کد خبر: ۶۵۸۵
۱۷۳۱ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

پنج طرح سرمایه گذاری گردشگری به تصویب رسید

۱۳۹۱/۵/۱۰
۱۶:۱۰رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: كلیات پنج طرح گردشگری در مناطق نمونه و شهرستان های مختلف استان، پس از طرح و بررسی در كمیته فنی كارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مصوب شد.

تراب محمدی روز سه شنبه افزود: این طرح ها در مناطق مختلفی از استان نظیر ورودی شهرستان بستان آباد، جاده تبریز ـ باسمنج، دره گشایش مراغه، روستای كشك سرای مسیر مرند- بازرگان و منطقه نمونه گردشگری سد آیدوغموش میانه اجرا خواهد شد.

وی بیشترین سرمایه گذاری های صورت گرفته در آذربایجان شرقی را متعلق به حوزه گردشگری دانست و گفت: 50 درصد سرمایه گذاری های استان را طرح های مربوط به حوزه گردشگری تشكیل می دهد.

دبیر ستاد دایمی تسهیلات سفر استان یادآور شد: با توجه به تهیه طرح جامع گردشگری آذربایجان شرقی و نیازی كه در تبریز نسبت به فضاهای سبز، شهربازی و توسعه پارك های آبی احساس شد، باید نسبت به افزایش هتل سازی و مجتمع های آبی تلاش كنیم.

محمدی توسعه فضاهای تفریحی، ورزشی و مجتمع های آبی را هم برای شهروندان و هم گردشگران مفید و مقبول خواند و گفت: خوشبختانه سرمایه گذاران متقاضی برای این موارد آورده های خوبی دارند.

وی با بیان اینكه این كارگروه فنی برای بررسی طرح های سرمایه گذاری به تازگی احیا شده، ابراز كرد: كارشناسان و مدیران هشت سازمان و دستگاه اجرایی دخیل در حوزه گردشگری در كمیته فنی این كارگروه عضو هستند.

عضو شورای مشورتی گردشگری كشور با بیان اینكه سرمایه گذارانی به این كارگروه معرفی می شود كه هیچ مشكل و مانعی نداشته و تمام استعلام های مورد نیاز را پشت سر گذاشته باشند، از مسوولان و مدیران سازمان ها خواست به طرح های سرمایه گذاری با سعه صدر بیشتری نگاه كنند.

 


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز