کد خبر: ۴۱۲۰۰
۱۶۴۹ بازدید
۷ دیدگاه (۶ تایید شده)

واریز بخشی از حقوق معوقه کارکنان فولاد آذربایجان / پیگیری برای جایگزینی خریدار جدید

۱۳۹۴/۳/۸
۰۰:۳۱

به گزارش صدای میانه ، پس از مدتها  انتظار فولادیها برای دریافت حقوق و واریز بیمه معوقه خود، بخشی ازحقوق و بیمه تمامی کارکنان و کارگران از بهمن سال گذشته تا پایان فروردین امسال واریز شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه در مصاحبه ای با اشاره به اینکه تمامی مصوبات شورای تامین در خصوص فولاد آذربایجان اجرایی می شود از واریز 25 میلیارد ریال از سوی سازمان توسعه و نوسازی صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)  برای پرداخت حقوق و بیمه معوقه کارکنان و کارگران فولاد به حساب دولتی شهرستان به نام فرمانداری ویژه میانه با نظارت دادستانی خبرداده افزود: خوشبختانه در سایه تلاش و پیگیریهای مستمر از سوی شهرستان امروز شاهد واریز این مبلغ به حساب فرمانداری هستیم.

حمید شکری با بیان اینکه عدم دریافت حقوق و عدم واریز بیمه از مهمترین دغدغه فولادیها بود گفت: در پی جلسات برگزار شده مکرر با اعضای شورای تامین، امام جمعه میانه و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و نماینده کارگران و نیز جلسات مکرر با سازمان خصوصی سازی و ایمیدرو دستور پرداخت حقوق و بیمه معوقه فولادیها  اخذ شده و قرار بر واریز مبلغی برای پرداخت شد که امروز تحقق یافت.

فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه در راستای حفظ اشتغال و وضعیت موجود و نیز برای فعال نمودن کارخانه فولاد از خریدار قبلی به جهت عمل نکردن به تعهدات خود خلع ید شد، پیگیری برای جایگزینی خریدار جدید را از دیگر اقدامات شهرستان عنوان کرده افزود: ضمن بررسی مجدد مکاتبات صورت گرفته در جلسه اخیر با سازمان خصوصی  بر شروع بکار و عدم تعدیل ۵۷۳ نفر از کارگران اعم از نیروهای پیمانکاری و طرف قراداد با تعاونی فولاد تاکید شد.

در این جلسه همچنین بر مسئله جذب ۲۵۰ نفر از قبولین آزمون استخدامی فاز احیای کارخانه فولاد بلافاصله بعد از حل مشکلات واگذاری تاکید شد.          

