کد خبر: ۹۴۳۱۱
۶۴۱ بازدید
۱۷ دیدگاه

ارتقای رتبه آذربایجانشرقی به جایگاه دوم شتاب شیوع کرونا

۹۸/۱۲/۲۷
۱۶:۳۵

آمار ارائه شده از طریق وزارت بهداشت (با فرض صحت) می گوید: استان آذربایجان شرقی پس از مرکزیت تهران و کرج، دارای بیشترین مبتلایان جدید به کرونا است.

به گزارش صدای میانه به نقل از رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، شمار کشته شدگان کرونایی کشور به مرز 1000 نفر می رسد (دقیقاً 988 نفر). استان ما با 78 مبتلایی جدید به کرونا، دارای دومین سرعت شیوع کرونا در کشور پس از دو استان مرکزی تهران و کرج است درحالیکه در استانهای شمالی مازندران و گیلان به ترتیب 59 و 45 نفر جدیداً به کرونا مبتلا شده اند. این آمار نشان می دهد که شمالی ها نسبت به کرونا حساس شده و از ابتلا به آن پرهیز می کنند و استان ما که در ارائه آمار و آموزش، قطره چکانی عمل می کند، تعداد مبتلایانش هر روز بیشتر می شود.

آمار مبتلایان کشور نیز هم اکنون 16169 نفر است که سهم استان آذربایجان شرقی 487 نفر است.

طبق همین آمار معلوم می شود وضعیت شهرستان میانه نیز وخیم است و نیاز است خود مردم در سکوت آماری و آموزشی مسئولین، این خطر را جدی بگیرند و از هر نوع تردد یا مسافرت پرهیز کنند. هنوز در میانه نمی دانیم چه کسانی با کرونا کشته شده اند و آداب شرعی یا نکات ایمنی تشییع و تدفین آنان چگونه بوده است؟ تعدادشان چند نفر بوده و تعداد بستری شدگان چند نفر است؟ لذا با فرض بدترین شرایط لازم است از هر نوع مراسم خصوصی و عمومی، خرید، نشستن در تاکسی، مراجعه به بانک و ... پرهیز کنیم تا این بلای خانمان سوز از سر ما دفع شود.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

سلام

باتوجه به شرایط میانه و موقعیتی که نسبت به شهر زنجان و مسیر ارتباطی که داره . خیلی در معرض  قرار داره که اگه رعایت نکنیم دامان خانواده هامونو میگیره. / ولی همین محدودیت های ورود به شهر چقدر اجرا میشه ا... اعلم تو چند روز اخیر پلاک غیر بومی زیاد شده. / میانه مهاجر زیاد داره و باید مراقب شهرمون بود.

 

یا علی

۹۸/۱۲/۲۸ ۱۳:۵۷

با التماس و خواهش نمیشه مردم را در خانه نگهداشت باید مانند چین ایتالیا و فرانسه پلیس و نیروهای امنیتی و انتظامی با قدرت وارد عمل شوند و تنها کسانی اجازه خروج از خانه داشته باشند که اجازه رسمی از پلیس داشته باشند و کسانی که بدون اجازه از خانه خارج شده و در خیابان تردد دارند با جریمه های نقدی، بازداشت و ... مواجه شوند.

۹۸/۱۲/۲۸ ۱۳:۵۱

حرفتون بجا بود ولی قاطی چهارشنبه سوری کردین و بد شد چهارشنبه سوری ایین باستانی ماست و باید گرامی داشته باشه هر کس جلوی خونش اتیش روشن کنه و رعایت کنه چه عیبی داره و شاید شما خوشتون نیاد ولی ما خیلی خیلی دوس داریم.

۹۸/۱۲/۲۸ ۱۳:۳۲

انشاالله با کمی تلاش رتبه اول و مقام قهرمانی رو به دست میاریم!

۹۸/۱۲/۲۸ ۰۹:۳۲

مردم میانه به مقتضی طبیعتشان از خوی بی خیال برخوردارند .سهل انگارند .همه چیز را به سخره می گیرند.توچهی به همدیگر ندارند .لجوج اند .من در چند روز گذشته کمال بی خیالی را در مردم شهرم مشاهده کردم .برگزاری چهارشنبه سوری کذایی و غلط که جز ضربه به اقتصاد کشور فایده ای ندارد توسط همین مردم بی خیال گسترده تر از سالهای قبل برگزار شد و این نشاندهنده بی خیالی انهاست .به هر کس می رسی می گوید بی خیال کرونا چیه !

۹۸/۱۲/۲۸ ۰۱:۲۳

حالا آقايون مغازه داران محترم بفرمائيد تحويل بگيريد .بعد بيائيد تو فضاي مجازي بگيد تو فلان خيابان نبش فلان كوچه مغازه فلاني باز است.و چونكه اون از دستور تمرد كرده آقاي فرماندار يا اصناف بيا جواب بده. بايد من نوعي رعايت بكند و همه بايد خودمان رعايت كنيم .بنده در اين مورد مسئول هيچ ارگان يا اداره اي را مقصر نميدونم و فقط مردم شهر مقصر هستند .لطفا رعايت كنيم

۹۸/۱۲/۲۷ ۲۳:۲۴

چوخ مورباهدی همشه اوجالاردا

۹۸/۱۲/۲۷ ۲۲:۲۰

در استان ما هنوز جدی کرونا رو جدی نگرفته اند

۹۸/۱۲/۲۷ ۲۲:۱۹

کسی که خوابه را میشه بیدار کردوکسی که خودش را به خواب زده باشه عمرا بشه بیدارکرد......وای بر ما

۹۸/۱۲/۲۷ ۲۰:۵۵

با سلام
متاسفانه مردم عزیز شهرستان اصلاً رعایت نمی کنند. لطفاً موضوع به صورت امنیتی مورد توجه ویژه قرار گیرد.
با تشکر

۹۸/۱۲/۲۷ ۲۰:۲۳

ما همیشه رتبه برتر را داریم ، بیکاری رتبه برتر ، کرونا رتبه برتر ، آب شرب آهکی رتبه برتر ، ورزش رتبه برتر ، کنکور رتبه برتر ، پارتی بازی رتبه برتر ، اکثرا هم در کارهای مثبت برتر هستیم و هم در سایر امور ، اینجا میانه است که اکثراافراد سرشناس شهرو دیار خودرا ترک و زندگی در غربت را برگزیده اند

۹۸/۱۲/۲۷ ۲۰:۱۷

استان اذربایجانشرقی میخادزوداین قضیه روفیصله کنه برای همین پیشقدم شده وافزایش جهشی رومیخادتجربه کنه!!!!!

۹۸/۱۲/۲۷ ۱۹:۳۱

حالا روزهای خوبمونه بعد از عید با این روالی که ما مردم و دولت در پیش گرفته تنها خدا می داند چه اتفاقات ناگواری در پیش خواهیم داشت وای برآن روز ناخرسند وای .......................

۹۸/۱۲/۲۷ ۱۹:۱۵

داداش باید تو قبرستان نگهبانی بدیم

۹۸/۱۲/۲۷ ۱۸:۴۳

به نام خدا
با سلام و ادب خدمت تمام همشهریان عزیز و آرزوی سلامتی برای همگان مخصوصاً بیماران مبتلا به انواع بیماریها .
عملکرد شبکه بهداشت و درمان در مورد آموزش ، ابلاغ بخشنامه ها به ادارات ، استفاده از فضای مجازی و ارائه آمار و اطلاعات کاملاً شفاف و مشخص بوده و عدم اطلاع فرد یا افرادی به هر دلیل ، نمی تواند زحمات شبانه روزی کادر خدوم مخصوصاً همکاران درمان بیمارستان ها را خدشه دار کند . مدیریت شبکه و همه کارکنان تقریبا به صورت تمام وقت در تلاش برای درمان بیماران و مهار بیماری هستند ولی متأسفانه عموم مردم قضیه را جدی نگرفته اند و وضعیت خیابان ها شاهدی بر این مدعاست .
به امید روزهای بهتر بدون کرونا

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز