کد خبر: ۳۵۴۸۸
۲۴۱۶ بازدید
۴ دیدگاه (۴ تایید شده)

بارش برف و کولاک، تردد در اتوبان تبریز، زنجان را فلج کرد

۱۳۹۳/۱۲/۲
۱۹:۴۶

تصویر رضا امامی

تصویر رضا امامی

تصویر رضا امامی

مدیر کل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی گفت: با ورود سامانه بارشی پربرف و کولاک شدید به تمامی شهرستانهای استان آذربایجان شرقی تمامی محورهای مواصلاتی جز محورهای تبریز- مرند و شبستر با مشکل تردد و ترافیک بالا مواجه شده و بارش برف و کولاک ادامه دارد .

اخلاقی که از شب گذشته به همراه فرمانده پلیس راه استان در 20 کیلومتری محور میانه، زنجان جهت بازدید از وضعیت آزاد راه تبریز، زنجان حضور یافته بود در گفت و گوی روز شنبه با ایرنا، از اعمال محدوديت ترافيكي در آزادراه خبرداد .

وی اظهار کرد: بارش برف و کولاک كه از عصر روزجمعه در اكثر شهرستانهای استان و محورهاي مواصلاتی شروع شده، موجب كندي تردد در محورها گشته و بنا به تصميم اين اداره كل محدوديت ترافيكي در اين آزاد راه به اجرا گذاشته شده است .

وي افزود : بعلت بارش برف همراه با كولاك شديد كه ديد رانندگان را به حداقل رسانده از همکاران در راهداری و پلیس راه انتظار می رود که در مبادی ورودی جلوی تردد خودروهای بدون زنجیرچرخ و مشکل دار را بگیرند زیرا این خودروها در مسیر دچار مشکل شده و با ایجاد ترافیک از تردد سایر خودروها نیز ممانعت می کنند.

مديركل راه وشهرسازي استان با بیان اینکه بارش برف و کولاک در حال حاضر نیز در اكثر محورهاي مواصلاتي استان حاكم است از مردم خواست تااز سفرهای غیرضرور تا بازگشایی کامل مسیر خودداری کرده و در صورت ضرورت سفر جویای وضعیت راهها از مرکز بی سیم هویت راهداری شده و از سیستم روشنایی و گرمایش خودروی خود بازدید فنی بعمل آورده و خودروهای خود را به لاستیکهای یخ شکن و زنجیرچرخ مجهز کنند تا دچار حادثه نشوند.

وی از اسکان مسافرین 200 خودروی در راه مانده در اتوبان خبرداده افزود: با کمک عوامل راهداری و پلیس راه این مسافران در مجتمع های بین راهی، راهدارخانه ها و نمازخانه اسکان داده شدند تا با مساعد شدن وضعیت راهها به ادامه مسیر بپردازند.

اخلاقی با اشاره به بازگشایی مسیر میانه - هشترود و تردد خودروها با زنجیر چرخ گفت: دیگر خودروهای مسیر اتوبان می توانند از جاده تبریز، زنجان، میانه، قره چمن و بستان آباد تردد کنند.

فرمانده پلیس راه استان نیز بر رعایت مسائل رانندگی از جمله سرعت مطمئنه و صبرو حوصله از سوی رانندگان در مواقع بروز مشکل و حادثه تاکید کرده افزود: راننده هایی که به توصیه های پلیس راه بی توجه بوده و مجهز به تجهیزات زمستانی نبودند در مسیر مشکل ساز شده و ترافیک سنگینی ایجاد کردند که با کمک عوامل راهداری و پلیس راه اسکان داده شده و دیگر خودروهای مسیر نیز با کمک این عوامل به مسیر خود ادامه دادند.

سرهنگ حسن فرجی بر اطلاع از وضعیت راهها از سوی مسافرینی که مجبور به سفرهای ضروری هستند تاکید کرده افزود: شماره تماس 34477800 مرکز پلیس راه استان به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به مردم برای اطلاع از وضعیت راههاست.

گفتنی است اتوبان تبریر- زنجان پس از ساعتها تلاش و کوشش عوامل راهداری و پلیس در ساعت 12 ظهر امروز بازگشایی شده و خودروها می توانند با تجهیزات لازم زمستانی به تردد بپردازند زیرا از تردد خودروهای با مشکل فنی و بدون تجهیزات لازم ممانعت بعمل خواهد آمد. 

عکس و خبر: رضا امامی

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۱/۱۴ ۱۱:۲۰

وضعیت راه میانه تبریز

۹۳/۱۲/۳ ۱۴:۵۹
من موندم وقتی این اتوبان در برف و حتی بران بسته می شود پس چرا دولت به فکر تغییر موقعیت اتوبان نیست؟!
۹۳/۱۲/۳ ۰۰:۴۷
اتوبانی سرچم به بستان آباد کارشناسی نیست و اتوبان محسوب نمیشود و فقط جهت رفع تکلیف برای وزارت راه و ترابری میباشد و برای عبور سواری از آن ، در تمام سال اشتباه مطلق می باشدوکسانی که بار اول از آنجا مسافرت میکنند دیگر چنین اشتباهی مرتکب نمی شوند
۹۳/۱۲/۲ ۲۳:۲۹
گذر اتوبان از محدوده سرچم تا هشترود واقعا اشتباه بود همیشه هنگام بارش برف مسدود می شود اتوبانی که مسدود شود به چه درد می خورد؟

اخبار روز