کد خبر: ۱۵۲۱۱
۹۳۶ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

مقایسه ای بین دیدارهای احمدی‌نژاد و روحانی در سازمان ملل + تصاویر

۱۳۹۲/۷/۸
۱۱:۳۳

 

 

 

 

دکتر روحانی رئیس جمهور جدید ایران در نخستین سفر خود به نیویورک برای حضور در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مهر 1392، با سران 11 کشور دیدار و ملاقات کرد.
محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور وقت ایران در آخرین سفر خود به نیویورک برای حضور در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مهر 1391، در مدت 5 روز اقامت در نیویورک تنها با سران 3 کشور خارجی دیدار کرد. این سه مقام عبارت بودند از رئیس جمهور بولیوی (واقع در آمریکای جنوبی) و سران دو کشور دیگر در آفریقا (کومور و سوایزلند).

 

این در حالی است که دکتر روحانی رئیس جمهور جدید ایران در نخستین سفر خود به نیویورک برای حضور در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مهر 1392، توانست با سران 11 کشور دیدار و ملاقات کرد که بیشتر این ملاقات‌ها به درخواست طرف مقابل انجام شد.
 
پادشاه سوایزلند
 
روحانی علاوه بر این، با یک وزیر خارجه (وزیر خارجه آلمان به عنوان سرپرست هیات کشورش) و سه مقام ارشد بین المللی شامل «اکمل الدین احسان اوغلو» دبیر کل سازمان همکاری اسلامی، اخضر ابراهیمی نماینده سازمان ملل متحد در بحران سوریه، «کاترین اشتون» نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا، «هرمان ون رمپوی» رئیس شورای اتحادیه اروپا نیز ملاقات داشت.
 
 
مقایسه کمی و کیفی ملاقات های رئیس جمهور ایران در سفر به سازمان ملل متحد در مهر ماه 1391 و 1392 و تغییر جایگاه دیپلماسی کشور در تصاویر زیر از نظرتان می‌گذرد.
گفتگوی تلفنی با رئیس‌جمهور آمریکا
ماهیندا راجاپاسکا رئیس‌جمهور سریلانکا
لوئیز رودریگز نخست وزیر اسپانیا
شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن
خضرالخزاعی کفیل ریاست جمهوری عراق
عبدالله گل رئیس‌جمهور ترکیه
منصف المرزوقی رئیس‌جمهور تونس
میشل سلیمان رئیس‌جمهور لبنان
رئیس‌جمهور فیجی و رئیس دوره‌ای سازمان 77
نواز شریف نخست‌وزیر پاکستان
فرانسوا اولاند رئیس‌جمهور فرانسه
منبع: عصرایران
 

 

 

 

 

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز