کد خبر: ۳۴۷۵۸
۱۳۱۰ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

معاون عمرانی استانداری:

بانوان در پشتیبانی از انقلاب و دفاع مقدس نقش ارزنده ای داشتند

معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه 50 درصد ترکیب جمعیتی کشور را بانوان تشکیل می دهند گفت: بانوان درپشتیبانی از انقلاب و هشت سال دفاع مقدس نقش ارزنده ای ایفاء کردند.
محمدصادق پورمهدی در آیین افتتاح پارک بانوان میانه به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر با گرامیداشت یادو خاطره شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی از جمله دختران شهید مدارس زینبیه و ثارالله میانه گفت: شهدا با خون خود نهال انقلاب اسلامی ایران را آبیاری کردند تا امروز به درختی تنومند تبدیل شود.
وی دهه مبارک فجر را بهانه ای برای یادآوری دلاورمردیها و ایثارگریهای مردان و زنان بزرگ زمان انقلاب به رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی خوانده افزود: امید است بیشتر از این شاهد انجام پروژه هایی در راستای رفاه و آسایش زنان جامعه باشیم زیرا مکانهایی چنین باعث گسترش شور و مشورت در جامعه و ایجاد نشاط اجتماعی خواهد شد.
پورمهدی با اشاره به اینکه عقل سالم در بدن سالم است افزود: ایجاد این مکانهای ورزشی و تفریحی می تواند برای شهروندان بویژه بانوان که از امکانات کمتری در جامعه برخوردارند ایجاد روحیه، نشاط کرده و به آنان در تربیت فرزندان سالم و در نهایت ساختن جامعه سالم کمک کند.
پور مهدی همچنین در ادامه به مشکل آب شرب میانه اشاره کرده از پیگیریهای معاون استاندار و فرماندارویژه شهرستان و نمایندگان مردم میانه در مجلس شورای اسلامی تقدیر کرده افزود: سازمان آب منطقه ای استان و دولتمردان سعی در تامین اعتبار پروژه آبرسانی به میانه را دارند تا به صورت میان مدت و در نهایت درازمدت این مشکل را حل کنند .
معاون استاندار و فرماندارویژه شهرستان میانه نیز در این آیین با بیان اینکه پایه و بنیان اصلی خانواده در حوزه رفاه و آسایش ، بانوان هستند گفت: مدیریت شهری نیز موظف به ایجاد فضاها و مراکز فرهنگی ، اجتماعی و تفریحی برای آنان است.
اسماعیل حیدری آزاد با تاکید بر اینکه زن در خانواده نقش اساسی و کلیدی در تربیت فرزندان داشته و نوع تربیت وی نیز نقش بسزايی در شکل گیری فرهنگ جامعه داردافزود: چنانچه زن یا مادر در خانواده دچار مشکل جسمی و روحی شود ، همه خانواده تحت تأثیر آن مشکل قرار خواهند گرفت که در این راستا ایجاد پارک بانوان و اموری از این قبیل برای توسعه سلامت بانوان امری حائز اهمیت است.
وی همچنین اظهار امیدواری کرد که پارک بانوان مرکزی امن برای بانوان شهرستان بوده و شهرداری نیز در تجهیز بیشتر این پارک در راستای رفاه هرچه بیشتر بانوان بکوشد.
فرماندارویژه میانه از افتتاح 54 پروژه با اعتباری بالغ بر 720 میلیارد ریال طی روزهای دهه مبارک فجردر شهرستان خبرداده افزود: با تلاشهای استانی و شهرستانی علی رغم اوضاع اقتصادی کشور با توجه به تحریمها و کاهش قیمت نفت شاهد افتتاح بیشترین میزان پروژه های عمرانی در این شهرستان بعد از تبریز در سطح استان هستیم.
جلیل خرده فروش شهردار میانه نیز در این مراسم  با بیان اینکه  از لحاظ بهره برداری از طرحهای عمرانی شهرداری رتبه سوم استان را دارا هستیم به افتتاح نخستین پارک بانوان در میانه اشاره کرده افزود: این پارک در فضای یکهزارو هشتاد متر مربع با سالن ورزشی به مساحت 360 متر مربع با صرف هزینه 7 میلیاردو 120 میلیون ریال ایجاد شده که عملیات احداث آن از سال 91 شروع شده و امسال به اتمام رسید.
شهرستان میانه با حدود 185 هزار نفر جمعیت در جنوب شرقی تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده و یکی از شهرستان های بزرگ این استان است.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۱۱/۲۰ ۱۱:۵۶
انشالله سالن ورزشی مخصوص بانوان هم درست بشه

اخبار روز