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۳/۸ ۱۵:۲۰
پس بازم اسمی از کار کنان طرح فولاد میانه نبردهاند نزدیک 40نفر از کارکنان در طرح فولاد مشغول بکارند ومدت 8 سال است که در طرحها فعالیت دارند چرا اسم انها را هم اضافه نکردهاید این مساله باز باعث یکسری از مشکلات میشود
۹۴/۳/۸ ۱۲:۵۹
[quote name="علی زمانی"] [quote name="طاهر نائبی"] [quote name="اهل میانه"] این خبر را آقای مددی باسم خودش تکراری منشر کرده.البته بعد از فرمانداری. [/quote] با توجه به نزدیک شدن انتخابات ، رقابت فشرده تر می شود ، الان بگن یک سیب زمینی به میانه آورده اند ، فورا نامه آن بالا می آید که "من آوردم" . [/quote] آقای نایبی شما ظاهرا خدتو به خواب زدی یا ما رو سیب زمینی فرض کردی این خبر را روابط عمومی دکتر مددی در روز 5 خرداد منتشر کرده که در ان به نقل از دکتر مددی آمده: عضو محترم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این جلسه قرار شد مبلغی معادل 10 الی 20 میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت بخشی از معوقات کارکنان فولاد میانه در نظر گرفته شود که طی چند روز آتی این رقم واریز خواهد شد پس لطفا ما را سیب زمینی فرض نکنید [/quote] به دل نگیرید ، کلی گفتم ، منظورم جنجالهایی ست که طی چندسال اخیر دیده ایم ، مثل نامه هایی که بعد از اقاله ، آب شرب ، پتروشیمی ، سی تی اسکن و امثالهم منتشر شد، والسلام .
۹۴/۳/۸ ۱۲:۴۱
[quote name="طاهر نائبی"] [quote name="اهل میانه"] این خبر را آقای مددی باسم خودش تکراری منشر کرده.البته بعد از فرمانداری. [/quote] با توجه به نزدیک شدن انتخابات ، رقابت فشرده تر می شود ، الان بگن یک سیب زمینی به میانه آورده اند ، فورا نامه آن بالا می آید که "من آوردم" . [/quote] آقای نایبی شما ظاهرا خدتو به خواب زدی یا ما رو سیب زمینی فرض کردی این خبر را روابط عمومی دکتر مددی در روز 5 خرداد منتشر کرده که در ان به نقل از دکتر مددی آمده: عضو محترم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این جلسه قرار شد مبلغی معادل 10 الی 20 میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت بخشی از معوقات کارکنان فولاد میانه در نظر گرفته شود که طی چند روز آتی این رقم واریز خواهد شد پس لطفا ما را سیب زمینی فرض نکنید
۹۴/۳/۸ ۱۱:۵۸
[quote name="اهل میانه"] این خبر را آقای مددی باسم خودش تکراری منشر کرده.البته بعد از فرمانداری. [/quote] با توجه به نزدیک شدن انتخابات ، رقابت فشرده تر می شود ، الان بگن یک سیب زمینی به میانه آورده اند ، فورا نامه آن بالا می آید که "من آوردم" .
۹۴/۳/۸ ۱۰:۴۱
این خبر را آقای مددی باسم خودش تکراری منشر کرده.البته بعد از فرمانداری.
۹۴/۳/۸ ۰۸:۳۶
سوال از فرماندار و نمایندگان محترم و کارگروه واگذاری فولاد آذربایجان با سلام به نمایندگان محترم و زحمتکش میانه در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از فعالیتهای آن نمایندگان محترم و سایر مسئولین شهر برای حل مشکلات واگذاری شرکت فولاد آذربایجان و ابراز خرسندی از تشکیل جلسه کارگروه در مجلس شورای اسلامی ، سوالی از آن نمایندگان ذهن بسیاری از کارگران و مردم میانه را مشغول کرده است .بی شک عدم پاسخ به این سوال مشکلات موجود در این واگذاری را حل نخواهد کرد . نظر به اینکه بسیاری از قوانین اجرایی خصوصی سازی اصل ۴۴ مانند اصلاح ساختارهای مدیریتی و مالی و منابع انسانی و شناسایی تعهدات بنگاه ، منوط به اقدامات و سازماندهی و آماده سازی مقدماتی قبل از واگذاری میباشد و همچنین نظر به اینکه این قوانین در واگذاری قبلی اجرایی نشده است و همچنین اجرای آنها اصولا زمانبر میباشد ، لذا آن نمایندگان محترم و کارگروه فوق انتظار میرود به روشنی مشخص فرمایند، اجرای این قوانین را در کدام مرحله از پروسه جایگزین مد نظر قرارداده اند ؟ بی شک بجز سه پاسخ زیر نمی توان برای این سوال تصور کرد: ۱- اجرای قوانین جا مانده ، به صاحبان جدید محول خواهد شد . در این صورت آیا سازمان خصوصی سازی موارد فوق را در قرارداد واگذاری جدید لحاظ خواهد کرد؟ ۲- تصمیمی برای اجرای قوانین جا مانده گرفته نشده و بنگاه به همان شکل و شرایط قبلی به صاحبان جدید فروخته خواهد شد. در این صورت مشکل فولاد و پرسنل آن حل نشده باقی خواهد ماند و تنها صورت مسئله تغییر خواهد یافت و اهداف صیانت از حقوق نیروی انسانی و افزایش بهره وری بنگاه و . . . با مشکلات بیشماری روبرو خواهند شد. ۳- اجرای قوانین جا مانده پس از انتخاب جایگزین جدید و همزمان با تحویل بنگاه توسط خود سازمان خصوصی سازی در یک فاصله زمانی مشخص انجام خواهد شد. امید میرود آن نمایندگان محترم با یافتن پاسخ مناسب ، مسیر تعالی شرکت فولاد آذربایجان و توسعه شهرستان میانه را مشخص و هموار سازند. به امید موفقیت

اخبار روز