کد خبر: ۴۳۸۶
۱۰۰۰ بازدید
۰ دیدگاه

جزئیات انفجار خط لوله فرآورده‌‌های نفتی تهران به تبریز تشریح شد

۹۰/۷/۸
۱۷:۲۲

انفجار و آتش‌سوزی مهیب که در اثر ترکیدگی خط لوله فرآورده‌های نفتی در شهرک اندیشه میانه رخ داده بود، با تلاش ستاد بحران شهرستان و نیروهای آتش نشانی مهار شد.

فرماندار میانه امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در میانه زمان آتش سوزی را ساعت هشت صبح اعلام کرد و در مورد علت حادثه گفت: حفاری برای آبرسانی به شهرک 48 هکتاری مسکن مهر در این مسیر انجام می‌شد که با سهل‌انگاری از سوی پیمانکار طرح آبرسانی میانه به جای حفاری از سوی کارگران از بیل مکانیکی استفاده کرده که با برخورد به خط لوله فرآورده‌های نفتی باعث انفجار شده است.
تقی خلفاپور به خاموشی نیم ساعته آتش‌سوزی اشاره کرد و گفت بر اساس گزارش فوری حادثه، ستاد بحران شهرستان، اکیپ آتش نشانی و عوامل نظامی و انتظامی بلافاصله در محل حادثه حاضر و گزارش حادثه به شهرهای مجاور از جمله زنجان و هشترود و بستان‌آباد اعلام شد که نیروهای کمکی آنها نیز به میانه اعزام شدند.
محمدسربازی، معاون عملیات خطوط شمال‌غرب کشور از قطعی خط لوله فرآورده‌های نفتی تهران تا تبریز خبر داد و گفت: این خط لوله تا عصر امروز ترمیم و دوباره راه‌اندازی می‌شود،براساس گزارش فارس، این حادثه تلفات جانی نداشته و خسارت‌های مالی وارد شده بر آن مشخص نیست.
شهرستان میانه، در شمال غربی ایران و جنوب شرقی استان آذربایجان شرقی قرار گرفته و یکی از 19 شهرستان آن به شمار می‌رود.
این شهرستان در محل تلاقی سه استان آذربایجان شرقی، زنجان و اردبیل قرار گرفته و هفت همسایه در اطراف خود دارد: سراب از شمال، بستان‌آباد از شمال‌غربی، هشترود از غرب، چاراویماق از جنوب غربی، زنجان از جنوب، خلخال از شرق و اردبیل از شمال شرقی این شهرستان را دربرگرفته‌اند.


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز