کد خبر: ۳۱۰۰۹
۳۰۸۷ بازدید
۱۸ دیدگاه (۱۷ تایید شده)

حواشی سفراستاندار به میانه ؛

وقتی فرماندار نماینده مجلس می شود/ درد دل با استاندار /پخش کلیپی از میانه توسط حیدری آزاد

۱۳۹۳/۹/۱۶
۱۳:۱۴

 

سفر استاندار آذربایجان شرقی به شهرستان میانه که به منظور تصویب سند تدبیر و توسعه میانه انجام شده بود، با حاشیه هایی همراه بود.

سفر استاندار آذربایجان شرقی به میانه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی که یکشنبه شب در راستای سفرهای شهرستانی خود به میانه سفر کرده بود، در ابتدا در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در این شهرستان شرکت کرد.

در این جلسه که تمامی مسئولان استانی و شهرستان میانه شرکت کرده بودند، حیدری آزاد، فرماندار میانه در ابتدا حاضران را به دیدن کلیپی از توانمندی های این شهرستان فرا خواند.

هرچند این کلیپ بیشتر از آنکه نمایش توانمندی های میانه باشد، بیشتر ارائه توانمندی های خود فرماندار بود به گونه ای که پس از پایان این کلیپ، سید بهلول حسینی، نماینده مردم میانه در مجلس به کنایه به فرماندار گفت: امیدواریم آقای حیدری آزاد با این اوضاع کاندیدای مجلس نشوند وگرنه می توانند رقیب خطرناکی برایمان باشند.

سید بهلول حسینی نماینده مردم میانه

میر بهلول حسینی در ابتدای سخنان خود با انتقادی از موضوع هدفمندی یارانه ها گفت: من هنوز هم نفهمیده ام که توجیه عقلی و شرعی موضوع هدفمندی یارانه چیست و چه کسی و با کدامین دلیل این موضوع را در کشور مطرح کرد.

وی همچنین با اشاره به طرح موضوع امر به معروف در مجلس گفت: اولین چیزی که با گفتن کلمه امر به معروف به ذهنمان می آید بحث حجاب است که باید در این خصوص دامنه امر به معروف را گسترده تر کنیم و نباید امر به معرو ف و نهی از منکر تنها به بحث حجاب محدود شود.

موضوع پایاب سد آیدوغموش و اشتغال زایی آن برای ۲۰ هزار جوان و همچنین مشکل آب و وضع راه های شهرستان موضوعی بود که نمایندگان و امام جمعه شهرستان از آن انتقاد می کردند.

در حالی که نوبت به فرماندار میانه برای ارائه عملکرد رسیده بود وی از حادثه تلخ تصادف مدیر کل بهزیستی استان خبر داد و گفت: جاده های شهرستان از وضع خوبی برخوردار نیستند و خبر بدی که هم اکنون به تمامی حاضران باید بدهم تصادف مدیر کل بهزیستی استان در راه قره چمن به میانه است که هم اکنون ارشد زاده، مدیر کل بهزیستی به بیمارستان مرند و راننده وی به بیمارستان تبریز منتقل شده است.

طبق پیگیری های خبرنگار مهر، محسن ارشد زاده و راننده وی در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز بستری بوده و سر ارشد زاده به دلیل شکستگی چندین بخیه خورده است.

حیدری آزاد نیز همانند نمایندگان و امام جمعه شهرستان از موضوع سد آیدوغموش و بیکاری جوانان گله کرد به گونه ای که استاندار آذربایجان شرقی در ابتدای سخنان خود به فرماندار گفت: امروز فرماندار میانه نیز در شمار نماینده ها قرار گرفته و هم اکنون شهرستان میانه مثل اینکه سه نماینده مجلس دارد زیرا حیدری آزاد نیز همانند نمایندگان از وضع شهرستان گله کرده و مشکلات زیادی را مطرح کرد.

سفر استاندار آذربایجان شرقی به میانه

جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی در سخنان خود با اشاره به نبود برنامه ریزی در دولت های قبلی گفت: حتی در بدو ورودم به استان برخی مدیران اقتصادی از نبود برنامه ریزی مشخص در امور مدیریتی گله مند بودند.

در پایان این جلسه پس از بررسی سند توسعه و تدبیر میانه، این سند با ۱۸ رای موافق و یک رای مخالف به تصویب رسید.

بازدید از پروژه راه آهن میانه- تبریز از دیگر برنامه های استاندار در این سفر بود که طبق گفته های وی برای تکمیل این طرح نیاز به هزار میلیارد تومان است که در سال جاری ۲۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه در نظر گرفته شده و تاکنون ۶۰ درصد آن تخصیص یافته است.

این پروژه به طول ۱۲۰ کیلومتر در دست اجراستد که درفاز اول زیرسازی آن تا مسیر بستان آباد با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا تیرماه سال ۹۴ به بهره برداری می رسد. (به نقل از ائل پرس)

وی با اشاره به اینکه در پی استفاده از فاینانس برای تکمیل این طرح هستیم، گفت: تکمیل این پروژه هزار میلیارد تومان اعتبار می خواهد که با توجه به وضع اقتصادی دولت نمی توان شاهد تحقق این مبلغ بود.

نشست استاندار با منتخبین مردم میانه از دیگر بخش های این سفر بود که طی این جلسه منتخبین اقتصادی، صنعتی، آموزشی و هنری درد دل ها و مشکلات خود را با استاندار در میان گذاشتند.

جلیل اجلی، منتخب حوزه آموزشی در این دیدار با اشاره به توسعه نامتعادل امکانات آموزشی در کشور و استان، خواستار راه اندازی رشته های علوم پزشکی، دانشکده پیراپزشکی، پژوهشکده تربیت بدنی و دانشکده علوم قرآنی در این شهرستان شد.

حافظه شیخ الاسلامی، رئیس شورای شهر میانه نیز در این جلسه خواستار ایجاد فرصت های برابر شغلی برای بانوان شد و استفاده از بانوان توانمند را در عرصه های مدیریتی ضروری دانست.

سفر استاندار آذربایجان شرقی به میانه

سخنران بعدی، سعید انگوتی از فعالان حوزه صنعت شهرستان بود. طولانی شدن سخنان وی که از مظلومیت تولیدکنندگان شهرستان سخن می گفت سبب اعتراض مجری برنامه و دادن کاغذی به وی توسط مجری به معنای اتمام وقت شد.

وی در این هنگام خطاب به مجری گفت: هر چه قدر هم کاغذ بدهید سخنانم را تمام نمی کنم پس خودتان را به زحمت نیندازید. در این هنگام مجری برنامه فرا رسیدن وقت نماز را به وی یادآور شد اما انگوتی این بار نیز دست از سخنرانی برنداشت.

رسول زاده، نماینده فرهنگیان میانه نیز با اشاره به اینکه این شهرستان مهد پرورش معلمان است، گفت: معلمان این شهرستان بارها در ارزیابی های مختلف به عنوان معلمان برتر کشور قرار گرفته اند از سوی دیگر همه ساله نمایندگانی از میانه در بین نفرات برتر کنکور و رتبه های تک رقمی و دو رقمی قرار می گیرند.

استاندار آذربایجان شرقی پس از شنیدن سخنان این منتخبان خطاب به مردم میانه گفت: نمی دانستیم شما این همه سخنور و خطیب در شهرستانتان دارید.

وی با بیان اینکه صدای پای توسعه میانه به گوش می رسد، همدلی مسئولان شهرستان را در راستای این پیشرفت قابل تحسین دانست.

جبارزاده در ادامه با اشاره به حمایت ویژه دولت تدبیر و امید از بخش خصوصی گفت: در دولت های قبلی برخی رقابت ها بین بخش خصوصی و دولتی دیده می شد به گونه ای که اگر در نقطه ای یک شرکت خصوصی زده می شد در مقابل آن یک اداره دولتی قرار می گرفت و بخش دولتی در تمامی امورات دخالت می کرد به گونه ای که استانداری حتی برای خود سلسله نانوایی هایی داشت که این امر در جای خود تعجب آور است.

سفر استاندار آذربایجان شرقی به میانه

وی با بیان اینکه هم اکنون ۲۵ درصد زمان خدمت دولت تدبیر و امید گذشته است، گفت: فرصت ها همچون ابر بهاری در حال گذر هستند.

جبارزاده گفت: من فکر می کنم که میانه ویترین آذربایجان است زیرا می خواهیم میانه را شهری بکنیم که به عنوان الگوی دیگر شهرها مطرح شود.

.....................................................
نگارنده: فائزه زنجانی ، خبرگزاری مهر

 

 

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۹/۱۷ ۰۷:۳۱
بزرگترین حواشی این نشست صحبت کردن از مشکلات شهر میانه از زبان خود مردم در برابر مسئولین تراز اول که برای اولین بار در مدت 37 سال انقلاب اتفاق افتاده و اشتیاقی که منتخبین میانه از خود برای بیان مشکلات شهرشان نشان میدادند طوری که به کمبود وقت اعتنایی نمی کنند چرا که فکر میکنند این شاید اولین و آخرین باری باشد که فرصتی اینچنین طلایی نصیبشان می شود حاشیه دوم هم اینکه ما تمام منتخبین اصلاح طلب بودند حاشیه سوم اینکه هرکس از جای خود بلند میشد صندلی اش را هم از دست میداد مخصوصا سخنرانان حتی به صندلی روحانی اصلاح طلب میانه نیز رحم نمی کردند
۹۳/۹/۱۷ ۰۰:۴۱
"جبارزاده گفت: من فکر می کنم که میانه ویترین آذربایجان است زیرا می خواهیم میانه را شهری بکنیم که به عنوان الگوی دیگر شهرها مطرح شود." یک جوری حرف می زنند که آدم با خودش فکر می کنه یه چند سال همینطور پیش بره میانه می شه پایتخت ! به عمل کار بر آید به سخنرانی نیست ...
۹۳/۹/۱۶ ۲۳:۳۹
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی از تبدیل درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان اهر به کلینیک شبانه‌روزی خبر داد. به گزارش اهر نیوز، عباس فلاحی‌ باباجان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به ارائه خدمات رایگان به بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی توسط این درمانگاه، تبدیل این مرکز درمانی را به کلینیک شبانه‌روزی با دستور مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی را برای ارتقاء خدمات درمانی موثر برشمرد و اظهار امیدواری کرد، با افزایش امکانات و تجهیزات این مرکز شاهد توسعه این مجتمع درمانی باشیم. این نماینده مجلس همچنین از دستور وزیر بهداشت و درمان برای تجهیز بیمارستان ۱۴۹ تختخوابی اهر خبر داد و افزود: خوشبختانه حضور وزیر بهداشت و درمان در منطقه و بازدید از وضعیت فعلی بیمارستان اهر باعث شد که دستورات لازم برای تقویت زیرساخت‌های این بیمارستان صادر شود. وی، افزود: بعد از حضور وزیر بهداشت و درمان در شهرستان اهر امکانات قابل توجهی به مجموعه تجهیزات درمانی اهر افزوده شده که امیدواریم با تداوم این مساعدت‌ها شاهد افزایش امکانات بهداشتی و درمانی در منطقه باشیم. کد خبر: 22447 - تاریخ مخابره: یکشنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت مخابره: ۱۲:۳۱ ب.ظ
۹۳/۹/۱۶ ۱۹:۵۲
میر بهلول حسینی در ابتدای سخنان خود با انتقادی از موضوع هدفمندی یارانه ها گفت: من هنوز هم نفهمیده ام که توجیه عقلی و شرعی موضوع هدفمندی یارانه چیست و چه کسی و با کدامین دلیل این موضوع را در کشور مطرح کرد. شایداین مسئله سخت و پیچیده را بتوان با اصل و قضیه فیثاغورس جواب داد. تازه پس از حل مسئله فوق لطفا پیدا کنید آنمرد پرتغال فروش را.
۹۳/۹/۱۶ ۱۶:۵۰
هه هه یه چیزی بدجور تو ذوق می زنه اینکه تو عکس سلفی فرماندار، امام جمعه، استاندار و مهندس حسینی؛ آقای مددی رو جا انداختن. یاد عکس علی کریمی افتادم که تو اینستاگرام گذاشته بود و علی دایی را از عکس حذفش کرده بود!!!!
۹۳/۹/۱۶ ۱۴:۰۹
فقط برای شهرستان کار انجام بشه ..حاشیه نخواستیم
۹۳/۹/۱۶ ۱۳:۳۷
نمي دانم اين دولت قبلي كيست و چيست و كجاست كه هيچ وقت پيدا نميشود و هميشه همه تقصيرات گردن اوست؟؟؟؟؟؟؟؟ يعني شما قبلي نميشويد؟حتما بعدا شما قبلا هستيد!
۹۳/۹/۱۶ ۱۳:۳۲
آقایان می توانستند با اتوبوس به میانه تشریف بیاورند نه با 30 خودروی دولتی
۹۳/۹/۱۶ ۱۳:۲۳
[quote]میربهلول حسینی : من هنوز هم نفهمیده ام که توجیه عقلی و شرعی موضوع هدفمندی یارانه چیست و چه کسی و با کدامین دلیل این موضوع را در کشور مطرح کرد؟[/quote] [b]احمدي نژاد![/b]
۹۳/۹/۱۶ ۱۳:۲۱
جالب بود ، اگر همین حواشی را یک خبرنگار بومی می نوشت ، چندین اصلاحیه باید می خورد . آنطورکه شواهد نشان می دهد ، حیدری آزاد کتمان کاری نکرده و حقایق را گفته است . جای تشکر از همه کسانی دارد که درد میانه را گفته اند .

اخبار روز