کد خبر: ۱۵۴۲۹
۱۱۵۹ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

15 روش تاثیر گذاشتن بر مردم +مطلب مفید

۱۳۹۲/۷/۲۱
۱۳:۲۵

 

15 روش برای تاثیر گذاشتن بر مردم

1. به خوبی ارتباط برقرار کردن

 پرشین وی: اولین قدم به سوی تبدیل شدن به یک انسان تاثیرگذار ارتقاء مهارت های کلامی است. اگر نتوانید خودتان را در قالب کلمات بیان کنید، شانسی در این امر وجود ندارد که کسی تحت تاثیر شما قرار بگیرد.

 2. جایگزینی حرف با عمل

 حرف های خود را با عمل واقعی همراه کنید. یک نکته موثر در این امر آن است که به مردم نشان دهید که می توانید حرف خودتان را نگاه دارید و شجاعت آن را دارید که با عمل خود به آنها رجوع کنید.

 3. گوش دادن و مشاهده کردن

برای آنکه یک شخص تاثیرگذار باشید، باید بتوانید نیازهای شخص مقابل را درک کرده و به آنچه واقعا می خواهند گوش دهید.

 4. نه گفتن را یاد بگیرید

شما هرگز نمی توانید شخص تاثیر گزاری باشید تا زمانی که نه گفتن را نیاموختید. قاطع بودن درمورد چیزی که می خواهید باعث می شود مردم شما را جدی بگیرند.

 5. شرایط را به نفع خود تغییر دهید

 در فرآیند آموزش تاثیرگذاری، باید مهارت های تغییر دادن مثبت شرایط را در خود ارتقاء دهید. به گزارش پرشین وی اگر موقعیتی آنچنان که شما دوست دارید نیست، فواید آن را برای خود شناسایی کرده و بر طبق مزایا خود حرکت کنید.

 6. اشتباهات خود را پذیرفته و عذرخواهی کنید

 یک فرد تاثیر گزار بودن به این معنی نیست که اجازه اشتباه ندارید. نکته مهم آن است که فروتن بوده و برای اشتباه خود عذرخواهی کنید.

 7. بدون هیچ شرط به مردم کمک کنید

 آیا می خواهید راز واقعی یک انسان تاثیرگذار را بدانید؟ اگر شما برای همه یک دست یاری گر بوده و مشکلاتشان را حل کنید، نه تنها ازشما ممنون خواهند بود بلکه در آینده برآنها تاثیر نیز خواهید گذاشت.

 8. صاحب یک زبان زیرکانه بدنی باشید

 در این لیست می توانید داشتن زبان اشاره و به گزارش پرشین وی زبان بدنی زیرکانه را نیز برای تاثیرگذاشتن بر دیگران اضافه کنید.

 9. شبکه سازی با مردم

 آیا می دانید چطور می توانید در میان گروهی از مردم تبدیل به یک فرد تاثیرگذار باشید؟ با در معرض افراد بیشتر و بیشتری قرار گرفتن، شما قادر خواهید بود که شبکه ای از افراد تاثیرپذیرفته داشته و رفتارهایشان را کنترل کنید.

 10. اهداف را مشخص کرده و به آنها دست یابید

مردم تنها در صورتی به شما به دید یک فرد تاثیر گزار می نگرند که ببینند شما به اهدافی که مشخص کردید سر موعد مقرر به آنها می رسید. نشان دهید شما همه چیز را ممکن می کنید.

 11. به طور موثر وظایف را محول کنید

 افراد تاثیرگذار هرگز تمام کارها را خودشان انجام نمی دهند.شما در جایگاه فرمانده قرار بگیرید و کارها را به گونه ای تقسیم کنید که کسی تصور نکند که وظایف بیشتری به او محول شده تا کارها تکمیل شود.

 12. به زندگی بقیه نیز علاقه نشان دهید

 یک فرد تاثیرگذار بودن به این معنی نیست که فقط به خودتان فکر کنید. علاقه نشان دادن به زندگی دیگران می تواند احترام و توجه آنها را به شما جلب کند.

 13. خوب لباس بپوشید

خوب و مناسب لباس پوشیدن برای هر مراسمی به شما کمک می کند که بر دیگران تاثیربگذارید.

 14. عالی فعالیت کنید

 آیا اصلا می توانید فرد تاثیرگذاری را ناکارآمد تصور کنید؟ برای تاثیرگذاشتن بر دیگران اول لازم است فعالیت های خود را صحیح انجام دهید.

 15. همگنی را در نظر داشته باشید

 باید یادبگیرید که در رفتار و صحبت تان همگنی وجود داشته باشد. نامتجانس بودن در رفتار موجب عدم اعتماد افراد می شود.

 

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۸/۲ ۰۳:۲۲
باسلام ,خیلی مطلب مفید وقابل لمسی بود اززحمتی که کشیده وارائه کرده اید تشکر میکنم ,اما موضوعی که ذهنم را کمی مشغول کرد این است که همه میخواهند چنین شخصیتی داشته باشند که بعضی افراد فطرتا چنین هستند وبعضی ها نیستند حال انهائی نیستند آیا بهتر نیست برای یادگیری وتمرین وتکرار کلاسهائی وجودداشته باشد ,زیرا شخصیت انسان را محیط ووراثت تشکیل میدهد ,دراین راستا آنهائی که شخصیتی اینچنینی ندارند محیط خیلی تاثیر گذار است ,وبدون آموزش کاری دشواربنظر میرسد .باتشکر

اخبار روز