کد خبر: ۴۷۹۵۴
۸۱۴ بازدید
۲ دیدگاه (۱ تایید شده)

رتبه سوم استانی شهر میانه در تلفات درون شهری تصادفات

۱۳۹۴/۷/۵
۲۳:۴۳

به گزارش صدای میانه به نقل از فارس از تبریز، بهرام صمدی‌راد ظهر امروز در سومین جلسه کمیسیون ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی آذربایجان‌شرقی به ارائه گزارشی از روند تلفات جاده‌ای در آذربایجان‌شرقی پرداخت.

وی با بیان اینکه در تصادفات و تلفات جاده‌ای علل و عوامل مختلفی دخیل هستند، گفت: آنچه که در نهایت امر رخ می‌دهد کشته و مصدوم شدن انسان‌هاست که فارغ از مقصر و یا قربانی حادثه، میزان تلفات بالا می‌رود.

صمدی‌راد عنوان کرد: تلفات جاده‌ای در استان به نسبت تلفات در سال‌های دهه 80 و به خصوص سال‌های 84 و 85 که اوج تلفات رانندگی وجود داشت، کاهش یافته است و این در حالی است که تعداد وسائط نقلیه به نسبت آن سال‌ها افزایش بسیاری یافته است.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: سال گذشته 700 نفر در جاده‌های آذربایجان‌شرقی بر اثر تصادف کشته شدند که این آمار در 6 ماهه سال‌جاری به 407 نفر رسیده است.

وی بیان کرد: در زمینه رتبه تلفات جاده‌ای در کشور نهم هستیم که البته این میزان پایین‌تر از میانگین کشوری بوده و براساس تناسب خودرو و میزان تصادفات است.

افزایش فوتی‌های تصادفات در راه‌های روستایی نگران‌کننده است

صمدی‌راد اضافه کرد: 82 درصد فوتی‌ها مرد و 18 درصد زن بوده‌اند و در حوزه برون‌شهری نیز در راه‌های روستایی افزایش نگران‌کننده‌ای را داریم و 38 مورد تلفات سال گذشته به 49 مورد رسیده است.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: 75 درصد متوفیان در حوزه برون‌شهری و 24 درصد درون‌شهری فوت کرده‌اند و شهر تبریز با 38 درصد بیشترین تلفات برون‌شهری را دارد.

وی وضعیت راه‌های اهر را نگران‌کننده دانست و گفت: راه‌های شهرستان اهر 37 مورد فوتی داشته‌اند و این محور نیازمند رسیدگی سریع است.

صمدی‌راد، میزان تلفات درون شهری را به ترتیب شامل شهرهای تبریز، مراغه، میانه و مرند دانست و افزود: در حوزه درون‌شهری 55 درصد متوفیان مربوط به تبریز و 45 درصد در سایر شهرهاست.

وی یادآور شد: آمار متوفیان بر حسب محل فوت 60 درصد در محل حادثه، 35 درصد در بیمارستان و پنج درصد در راه بیمارستان بوده و در این میان آمار و عملکرد اورژانس استان روز به روز بهتر می‌شود.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی با اشاره به تحصیلات متوفیان در تصادفات راهنمایی و رانندگی استان گفت: 70 درصد فوتی‌های تصادفات زیر دیپلم و 30 درصد بالای دیپلم بوده‌اند.

وی افزود: در نوروز سال‌جاری نیز کاهش فوتی‌ها را به نسبت سال قبل داشته‌ایم و 39 درصد فوتی گزارش شده است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۷/۶ ۱۵:۲۶
خدا قبول کنه رانندگی مردممان را از شوخی بگذریم مقصر اول خود شخص متصادف است که مقررات رانندگی را مراعات نمکنند.

اخبار روز