کد خبر: ۸۳۵۰۲
۲۲۹ بازدید
۲۳ دیدگاه

دنبال حل مشکلات باشیم با شیوه های ابتکاری

۹۷/۴/۲۰
۱۸:۲۶

هر از چند گاهی یک مطلب در حوزه ابتکار بخوانید ...

- یک عدد اسپری سفید بخرید داخل ماشین داشته باشید . اگر چاله ای برخوردید دورش را دایره بزنید تا مسئولین شهر شرمنده شوند از خدماتشان .

- دوربینی در ماشین خود نصب کنید 170 هزارتومانه سنسور حرکت داره با حرکت ماشین تان همه اتفاقات را رصد میکند .... دوبله ایستادن پلیس تا ....سد معبرو .... دیگر اجازه به تکرار تخلف ندهید . بس است دیگر مماشات با متخلف.

- اگر به همین زودیها خیابان خیام 6 و پروین اعتصامی آسفالت نشود در جشن کاه گل مالی خیابان با ما همراه شوید . جشنی که رسانه ای میکنیم . چکمه میپوشیم کاه میاریم و خاک و آب و چاله ها را ماله میکشیم و خیابان را رفو میکنیم  اگر مسئولین کار را به انجام برسانند منتظر باشید متقابلا تجلیل جانانه ای میکنیم و آن را هم رسانه ای میکنیم .

- اگر شهردارت زمستانی شهرت را برف روبی نکرد ماشین هایتان را جلوی شهرداری پارک کنید و اجازه ورود خروج به شهرداری و شورای شهر ندهید . من اولین نفر . زمستان پیش روست از الان بروند و نمک بخرند. نباشد مثل سالهایی که ..... بعد برف سنگین فهمیده باشند نمک کم دارند !

- اگر در چاله ای افتادید و خسارت دیدید ماشین تان را همان جا پارک کنید و پلیس را خبر کنید ولو اندکی راه بند ایجاد شده باشد . از شهرداری یا ارکان مربوطه مطالبه خسارت کنید و بسادگی نگذرید .

- اگر اورژانس در دل شب بعد از تزریق فلان آمپول از شما میخواهد عین اون را بخرید و به اورژانس بدهید ( شاهد بودم ) فیلم بگیرید صوت بگیرید و تخلف را منتشر کنید . آنان موظفند تامین دارو کنند نه همراه بیمار

 

هیچ یک از این اقدامات تعریف اغتشاش ندارد هیچ یک از این اقدامات نامش براندازی نیست . هیچ یک از این اقدامات تعرض نیست تظلم است مطالبه حقوق شهروندیست ! آنقدر ساکت و منفعل مانده اید که فکر میکنید تا حق تان را بخواهید میکشدتان میزندتان میبردتان .... نه اینطور هم نخواهد بود . ما مسئول با عرضه و لایق میخواهیم . همین و بس .

به فکر ابتکار باشید ................

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۴/۲۷ ۰۸:۰۲

ممنونم همشهری . یک دنیا پند بود کلامتان.

۹۷/۴/۲۵ ۲۳:۴۹

خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمیدهد مگراینکه خودشان بخواهند
باتشکر فراوان

۹۷/۴/۲۳ ۱۴:۱۶

سلام . بنده مطلبی را حذف نکردم . فقط مطلب آخر ... دوشنبه شب ... بود که گویا فتا تایید نداده ..... 

تلگرامم miyanehshahram@

۹۷/۴/۲۳ ۱۳:۴۰

چرا مطالبتان را حذف کردید؟

۹۷/۴/۲۳ ۰۱:۳۶

سلام نه شوخی نیست . چقدرم بجا فرمودید. امروز رنگ شده است .  شنبه ۲۳ تیر 

۹۷/۴/۲۳ ۰۱:۲۸

سلام
آقای احمدی عزیز حالا که پیشقدم شدید بدون شوخی عرض می کنم این سرعت گیرهای آسفالتی را هم کاش همگان مدد کنند رنگ بزنیم گویا شهرداری بودجه این را هم ندارد رنگ برخی سرعت گیرهای آسفالتی رفته دیده نمی شه

۹۷/۴/۲۳ ۰۱:۲۲

سلام و ارادت دارم . راه قانونی اش شکایت به استان و مدیر بالا دست و نهایت به دیوان عدالت اداری است . و اگر مدارک تان مستدل است روزنامه ای اش کنید . باید چنان سازمانی رسوا شود . 

اینروزا گوشی ها فیلم و صوت میگیرند و ... بی خبر نمانید .

۹۷/۴/۲۳ ۰۱:۱۹

سلام . اینقدر درد را ساده و روان نوشته بودید که دلم به درد آمد . شهروندی که میداند حقش این نیست اما تحمل میکند ! 

بزودی کانال تلگرامی اعلام میکنیم . البته کانال میانادان نه خبر و سایت صدای میانه رو هم داریم اما با مسئولیت خود کانالی  ثبت و اعلام میکنیم فقط برای مسائل شهر . 

در دسترس و در ارتباط باشید لطفا 

۹۷/۴/۲۱ ۱۰:۱۰

اقای احمدی در یکی از ادارات میانه بر خلاف مقررات و بخشنامه رسمی وزارت رفتار میکنن و می گویند برو به هر کی میخوای بگو! خب الان به کی بگیم؟

۹۷/۴/۲۱ ۰۹:۵۰

جناب احمدی، با سلام و عرض ارادت، حرکت شما را تحسین میکنم. فکرتان مبتکرانه است و شرط لازم برای موفقیت در راهی که انتخاب کرده اید، حرکت جمعی و تشریک مساعی است. باید به دور از هر گونه بهره برداری سیاسی و به انحراف کشیدن این ابتکار جالبتان ، همه دست در دست هم نهیم تا میهن خود را آباد کنیم و خواب را بر برخی از مسئولانی که با سوء مدیریت و ندانم کاریهای خود، باعث ویرانی محیط زندگی مان و موجب بدبینی مردم به نظام مقدسمان شده اند، تلخ کنیم. جناب احمدی عزیز، فرمودید، چاله ها را با رنگ سفید، رنگ کنیم. این کار خیلی مبتکرانه و در نوع خود بی نظیر است و می تواند بازتاب جهانی داشته باشد. من هر روز مسیر ترمینال جدید تا سه راهی ترک یا قوری چای را چند بار طی میکنم. این مسیر آنقدر چاله چوله دارد که اسپری های رنگ سفید تمام فروشگاه های شهرمان هم قادر به احاطه این چاله ها نیستند. به خدا من که هیچ مسئولیتی در قبال این دست اندازها ندارم، شرمم میاد وقتی دوستانی از شهرهای دیگر از این مسیر عبور میکنند. نمی دانم مسئولین ذیربط چطور بی تفاوت هستند. جناب احمدی، واقعا به افکار بی نظیرت احسنت میگم. همین رنگ سفید، شاید بتواند، مسئولین را از خواب غفلت بیدار کند. ضمنا، یکی دیگر از مشکلات حاد عزیزمان, سد معبر است. 1- چهار راه بالا به طرف خیابان برق 2-چهار راه بالا به طرف چهار راه پایین 3- سرچشمه 4- دره خرمن 5-خیابان شهید حاجی اصغری (شیخ الاسلامی) که تاکسی ها از چراغ قرمز تا مسجد حاج حیدر طوری پشت سرهم صف میکشند که امکان عبور عابر پیاده از پیاده رو به خیابان و عرض خیابان را غیر ممکن می سازند 5-......
جناب احمدی، شما که در امر خیر پشقدم شده اید، یک آدرس ایمیل یا یک شبکه مجازی را معرفی کنید تا عکس ها و فیلمهایی که در رابطه با مشکلات شهرمان تهیه می شود، در اختیارتان بگذاریم. پاینده باشید.

۹۷/۴/۲۰ ۲۳:۵۱

این شهر چرا در سال یک همایش شهروندی ندارد ؟ نه برای مستمع شدن شهروندان و سخنران شدن مسئولان بلکه برای گفتمان بین مردم شهر با هم ... چرا نیست بش فکر کنید . کی مسئول این مهم هست ؟

مسئولیتش با کیست ؟ اینجاست که NGO مطرح میشود . فکرای بلند بلند بکنید حل مشکل فقط با همفکری ها و هم افزایی ها ممکن خواهد شد . از تفرقه و کوبیدن هم و مسولان تا ممکن است پرهیز کنیم . 

معنی این عرضم این نیست سکوت کنیم ... اگر با جان و دل از مسئولانی که زحمت میکشند تجلیل کنیم اونی که ته میز قایم شده حساب دستش میاد ! 

یه پیشنهاد .... فرمانداری مردان کاری نمونه خود را در مجمع شهروندان معرفی کنند ته سال .... چه شود این کار اونوقت که قبل از آن از مردم نظر سنجی هم شده باشد . حاضرم با گروهی فرم های نظرسنجی را طراحی کنیم . به همراه شما شهروند محترم .

۹۷/۴/۲۰ ۲۳:۳۷

سپاس  ✌

۹۷/۴/۲۰ ۲۳:۳۶

سلام جناب رشیدی . بله همینه . اما اعمال نکردند باید راهی یافت .... سی سال هست تو این عرصه تحمل کردیم دیگر بس است . ممنون از یاد آوری . ممنون از وقتی که برا شهر و شهروندان میگذارید . منت دارتانم . برسد روزی که با کمک تان NGO شهر مراقب را تشکیل بدیم. زود هست اما ناممکن نیست . 

۹۷/۴/۲۰ ۲۳:۳۲

رو ماشبن دوربین نصب میکنم بزودی این تخلفات رو که راهنمایی و رانندگی ازش اغماض میکنه رصد میکنم و در تلگرام های شهر منتشر میکنم .... اول من اما بالا غیرتا هنه همت کنید . شهر رو از نو بسازیم و قانون مند کنیم . همت کنید ..... 

۹۷/۴/۲۰ ۲۳:۲۸

خوب حرکت کنیم .... فرمایشتان عین واقعیته . اما قرار بر سکون هم نیست .... 

۹۷/۴/۲۰ ۲۳:۲۷

 سلام بزرگوار مرسی از حضورتان 

ایشالله ..... شنبه عمر باشه من میرم تبریز حوزه میانه رو ایشالله من رو چشام  .... چه پیشنهاد خوبی دادید انصافا . جاده خیلی مهم هست بله . 

۹۷/۴/۲۰ ۲۲:۴۹

باتشکر از آقای احمدی
اگر اسپری همرا داشته باشند و در جاده نبریز بودند چاله‌های جاده تبریز را نیز اسپری کنند و بنویسند اداره راهداری آذربایجانشرقی
با اینکار خدمت به همشهریان نیز میشود که چاله‌ها آشکارتر میشه و توش نمیفتند این دفاع از حقوق شهروندی میباشد

۹۷/۴/۲۰ ۲۰:۳۰

سلام میانه شهر سکوت شهر مماشات شهر بی تفاوتی ...

۹۷/۴/۲۰ ۲۰:۲۰

بنده خدا ماشین من افتاد تو چاده رینگش خم شد. سریع رفتم تا شهرداری نیاد خسارت چاله ش رو بگیره! از سرچشمه تا فجر نمایشگاه های ماشین پیاده رو ارث پدری! ردیف اول پارک رو ارث مادری! و دوبله رو ارث برادری شان میدانن! واللله

۹۷/۴/۲۰ ۱۹:۴۰

فوق العاده جالب و کارآمد!

۹۷/۴/۲۰ ۱۹:۲۸

با سلام وتشکر از جناب آقای احمدی مطالبه گری ایشان در مورد حل مشکلات شهرستان میانه.

طبق بند 2 ماده 80 قانون شوراها وطیفه شورای اسلامی شهر بررسی و شناخت کمبودها، نارسایهای اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، اقتصادی و رفاهی حوزه انتخابیه و تهیه طرحها و پیشنهادهای اصلاحی و راحلهای کاربردی در این زمینه ها جهت برنامه ریزی و ارائه آن به مقامات ذی ربط می باشد.

طبق بند 25 ماده 55 قانون شهرداری ها وظیفه شهرداری ساختن خیابان ها و آسفالت معابر سواره روهای معابر و مطلق کوچه های عمومی و انهار و جدولهای طرفین از سنگ و آسفالت و امثال آن بر عهده شهرداری هر محل می باشد.

با توجه به موارد اشاره شده وظیفه شورای اسلامی شهر و شهرداری می باشد که به وظایف قانونی خود عمل نمایند. و اگر عمل نکردند طبق قانون باید به فرمانداری، استانداری و سازمان بازرسی کل کشور به خاطر عدم انجام وظایف قانونی شکایت کرد. و پیگیر حل مشکلات شد.

۹۷/۴/۲۰ ۱۹:۰۰

ممنون از همراهی تون 

۹۷/۴/۲۰ ۱۸:۴۴

احسنت
درود به شما

اخبار روز