کد خبر: ۸۴۸۷۹
۷۷۰ بازدید
۱۸ دیدگاه

جعلی بودن مدرک تحصیلی رییس سابق کمیسیون عمران مجلس و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

۹۷/۷/۸
۰۱:۴۲

 

با عدم‌ تایید مدرک کارشناسی عمران-عمران، سیدمهدی هاشمی که ۳ سال رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و ۴ سال نماینده مردم تهران و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بوده، از سوی دانشگاه امام‌حسین، وزیر راه و شهرسازی طی نامه‌ای به معاون خود دستور داد تا پروانه اشتغال به کار مهندسی وی لغو گردد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،  متن نامه وزیر راه و شهرسازی به معاون مسکن و ساختمان وزراتخانه بدین شرح است:

با سلام

با توجه به مدرک پیوست باید خیلی متاسف بود که کسی که سه سال رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور بوده و چهارسال نمایندگی مردم تهران را برعهده داشته و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بوده، دانشنامه جعلی ارایه کرده است.

این موضوع رسما از سوی دانشگاه امام حسین(ع) که دانشنامه ارایه شده به آن منتسب است طی شماره ۴۶۷۵۲ مورخ ۱۳۹۴.۶.۳۱ به ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران اعلام شده است. مجددا این موضوع از سوی سرپرست حراست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از همان دانشگاه استعلام می‌شود. مدیرکل امور آموزشی آن دانشگاه طی نامه شماره ۹۲۰۶۹ مورخ ۱۳۹۷.۶.۲۴ ضمن تایید نامه پیشین مجددا اعلام داشته که مدرک نامبرده در رشته  کارشناسی عمران-عمران موردتایید نمی باشد.

البته انتخاب ایشان در سال ۱۳۸۸ نیز با تردیدهای جدی همراه و اقدام غیرقانونی دولت پیشین در انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران مشهود بود. همین تردید و مداخله در انتخابات هیات عمومی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان سال ۱۳۸۹ برای به کرسی نشاندن ایشان از سوی دولت در آن مقطع نیز زبان زد مهندسان بود. اکنون این شرمندگی را در پیشگاه مهندسان و ملت شریف ایران چگونه می‌توان اعلام نمود.

به هر روی، اصل حق دسترسی شهروندان به اطلاعات حکم می کند که این موضوع افشا و به اطلاع عموم برسد.

البته بدین حد نباید اکتفا کرد. پروانه اشتغال به کار مهندسی وی با توجه به اعلام جعلی بودن آن از سوی دانشگاه ذیربط باید لغو گردد. هم چنین، وی باید کلیه مبالغ و منافع مادی که بدون حق از این راه کسب نموده است را به سازمان بازگرداند. مراتب را به سازمان تهران و شورای مرکزی ابلاغ کنید.

به امید گسترش راستی و درستی در حاکمیت و جامعه و گسترش حرفه ورزی اخلاقی و مهندسی خلاقانه در کشور با همت و یاری مردم عزیز و مهندسان راست کردار و با دانش ایران.

773487734777349

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۷/۹ ۱۵:۳۶

بنظر پاسخ منطقی نمیاد ، یعنی اگر آقای هاشمی با آن بخشنامه خیالی مخالفت نمیکردند آب از آب تکان نمیخورد ، خداداند

۹۷/۷/۹ ۱۲:۴۳

بخاطر بخشنامه ای است که پارسال از طرف وزیر راه و شهرسازی در مورد مهندسین ناظر که در شهرداری ها و سازمان های دولتی مشغول بکار هستند. و جناب مهندس هاشمی هم یکی از مخالفین این بخشنامه بود.

۹۷/۷/۹ ۰۸:۱۲

باتوجه به اینکه جعل و تقلب و تزویر وریا درجامعه بیش از حد پیشرفت داشته است بعضی موقع آدم به کارهای درست هم تردید میکنه ... مدیر کل امور آموزشی دانشگاه درسال 94 به نظام مهندسی نامه نوشته که مدرک تحصیلی آقای هاشمی جعلی هست ولی چرا بعد از 3 سال این موضوع علنی شده است ؟ نکنه این نامه هم تقلبی و جعلی بوده باشد؟ الله اعلم

۹۷/۷/۸ ۲۳:۵۴

باسلام. هرچند این روزها آخوندی بخاطر وداع قریب الوقوع با وزارت خیلی فعال شده و به چپ و راست می تازد ولی خیلی از حرفهایش ولو با کینه و غرض باشد صحیح است.

در مورد مهدی هاشمی یادم است نفر 73 ام رای گیری نظام مهندسی بود. قانونا وزیر باید از بین 25 نفر اول, 3 نفر را به رییس جمهور معرفی میکرد تا رییس کل نظام مهندسی شود لیکن با شکستن قانون توسط احمدی نژاد قرار شد 73 نفر اول را برای وزیر معرفی کنند! بدین ترتیب بعد از ماهها کلنجار بین نظام مهندسی و رییس جمهور, مهدی هاشمی با همین مدرک فوق دیپلم نظامی و معدل زیر 12 رییس صدها هزار مهندس عضو سازمان های نظام مهندسی کشور شد.

از همین امتیاز وارد مجلس شد. به کمیسیون تخصصی خود! رفت و رییس کمیسیون عمران مجلس شد و الخ.

