کد خبر: ۳۳۰۴۷
۷۴۷ بازدید
۰ دیدگاه

سخنان آیت‌الله مجتهد شبستری در جمع مردم میانه در مسجد جامع

۹۳/۱۰/۲۳
۱۶:۱۷

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی از حل مشکل واگذاری اسناد مالکیتی متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)، به مردم این شهرستان خبر داد و گفت: در پی این اقدام مشکل ۶ هزار سند برای ۶ هزار خانوار شهرستان حل شد.


به گزارش خبرگزاری فارس از میانه، آیت‌الله مجتهد شبستری ظهر امروز در جمع مردم شهر میانه در محل مسجد جامع این شهر، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای زینبیه و ثارالله از حل مشکل اسناد مالکیتی مردم شهرستان میانه در سایه هبه و عطیّه مقام معظم رهبری خبر داد.
وی با اشاره بر لزوم امانت‌پذیری بندگان در مقابل نعمت‌های الهی افزود: امانت الهی در بین بندگان همانا کتاب آسمانی قرآن و عترت است و تمام برکات در عالم از این دو سرچشمه می‌گیرد.
امام جمعه تبریز با بیان این موضوع که قرآن مایه رشد بشریت و نور معنوی برای سعادت بشر و تشخیص حق از باطل است، افزود: در زمان غیبت امام زمان (عج)، ولی‌فقیه زمان به عنوان منبع خیرات و منشأ برکات معنوی و مادی جامعه است.
وی تصریح کرد: مردم جامعه باید با ادله نسبت به بر پایی حکومت ولایت فقیه در جامعه آشنا شوند، خاطرنشان کرد: برکات وجود ولی فقیه در جامعه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی قابل درک و فهم و مشاهده است و ایشان زمامداری عادل و آگاه برای تمام مسلمین جهان است.
آیت‌الله شبستری با بیان این موضوع که دولت زورگو و ستمگر پهلوی با قیام و رهبری بنیان‌گذار جمهوری اسلامی (ره) به زباله‌دان تاریخ ملحق شد و کشور در سایه رهبری مقام معظم رهبری (مدظله) همچنان در مسیر سعادت و پیشرفت در جهان حرکت می‌کند، افزود: استقلال و امنیت جمهوری اسلامی ایران بزرگ‌ترین نعمت و مبارزه با استعمار جهانی وظیفه ملت انقلابی ایران است.
وی با اشاره توسعه و خدمات‌رسانی نظام جمهوری اسلامی برای محرمیت‌زدایی و اجرای عدالت را در سایه برکات وجود ولی فقیه در جامعه دانست و افزود: توطئه‌های دشمنان نظام و انقلاب در سایه رهبری‌های مقام معظم رهبری خنثی و همچنان صفوف مردم در حمایت از این نظام و انقلاب باشکوه‌تر و پررنگ‌تر گشته است.
آیت‌الله مجتهد شبستری با بیان این موضوع که اسناد مالکیتی مذکور به صورت رایگان و به عنوان هدیه رهبر معظم انقلاب از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به مردم شریف اعطا شد، اظهار داشت: بسیاری از این اراضی تحت مالکیت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) بودند و تاکنون بدون سند در اختیار مردم قرار گرفته بود.
حجت‌الاسلام و المسلمین حامدی امام جمعه شهر میانه نیز ضمن خیر مقدم‌گویی نسبت به تشریف فرمایی نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی در جمع مردم میانه و شهر شهدای زینبیه و ثارالله، با اشاره به بهره‌مندی جهان اسلام و ملت مسلمان ایران از رهبری فرزانه رهبر معظم انقلاب از حل مشکل اسناد مالکیتی مردم شهرستان میانه در سایه عنایات ویژه و هدیه بزرگوارانه ولی فقیه زمان به عنوان ادله‌ای محکم در حقانیت و اجرای عدالت در جامعه یاد کرد.
وی ضمن ابراز خرسندی و اعلام بیت مجدد مردم با رهبر معظم انقلاب از تاسیس چهار مدرسه از طرف بنیاد برکت و تخصیص سرمایه برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی از سوی نهادهای انقلابی تقدیر و تشکر کرد.
در پی این اقدام مشکل 6 هزار سند برای 6 هزار خانوار شهرستان با عنایات رهبر معظم انقلاب از سوی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) حل شد.

*******************

ایرنا :

آیت الله محسن مجتهدشبستری روز سه شنبه در مسجد جامع شهرستان میانه افزود: خداوند امانت خود را که همان ولایت الهیه است بر انسان فرستاد تا پذیرای آن باشد، چون غیر از انسان کسی توانایی این امر را ندارد.

وی با بیان اینکه ولایت الهیه در شکل قرآن و عترت متجلی شده و دو یادگاری است که پیامبر بزرگ اسلام در بین مردم به امانت گذاشت، اظهار کرد: تمام برکات عالم از قرآن و عترت سرچشمه گرفته و سبب تشخیص حق از باطل همانا قران و عترت است.

آیت الله مجتهدشبستری ولایت را منشا تمام برکات معنوی و مادی دانست و گفت: کتاب ولایت فقیه باید در مدارس تدریس شود تا نوجوانان و جوانان این مرز و بوم با ولایت آشنا شوند.

وی خاطرنشان کرد: به برکت ولایت طومار دو هزار و 500 ساله سلطنتی بسته شد و اگر نعمت ولایت فقیه نبود سرنوشت کشور ما به سرنوشت کشورهایی همچون سوریه، عراق، بحرین و لیبی دچار می شد.

وی استقلال و امنیت موجود در کشور را بالاترین نعمت و موهبت ذکر کرد و افزود: همه این نعمت ها در سایه ولایت و رهبری های داهیانه رهبر معظم انقلاب حاصل شده و ما باید قدردان ولایت و نظام باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان آذبایجانشرقی حضور پرشور مردم در تمام صحنه ها را دلیل بر پذیرش ولایت فقیه عنوان کرد و گفت: مردم به یقین دریافته اند که ولایت امیرالمومنین و ولایت حضرت ولیعصر (عج) در مملکت جاری و ساری است.

وی به هبه زمین های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به مردم برای صدور سند مالکیت آن ها را گوشه ای از الطاف و عنایات رهبر معظم انقلاب ذکر کرد و افزود: سالیان درازی بود که نبود سند مالکیت منازل مسکونی و زمین های کشاورزی در شهرستان میانه برای مردم مشکل ساز شده بود که با عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب این مشکل رفع شد.

در این مراسم شش سند مالکیت به صورت نمادین و رایگان توسط امام جمعه تبریز به مردم اهدا شد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز