنوردی میانه !


همایشی که  هیچ یک از کوههای میانه پتانسیل برگزاری آن را ندارد !
یا
مسئولینی که توان برگزاری آن را ندارند؟

به گزارش صدای میانه ،در این نامه که به امضای رئیس ورزش و جوانان میانه رسیده ،دلیل عدم برگزاری، نا ایمن بودن راه دسترسی به مسیر گچیلیک‌ عنوان شده است.

منطقه کوهنوردی گچیلیک میانه

قله ی گچیلیک مشهور ترین قله ی ارتفاعات قافلانکوه می باشد و کوهنوردان زیادی از میانه و شهر های دیگر در تمام روز ها به آن صعود می کنند، این قله 1750 متر ارتفاع دارد و یک انتخاب ایده آل برای علاقه مندان به ورزش و کوهنوردی است. 

منطقه کوهنوردی گچیلیک یکی از ارتفاعات میانه می باشد که در نزدیکی رودخانه قزل اوزون قرار دارد.

این منطقه جزء جاذبه های تفریحی میانه به حساب می رود و در تمام روزها، به خصوص روز های جمعه افراد زیادی به منظور کوهنوردی و تفریح به این منطقه می آیند.

کوهنوردان طی چند سال گذشته (به استثنای سه سال اخیر به دلیل کرونا و تخریب راه دسترسی توسط به دلیل کشیدن‌ راه اهن‌ میانه-اردبیل ) جمعه آخر سال را در این‌مکان جمع شده و به اجرای برنامه های مختلف می پرداختند. 

معرفی منطقه کوهنوردی گچیلیک میانه

قله ی گچیلیک مشهور ترین قله ی ارتفاعات قافلانکوه می باشد و کوهنوردان زیادی از میانه و شهر های دیگر در تمام روز ها به آن صعود می کنند، این قله 1750 متر ارتفاع دارد و یک انتخاب ایده آل برای علاقه مندان به ورزش و کوهنوردی است. این قله در دسته ی قله هایی با رده صعود آسان قرار می گیرد و دارای شیب متوسط 24 درجه می باشد. البته مسیر صخره ای هم برای صعود وجود دارد که بسیار سخت است و توصیه نمی شود. به طور کلی مسیر رفت و برگشت به قله 6 کیلومتر است و مسیر برگشت بسیار کوتاه تر و ساده تر می باشد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۱۲/۲۷ ۱۱:۰۶

برادر پوربهرامی عزیز
اصلا صحبت از هیات کوهنوردی نیست
صحبت از نالایق و مطیع اوامر بالا دستی ها بودن رییس اداره ورزش هست.
ایضا همانطور که یکی از عزیزان همشهری در کامنتها نقل کردند:جشنواره داغچیلار بایرامی سال‌های قبل به صورت خودجوش توسط عده ای از همشهریان شکل گرفت که بعدها توسط ارگان‌های دولتی مصادره به مطلوب گردید.
الانم همه میدونن که داستان جاده سازی و این حرفه بهانه ای بیش نیست.
مشکل چیز دیگریست….

۰۱/۱۲/۲۶ ۲۲:۵۴

سلام
چرا برخی نظرات تائید نمیشه

۰۱/۱۲/۲۵ ۲۰:۳۱

دردست تعمیره یک پل موقت بزنید.
بی‌کفایتی مسئولین

۰۱/۱۲/۲۵ ۰۸:۴۴

سازونوا از نظر حکومت خلاف است همچنانکه در تلویزیون نمیتوانید ببینید

۰۱/۱۲/۲۴ ۲۳:۲۷

بنظرم ،مسوولین شهرمون باید محلی را در نظر بگیرند که در زمان و مکان مناسب همه دوست داران طبیعت دور هم جمع بشوند مثلاً در آن محل درخت وگل بکارند،مسابقه ترتیب دهند،غذای محلی شهرمون را معرفی کنند، مسابقه ساز و نوا به راه بیندازد،به اصطلاح جمعه بازار به راه بیندازند،صنایع دستی ،فروش کالا، وغیره....را با دوربین خبرنگاری به دیدگان هموطنان برسانند،

۰۱/۱۲/۲۴ ۲۲:۲۹

این برنامه ذاتا یک برنامه دولتی و مختص یک یا دو ارگان نبوده و نیست و ۱۳ سال پیش توسط جمعی از فعالین محیط زیست و فعالین فرهنگی و کوهنوردان شکل گرفت.و به صورت یک برنامه خودجوش و مردمی درآمد ‌و امسال هم ادامه خواهد داشت

۰۱/۱۲/۲۴ ۲۱:۳۲

هیئت کوهنوردی می توانست این برنامه را در دامنه قلعه دختر برگزار کنه . متاسفانه لغو برنامه جمعه آخر سال در کوه تصمیم درستی نبود .

۰۱/۱۲/۲۴ ۱۷:۱۲

تونل مورد احداث درگچیلیک چندبار ریزش داشته،چون منطقه دارای کوهزایی جوان هست، بنابراین احتیاط وایمن سازی لازم هست

۰۱/۱۲/۲۴ ۱۶:۳۰

آقا بر فرض مثال قبول و مردم و کوهنوردان جمعه نمیروند و موندم چرا پلیس راه و یگان و ...چرا راهو میبندن و نمیذارن ملت اونجا برن ، این طیف فقط دوست ندارن اجتماع و شادی و تفریح مردمو ببینن ، خدا لعنتشون کنه

۰۱/۱۲/۲۴ ۱۳:۵۸

راه آهن احداث شده تداخل چندانی باراه دسترسی نداره
فوقش تواین سه سال راه جایگزین احداث میشد
همش بهانه ست

۰۱/۱۲/۲۴ ۱۳:۲۵

سلام مهندس هیچ کس منکر زحمات ارزشمند هیئت کوهنوردی نیست و انصافا هم شایسته قدردانی هستند

اما برنامه فرهنگی را هم می توان از سازمانهای ورزشی و فرهنگی انتظار داشت !

۰۱/۱۲/۲۴ ۱۳:۱۲

برنامه فرهنگی میخواهید بروید یقه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد و اداره میراث فرهنگی و گردشگری و واحد فرهنگی شهرداری و کمیسیون فرهنگی شورای شهر را بگیرید. هیئت کوهنوردی اگر هم تا حالا کاری کرده از خوش ذوقی اعضایش بوده نه وظیفه ذاتی هیئت که حالا برگزار نشدن یک مراسم اعتبار هیئت کوهنوردی را زیر سوال ببرد. اهل فن می دانند کار زیرساختی که در دوره تصدی ارجمند انجام شده با هیچ هیئت دیگری قابل مقایسه نیست.

۰۱/۱۲/۲۴ ۱۳:۰۹

اصل قضیه مخالفت با تفریح و شادی مردم است

۰۱/۱۲/۲۴ ۱۲:۲۶

اهان
عجب دلیل قانع کننده ای!!!
عملیات عمرانی چه ارتباطی با حوادث ناگوار میتونه داشته باشه؟
تاسف برای میانه ومخصوصا جامعه ورزش میانه که رییسش چنین فردیست!

۰۱/۱۲/۲۴ ۱۲:۰۵

بسیار خرسندیم 😂😂😂😂

اخبار روز