کد خبر: ۱۴۶۴۰
۹۸۷ بازدید
۴ دیدگاه (۴ تایید شده)

سالروز رحلت استاداخلاق آیت اللَّه احمدی میانجی نماینده مجلس خبرگان

۱۳۹۲/۶/۲۱
۱۹:۲۷

آیت اللَّه علی احمدی میانِجی در سال 1305 ش در یکی از روستاهای شهرستان میانه در آذربایجان شرقی به دنیا آمد. وی پس از پشت سر گذاشتن مقدمات و سطوح در زادگاهش و تبریز، راهی حوزه علمیه قم شد و از محضر حضرات آیات: سید حسین بروجردی، سیدمحمد محقق داماد و سید محمد رضا گلپایگانی استفاده نمود. با آغاز نهضت اسلامی مردم به رهبری امام خمینی(ره)، به کاروان انقلاب پیوسته و در این راه متحمل سختی‌های متعددی شد. ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز هماره در سنگر خدمت حضور داشت و سه مرتبه به عنوان نماینده مردم استان آذربایجان شرقی، به نمایندگی مجلس خبرگان رهبری برگزیده شد. آیت اللَّه احمدی میانِجی سرانجام پس از عمری مجاهدت و تزکیه نفس و نیز فعالیت‌های مذهبی و سیاسی در 21 شهریور 1379 ش در 74 سالگی در قم دار فانی را وداع گفت و پس از تشییعی باشکوه، در حرم مطهر حضرت معصومه(س) به خاک سپرده شد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۶/۲۴ ۰۳:۳۱
8) دوستان در اظهار نظرها دقت کنند ودر موضوعاتی که تخصص ندارند وارد نشوند. مرحوم آیت الله احمدی اصلا فلسفه نخوانده بودند وخودشان می فرمودند که ذوق فلسفی ندارندو این را در خاطرانشان نیز با کمال صداقت مطرح کرده اند.
۹۲/۶/۲۲ ۲۰:۲۰
hیشان از حیث منزلت علمی و فلسفه مورد توجه علمای تراز اول میباشند.
۹۲/۶/۲۲ ۱۲:۳۱
ایشان از نظر مقام و منزلت علمی و دینی و فلسفه مورد توجه علما نیز میباشند . روانش شاد
۹۲/۶/۲۱ ۱۹:۳۲
من چندین بار در سخنرانی های بزرگان که از رادیو و تلوزیون پخش می شد . شاهد نام بردن از آیت اله احمدی بودم و ارجاعات بسیاری به کتاب های ایشان می شود که نشانگر رتبه علمی بالای ایشان می باشد .در یکی از شب های قدر امسال نیز آقای قرائتی که در دانشگاه تهران ( اگه اشتباه نکنم ) سخنرانی می کردند از آیت اله احمدی نام بردند .

اخبار روز