۹۷/۷/۸ ۲۳:۰۲

با "دکتر" مددی ما در محلس هم دوره بوده؟

۹۷/۷/۸ ۱۷:۳۰

پایان نامه روحانی که تقلبیه دکتران ***** فریدون هم اونجوری چه انتظاری از بقیه داری داداش

۹۷/۷/۸ ۱۲:۰۱

ازیه ایرانی هرچیزی برمیاد

۹۷/۷/۸ ۱۰:۰۴

خوداقای روحانی بیست سال طول کشیده ازاسکاتلند!!مدرک دکتری بگیره!!!
ضمن اینکه پایان نامه برادرش حسین فریدون هم غیرقابل دفاع ومدرک دکتراش بایدمردوداعلام بشه

۹۷/۷/۸ ۰۸:۵۱

الان که میشه با کپی کارت ملی تو ازاد ثبت نام کرد و مدرک نوشت! چه نابغ ای بوده که از همین کار هم عاجز بوده است!

۹۷/۷/۸ ۰۸:۴۸

دکتر کردان کجائی!!! روحت شاد!!! عجب شاگردائی توی مکتبت تربیت شدن!!!! یکی با مدرک دکترای جعلی چهارسال نماینده میشه!! یکی با مدرک کارشناسی جعلی مهندس و نماینده و رئیس کل مهندسان میشه!!!! یکی با بورسیه رانتی میره دکترا میگیره و.......................................

۹۷/۷/۸ ۰۸:۱۱

اشد مجازات حکم اجرا گردد

۹۷/۷/۸ ۰۸:۱۰

این حقوقدان ادامه داد: به سبب ماده ۵۲۴ قانون مجازات اسلامی اگر دست خط مقام معظم رهبری و یا روسای سه قوه ( به اعتبار مقام آنان) را جعل کنند به حبس از سه تا ۱۵ سال محکوم خواهند شد.

وی گفت: همچنین چنانکه امضا یا مهر معاون اول رئیس جمهور، وزرا، اعضای شورای نگهبان، نمایندگان مجلس قضات، یکی از کارمندان و مسئولین دولتی از حیث مقام رسمی آنان باشد، متناسب با مورد مجازات حبس از یک تا ده سال خواهد داشت.

رسولی خاطرنشان کرد: به سبب ماده ۵۳۶ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ هر کس در اسناد و نوشته‌های غیر رسمی جعل یا تزویر کند یا با علم به جعل و تزویر آنها را مورد استفاده قرار دهد علاوه بر جبران خسارت وارده به حبس از شش ماه تا دو سال یا تا دوازده میلیون ریال جزای‌ نقدی محکوم خواهد شد.

انتهای پیام/

۹۷/۷/۸ ۰۸:۰۹

جعل در لغت به معنی دگرگون کردن ، منقلب نمودن ،گردانیدن ، قرار دادن ، آفریدن ،وضع کردن ، ساختن و ایجاد کردن به کار رفته است.این جرم در قانون از جرایم علیه آسایش عمومی و اعتماد عمومی مطرح شده است و در نظام کیفری ایران از سال 1304 با تصویب قانون مجازات عمومی جرم شناخته شده است. قانون مجازات اسلامی در فصل پنجم از کتاب پنجم تحت عنوان جعل و تزویر در مواد 523 تا 542 به بحث جعل و اقسام آن پرداخته است. به نظر می رسد که تزویر اعم از جعل است چون یکی از روشهای مزورانه که قانون پیش بینی کرده است جعل است. جرم جعل با توجه به ماده 726 ق.م.ا جز جرایم برخوردار از ماهیت عمومی و در نتیجه غیر قابل گذشت است

۹۷/۷/۸ ۰۸:۰۸

جرم جعل از جمله جرایمی است که از زمان پیدایش خط و اسناد در بسیاری از جوامع بوجود آمده است. جرم جعل سبب میشود که آسایش و نظم عمومی جامعه از بین برود و ضررهای مالی به افراد وارد شود.

آنچه که پایه و اساس جرم جعل را تشکیل میدهد امکان به اشتباه انداختن دیگری است به نحوی که بتوان او را فریب داد تا سند غیر واقعی را به عنوان سند اصلی باور کند بنابراین امکان به اشتباه انداختن ملاک کار است نه شبیه بودن.

۹۷/۷/۸ ۰۸:۰۷

مجازات جعل مدارک فارغ التحصیلی یا تاییدیه ریزنمرات تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقات داخل یا خارج از کشور یا ارزش نامه های تحصیلات خارجی و نیز استفاده از این اسناد مجعول به استناد ماده ۵۲۷ قانون مجازات اسلامی حبس از یک ماه تا ۳ سال می باشد

۹۷/۷/۸ ۰۸:۰۰

رو این حساب همه بیسوادها جمع مجلس گرد امدند

۹۷/۷/۸ ۰۷:۵۹

حال پیدا کنید پرتغال فروش را................

۹۷/۷/۸ ۰۷:۰۷

آفرین واقعا افرین. البته اینم در نظر بگیرین که خیلی از اوناییم که الان سر پست های مهم حکومتی هستن بی سواد مطلقن و مدرک همشون جعلیه چون اگه اینجور نبود امروز به این وضع نمی افتادیم. مرگ بر بی سواد

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز