کد خبر: ۵۰۰۵
۳۰۱۰ بازدید
۱۴ دیدگاه (۱۴ تایید شده)

در پی درج متن 4973 صدای میانه ، بازدید فرماندارمحترم از دبستان فاطمه زهرا (س)

۱۳۹۰/۱۰/۱۳
۱۷:۰۲

 

 

 

در پی درج مطلب "درخواست از فرماندار محترم و خیرین مدرسه ساز" در صدای میانه و هماهنگی هایی که انجام شد ، روز 12/10/1390 فرماندار محترم شهرستان میانه به همراه رییس اداره ی  آموزش و پرورش در محل دبستان فاطمه ی زهرا حضور یافتند واز نزدیک به مشکلات این مدرسه رسیدگی کردند ، ما هم به نوبه ی خود از این احساس مسئولیت فرماندار محترم ،جتاب خلفاپور کمال تشکر را می کنیم ، در زیر به صحبت های مطروحه در این بازدید می پردازیم .

ماهم خوشحالیم که به رسالت رسانه ای خود عمل کرده و به یکی از مشکلات شهر پرداختیم، تا شاید از بروز یک حادثه بزرگ جلوگیری شود .

فرماندار شهرستان میانه با اشاره به اینکه در سال جاری مدارس متعددی در حال ساخت و یا اتمام مراحل ساخت می باشند از جمله مسکن مهر اندیشه ، صادقی پور، دخترانه فرهنگ ، خیام و ... به سرعت اجرایی پروژه های مدرسه سازی در شهرستان تاکید کرد.

تقی خلفاپور در این بازدید که مدیر آموزش و پرورش منطقه میانه ، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ، معاون آموزش و پرورش و مسوول روابط عمومی فرمانداری نیز حضور داشتند افزود: چندمین بار است که به این مدرسه می آیم و به وضعیت این مدرسه توجیه هستم.

وی اضافه کرد: در خصوص تمامی مدارس بصورت دوره ای برنامه دارم و به بهانه های مختلف بازدیدهای مستمر از مدارس انجام داده و در خصوص این مدرسه باید بگویم که براساس برنامه در سال 91 تخریب و باز سازی خواهد شد.

خلفاپور با اشاره به اینکه مدارسی هست که وضعیت بدتری دارند خصوصاً در روستاهای دور دست که با کمک خیرین برای آنها برنامه داریم زیرا اعتبارات دولتی محدود است.

فرماندار شهرستان میانه در ادامه با اشاره به درخواست اولیا برای ثبت نام فرزندانشان در مدرسه فاطمه زهرا (س) افزود: اولیا حساسند که فرزندانشان را در این مدرسه ثبت نام نمایند که در این راستا وضعیت مدرسه با توجه به بازدید انجام گرفته فعلاً قابل قبول است.

وی همچنین گفت: ما هم دوست داریم بودجه به حدی باشد که همزمان چند پروژه اجرا کنیم چرا که توان آن را داریم و مردم هم ملاحظه می کنند پروژه ها که شروع شده با چه سرعتی به اتمام می رسد .

خلفاپور در پایان افزود: من قبول دارم که چنین مدارسی در شان دانش آموزان ما نیست و اطمینان می دهم که به جد پیگیری بازسازی مدارس باشیم چون خوشبختانه پیگیری هایمان نتیجه می دهد .

در این بازدید مدیر آموزش و پرورش منطقه میانه با تشکر از حساسیت ویژه فرماندار محترم شهرستان و اولیای محترم از اولیای محترم خواست چنین درخواستهای را در اداره آموزش و پرورش مطرح کنند چرا که مدیران مدارس از چنین درخواستهایی استقبال می کنند .

اسمعیل بایگان افزود : وزارت آموزش و پرورش در چندسال اخیر بهترین مدارس را در این شهرستان ساخت و ساز کرده از جمله پروین اعتصامی – آزادگان – مسکن مهر – ابتدائی هدف – پهلوان اجلی – شهید مطهری – عفاف – حکمت و آیت ا... میانجی صادقیه – تیزهوشان راهنمایی متوسطه دخترانه – شهید بهشتی و تعداد کثیری سالن ورزشی و نماز خانه و ...

وی با اشاره به برنامه سال آتی برای تخریب و بازسازی افزود : کل مجموعه هنرستان غفور رئیسی – شهید باقری – مریم – خدیجه کبری ( دخترانه فرهنگ ) فاطمه زهرا(س ) و ابوذر از پروژه های مهم تخریب و نوسازی در سال آینده به شمار می روند.

بایگان با اشاره به اینکه اگر قرار باشد مقایسه کنیم استحکام بنای مدارس با ساختمان هایی که ما برای سکونت از آنها استفاده می کنیم قطعا چنین مدارسی وضعیت مطلوب تری دارند و اولیای محترم نباید نگران باشند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۰/۱۰/۱۴ ۱۹:۰۲
فرمانداری از جنس باکری
۹۰/۱۰/۱۴ ۰۳:۴۳
[quote name="محمدصادق نائبی"]حرکت زیبای فرماندار محترم در بازدید از این مدرسه و نشستن در کنار دانش آموزان معصوم و لااقل همدرد شدن با آنها ستودنی است. تردیدی نیست که تفاوت یک فرماندار با یک فرماندار در همین حساسیتها و توجهات به انتقادها یا پیشنهادها یا گلایه هاست.
در مرحله دوم می رسیم به اینکه آیا فرماندار محترم و مدیریت محترم آموزش و پرورش این خواسته اولیای دانش آموزان و معلمان عزیز را بجا و بحق می دانند یا نه؟ بنده حاضرم به خاطر همین نورچشمانمان و آینده سازان شهرمان، کار کارشناسی سازه ای این مدرسه را توسط یکی از دوستانم بررسی کنم به شرطی که اگر تشخیص داده شد که این سازه تا یک سال آتی استحکام نخواهد داشت همان روز اقدام به تقویت سازه و ترمیم ساختمان مدرسه بکنند. اگر نیاز به همیاری مردمی بود قول می دهم از طریق همین سایت کمک قابل توجهی جمع کنم تا نور دو دیدگانمان در آرامش به تحصیل بپردازند.[/quote]
از اقدام زیبای جناب اقای نایبی در پیگیری درخواست والدین نگران وضعیت ساختمان فرسوده دبستان فاطمه الزهرا (س) میانه سپاسگزاریم . این حرکت اصولی جناب آقای نایبی نشان می دهد که از دلسوزان واقعی شهرمان است . کاش سایر مسئولین شهر نیز مثل شما و آقای فرماندار و آقای بایگان (مخصوصا همشهریهای مسئول و بی خیالمان ) اینگونه می اندیشیدند. پیشنهاد می نماییم انجمن اولیا و مربیان (هیات امنای ناینده والدین دانش آوزان) آقایان نایبی را از سایت صدای میانه به جلسه مخصوصشان در رابطه با پیگیری وضعیت ساختمان این دبستان دعوت کنند و حتی اگر ممکن است از سوی خود مدرسه مدیریت محترم خانم نوروزی ، آقای زرین را نیز دعوت نمایند .
از اینکه در اين محيط مجازی زمینه ارتباط مردم و مسئولان خدوم شهرمان را فراهم می آورد بسیار خرسندیم .
۹۰/۱۰/۱۳ ۱۹:۵۹
معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش خبر داد:
محرم سازی مدارس کشور با احداث مدارس به صورت حیاط مرکزی
http://www.pana.ir/NSite/FullStory/News/?Id=200518

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش خبر داد:
محرم سازی مدارس کشور با احداث مدارس به صورت حیاط مرکزی

خبرگزاری پانا: معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش از محرم سازی مدارس کشور با احداث مدارس به صورت حیاط مرکزی خبر داد.


مرتضی رییسی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا اظهار کرد: بخش عمرانی آموزش و پرورش و بخشی که وظیفه تامین فضا و تجهیزات آموزشی را در این وزارتخانه برعهده دارد اعتقادی به افزایش ارتفاع دیوارها در مدارس برای محرم سازی ندارد.

وی تصریح کرد: باید به شکل اصولی، فنی و مهندسی محرم سازی مدارس را اجرایی کنیم و طی دو سال گذشته اقدامات زیربنایی در این خصوص انجام شده است.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ساخت مدارس به صورت حیات مرکزی را از اقدامات مورد تایید سازمان سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برای محرم سازی مدارس عنوان کرد و گفت: اشرافیت ساختمان های مجاور و رعایت محرمیت در طراحی معماری فضاهای آموزشی با ایجاد مدارس به صورت حیات مرکزی تامین خواهد شد.*حیاط مدرسه کلاس درس پرورشی است

رییسی گفت: تحقیقات نشان می دهد که یک دوازدهم دوران تحصیل دانش آموز در حیاط مدرسه سپری می شود و به همین دلیل حیاط مدرسه یک کلاس درس پرورشی بزرگ است.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: در مناطقی از کشور که زمین به اندازه کافی وجود داشته باشد و تعداد دانش آموزان به حد نصاب برسد ساخت مدرسه به صورت حیاط مرکزی امکان پذیر است و ساخت مدرسه به این شیوه به خصوص در مدارس دخترانه می تواند نیازهای پرورشی و تربیت بدنی آنها را به خوبی تامین کند.
۹۰/۱۰/۱۳ ۱۹:۴۵
[quote name="طاهر نائبي"]
دوستان ، قول تخریب این مدرسه برای سال 91 گرفته شده و این کار قطعا انجام خواهد شد ، در زمان بازدید قبلی ، مهندسان ساختمانی از اداره کل تشریف آورده بودند و این کار قبلا انجام گرفته شده است .
بهتر است خودتان نیز یک جلسه ای را با مسئولین آموزش و پرورش ترتیب دهید، آنها که از این مسئله استقبال می کنند و یکی از گله هاشان این بود که کسی از جانب اولیای دبستان فاطمه زهرا به آموزش وپرورش نیامده است .[/quote]
*******
ممنون آقای نایبی عزیز ولی برخی از خود همشهریهایمان متاسفانه در سمتهای مسئولین قسمتهای اداره آموزش و پرورش میانه هستند که به درخواست والدین توجه نمی کنند هیچ ، آنها را اخلالگر هم معرفی می کنند !! بعنوان نمونه همین موضوع عدم گنجایش مکان فعلی نمازخانه دبستان مذکور که بچه ها فقط بتعداد دو کلاس می توانند در نمازجماعت مدرسه حضور یابند و بوالله بقیه دانش آموزان دختر این مدرسه بدلیل اشتیاقشان به نماز خواندن و نبودن جا گریه می کنند را به اداره نیز چندین بار گفته اند . در آن موقع کسی باز توجهی نکرد. یا همین موضوع سرویسهای بهداشتی را که با پیگیری انجمن اولیا و هیات امنای محترم دبستان که نمایندگان ما والدین دانش آموزان هستد و با رای بالایی آنها را از بین دهها نفر انتخاب کرده ایم در جلسات به خانم مدیر و ... مطالب را رسانده و امور مدرسه را با توجه به بضاعت خودشان و با پیگیری از سایر اولیا پیش برده اند . ولی اداره و کارشناسی نماز اداره و کارشناسی انجمن اولیا اداره (آقایان ر. و ع. فقط به مدرسه آمده و پتو جایزه گرفته ! و برده اند! ودیگر هیچ .
یک از معلمان نیز می گفت در سالهای گذشته این اداره بود که بودجه مدرسه را نیز از خود مدیر طلب می کرد. الحمدلله الان سیستم حسابداری مدارس هم با آمدن ریاست جدید منطقه آقای بایگان دیجیتالی شده ولی به هر حال مدیر مدرسه مذکور با حضور هیات امنا و انجمن اولیای تلاشگر این مدرسه باید رییس آموزش و پرورش و مهندسان و کارشناسان را نیز به جلسه دعوت کند و تصمیم عاجل و قطعی گرفته شود . چه بهتر می بود اگر نمایندگان ما والدین یعنی اعضای هیات امنا و انجمن اولیا را نیز خانم مدیر آن مدرسه هنگام بازدید فرماندار و رییس آموزش و پرورش آنجا دعوت می کرد !
۹۰/۱۰/۱۳ ۱۷:۲۵
حرکت زیبای فرماندار محترم در بازدید از این مدرسه و نشستن در کنار دانش آموزان معصوم و لااقل همدرد شدن با آنها ستودنی است. تردیدی نیست که تفاوت یک فرماندار با یک فرماندار در همین حساسیتها و توجهات به انتقادها یا پیشنهادها یا گلایه هاست.
در مرحله دوم می رسیم به اینکه آیا فرماندار محترم و مدیریت محترم آموزش و پرورش این خواسته اولیای دانش آموزان و معلمان عزیز را بجا و بحق می دانند یا نه؟ بنده حاضرم به خاطر همین نورچشمانمان و آینده سازان شهرمان، کار کارشناسی سازه ای این مدرسه را توسط یکی از دوستانم بررسی کنم به شرطی که اگر تشخیص داده شد که این سازه تا یک سال آتی استحکام نخواهد داشت همان روز اقدام به تقویت سازه و ترمیم ساختمان مدرسه بکنند. اگر نیاز به همیاری مردمی بود قول می دهم از طریق همین سایت کمک قابل توجهی جمع کنم تا نور دو دیدگانمان در آرامش به تحصیل بپردازند.
۹۰/۱۰/۱۳ ۱۵:۰۳
تشکر از تمامی مسئولین مخصوصا آقای خلفاپور که در این راه قدم هایی برداشتند .
۹۰/۱۰/۱۳ ۱۴:۵۸
[quote name="والدین دانش آموزان مدرسه فاطمه زهرا س"]اقای نایبی متشکریم ولی با این اظهارات فرماندار محترم و آقای بایگان ، یعنی آقای فرماندار می فرمایند بدلیل توجیه بودنشان هر گونه مسولیت خطرات ناشی از قصور آموزش و پرورش و شورای مربوطه و پیامدهای ناگوار را قبول می کند ؟ آیا آقای بایگان نیز مسئولیت این موضوع را قبول می کند ؟ آقای رضایی معاون اداری و برنامه ریزی منطقه میانه هم یک معلم ورزش هستند و نظر فنی و کارشناسی ساختمانی به هیچ عنوان نمی توانند بدهند ! تا دو سه نفر از مهندسان کارشناس فنی ساختمان و یا نظام مهندسی نیامده و نظر کتبی کارشناسی ندهند والدین دانش آموزان این مدرسه در اضطراب و نگرانی به سر می برند . حاضریم مدیر محترم در جلسه هیات امنا و انجمن اولیای آن دبستان که نمایندگان ما اولیا در دبستان هستند بگوید و مطرح کند و ما نیز هزینه حق الزجمه آمدن مهندسان و کارشناسان فنی ساختمان را بهمراه مسئولین محترم منطقه و در حضور نمایندگان ما یعنی اعضای انجمن اولیا و هیات امنای این مدرسه قبول می کنیم .
پس منتظر اقدام مسئولین در همین روزها هستیم .[/quote]
قصد بنده طرفداری از یک مسئول خاص نیست ولی اینکه حتی این مسئولین احساس تکلیف کرده وبی تفاوت نمانده اند ،جای تقدیر دارد ، اما در مورد صحبتهای شما خودتان می دانید که انجام یک پروژه ای اینچنینی نیاز به طی کردن یک سیکل اداری از بالا دارد ، این نیست که ما بگوییم و آنها انجام دهند باید به آنها نیز حق داد، یعنی آزاد نیستند هر آنچه که می خواهند انجام دهند .
اگر خدای ناکرده ، زبانم لال اتفاقی بیافتد ،اینها نیز جوابی دارند ،
عرض شد گزارش کاملی در این زمینه و کارهای آموزش و پرورش برای نوسازی ارائه خواهد شد .
۹۰/۱۰/۱۳ ۱۴:۴۶
اقای نایبی متشکریم ولی با این اظهارات فرماندار محترم و آقای بایگان ، یعنی آقای فرماندار می فرمایند بدلیل توجیه بودنشان هر گونه مسولیت خطرات ناشی از قصور آموزش و پرورش و شورای مربوطه و پیامدهای ناگوار را قبول می کند ؟ آیا آقای بایگان نیز مسئولیت این موضوع را قبول می کند ؟ آقای رضایی معاون اداری و برنامه ریزی منطقه میانه هم یک معلم ورزش هستند و نظر فنی و کارشناسی ساختمانی به هیچ عنوان نمی توانند بدهند ! تا دو سه نفر از مهندسان کارشناس فنی ساختمان و یا نظام مهندسی نیامده و نظر کتبی کارشناسی ندهند والدین دانش آموزان این مدرسه در اضطراب و نگرانی به سر می برند . حاضریم مدیر محترم در جلسه هیات امنا و انجمن اولیای آن دبستان که نمایندگان ما اولیا در دبستان هستند بگوید و مطرح کند و ما نیز هزینه حق الزجمه آمدن مهندسان و کارشناسان فنی ساختمان را بهمراه مسئولین محترم منطقه و در حضور نمایندگان ما یعنی اعضای انجمن اولیا و هیات امنای این مدرسه قبول می کنیم .
پس منتظر اقدام مسئولین در همین روزها هستیم .
۹۰/۱۰/۱۳ ۱۴:۴۵
[quote name="والدین دانش آموزان مدرسه فاطمه زهرا س"]با تشکر از بذل عنایت سایت صدای میانه و کلیه دوستان و تقدیر از تشریف فرمایی آقای فرماندار و مدیر محترم آموزش و پرورش ، ما هم اذعان داریم میدان معلم جای خوبیه میانه ایهای عزیز !!! ولی در این بازدید ! کو مهندسان و کارشناسان فنی ؟!! آقای بایگان یک فرهنگی و معاون محترم اداری مالی منطقه آقای مهدی رضایی نیز یک معلم ورزش ، همشان محترم می باشند ولی پس مهندسان فنی و (نظام مهندسی ) کجایند ؟ با اینکه در داخل اداره منطقه میانه یک مهندس عمران نیز وجود ندارد ![/quote]
دوستان ، قول تخریب این مدرسه برای سال 91 گرفته شده و این کار قطعا انجام خواهد شد ، در زمان بازدید قبلی ، مهندسان ساختمانی از اداره کل تشریف آورده بودند و این کار قبلا انجام گرفته شده است .
بهتر است خودتان نیز یک جلسه ای را با مسئولین آموزش و پرورش ترتیب دهید، آنها که از این مسئله استقبال می کنند و یکی از گله هاشان این بود که کسی از جانب اولیای دبستان فاطمه زهرا به آموزش وپرورش نیامده است .
۹۰/۱۰/۱۳ ۱۴:۳۱
با تشکر از بذل عنایت سایت صدای میانه و کلیه دوستان و تقدیر از تشریف فرمایی آقای فرماندار و مدیر محترم آموزش و پرورش ، ما هم اذعان داریم میدان معلم جای خوبیه میانه ایهای عزیز !!! ولی در این بازدید ! کو مهندسان و کارشناسان فنی ؟!! آقای بایگان یک فرهنگی و معاون محترم اداری مالی منطقه آقای مهدی رضایی نیز یک معلم ورزش ، همشان محترم می باشند ولی پس مهندسان فنی و (نظام مهندسی ) کجایند ؟ با اینکه در داخل اداره منطقه میانه یک مهندس عمران نیز وجود ندارد !
۹۰/۱۰/۱۳ ۱۴:۲۴
یادم رفت از آقای زرین تشکر کنم که در ساعتهای اولیه ی درج خبر به این موضوع پاسخ دادند .
۹۰/۱۰/۱۳ ۱۴:۲۳
ممنون از فرماندار محترم،آقای بایگان و صدای میانه ، بایت پیگیری این مسئله .
۹۰/۱۰/۱۳ ۱۲:۴۳
از آقایان خلفاپور و بایگان تشکر می کنیم.
۹۰/۱۰/۱۳ ۱۱:۴۴
همانگونه که پیش بینی می شد ، جناب خلفاپور به عنوان یک مدیر مردمی باز در صحنه حضور پیدا کردند ، تا به این مشکل نیز رسیدگی کنند ، البته نباید از حضور آقای بایگان نیز غافل شد ، به هر حال هر مسئولی که احساس وظیفه کرده وبه مسائل رسیدگی میکند ، همیشه قابل ستایش است ، امیدواریم دوستان نیز راضی شده باشند .
دیروز در یک جلسه ای که با آقایان بایگان رییس و رضایی معاون مالی آموزش و پرورش داشتیم ، آنها به غیر از مسئله ی فرسوده بودن دبستان ،این نکته را عنوان کردند که ما به مدرسه ی فاطمه ی زهرا به دلیل قرار گیری در اصلی ترین نقطه ی شهر ( میدان معلم) از نظر دکور و نمای ساختمان نگاه ویژه ای داریم تا جلوه ی خوبی به شهرمان بدهد .
به زودی گزارش ویژه در این زمینه منتشر خواهیم کرد .

اخبار روز