کد خبر: ۷۵۴۲
۸۰۳ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

اهدای دو هزار و 19 واحد خون در تاسوعا و عاشورا

۱۳۹۱/۹/۶
۱۹:۰۴

 

 

مدیر كل انتقال خون آذربایجان شرقی گفت: مردم استان در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی امسال دو هزار و 19 واحد خون اهدا كردند.

محمدرضا خلیلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهاركرد: در روزهای تاسوعا و عاشورای امسال دو هزار و 329 نفر برای اهدای خون به پایگاه های این سازمان مستقر در تبریز، میانه و مراغه مراجعه كردند.

وی ادامه داد: از این تعداد برخی به دلایلی از جمله بیماری از اهدای خون معاف و از دو هزار و 19 نفر آنان خون گرفته شد.

وی گفت: 266 نفر نیز نوبت دهی شدند تا در روزهای آینده برای اهدای خون مراجعه كنند.

خلیلی اظهاركرد: خوشبختانه به دلیل فرهنگ سازی های انجام شده در دهه اول محرم مراجعه مردم همانند روزهای عادی ادامه داشت و در این مدت با كمبود خون مواجه نشدیم.

وی افزود: به میزان ظرفیت در روزهای عاشورا و تاسوعا خون دریافت كردیم و ذخایر خونی ما پر شده است.

وی گفت: تعداد مراجعه كنندگان به پایگاه های انتقال خون در روزهای عاشورا و تاسوعای امسال نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش داشت.

مدیر كل انتقال خون استان با اشاره به حضور 55 زن در میان اهدا كنندگان خون یادآورشد: امسال یك پایگاه را در نصف راه به بانوان اختصاص دادیم و این امر موجب افزایش 34 درصدی اهدای خون توسط زنان در این روزها نسبت به سال گذشته شد.

وی با بیان اینكه علاوه بر خون های ذخیره سازی شده، خون تازه همیشه مورد نیاز بانك خون استان است، از مردم خواست تا اربعین حسینی برای اهدای خون مراجعه و این امر را به روز اربعین موكول نكنند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز