کد خبر: ۳۸۴۵۸
۸۷۶ بازدید
۶ دیدگاه

ظلم ..

۹۴/۱/۲۷
۱۲:۵۲

ظلم ...

کلمه بالا واژه ای است که با دیدن آن به یاد قتل و غارت و جنایت و امثال آن می افتیم .  جمع کثیری از مردم ما حضرت امام حسین (ع) را مظلوم میدانند ( و به حق هم مظلوم ترین مردم زمانش بوده ) چون آن حضرت با عده ای کم مقابل لشکری انبوه ایستاد و ظالمان هر جنایتی که در توان داشتند در حق وی روا داشتند و اسب بر پیکر مطهرش تازاندند ..

لیکن در عجبم چرا گروه کثیری از مردم حضرت امام حسین (ع) را مظلوم می دانند اما عده کمتری از آن ها به مظلومیت پدر ، برادر و فرزندان آن حضرت معترفند .. نمیدانم چرا عده زیادی کربلا را ظلم حساب می کنند ( و حقا که ظلم بزرگی بود ) ولی عده کمتری سقیفه را ( که هم ظلم بر خاندان طهارت و هم بر جامعه اسلامی بود ) ظلم محسوب می نمایند .. متاسفانه در بین گروهی از جامعه ما ، مظلوم و شهید فقط به افرادی اطلاق می شود که در میدان جنگ فیزیکی شهید گشته اند و هیچ کسی از این گروه ، افرادی را که به وسیله بی اطلاعی جامعه ، شایعه و یا تبلیغات منفی حق آن ها گرفته شده مظلوم حساب نمی نماید .

تمامی امامان و معصومین ما بدون اطلاع جامعه ، در خفا و با شایعه و دروغ و تزویر مورد ظلم قرار گرفتند ولی عده ای از مردم این موارد را ظلم حساب نکردند و ظلم را فقط در زخم شمشیر و تیر جستجو کردند .. امیر المومنین ، علی (ع) در حالی که مشغول کفن و دفن نبی مکرم اسلام بودند در سقیفه با تصمیم عده ای از خلافت برکنار شدند و این ظلمی بود هم بر جامعه و هم بر خاندان طهارت .. حضرت امام حسن (ع) در مظلومیت کامل بودند در حالی که برخی خواص هم از مظلومیت ایشان اطلاع نداشتند .. حضرت امام سجاد (ع) از شدت ظلم فقط در دعا سخنان خود را بیان می کردند اما جامعه فکر می کرد بنی امیه به ایشان احترام می گذارد ...

این نوع مظلومیت صرفا به امامان معصومین (ع) محدود نمی شود و شامل بسیاری از بزرگان و محبوبین می شود . دکتر مصدق هم محبوب مردم بود .. ولی با کوتا مجبورش کردند کناره گیری کند و علاوه بر اینکه به شخص وی ظلم شد ، به جامعه نیز ظلم شد .. از این مصادیق زیاد داریم .. 

در شهر ما نیز دیروز اتفاقی افتاد ، فرمانداری داشتیم  که محبوب مردم بود و خدمات ارزنده ای داشت و واقعا عملگرا و علوی بود...شایع شده است که این فرماندار عزیز مورد ظلم قرار گرفت و در یک سناریوی سیاه برکنار شد . اگر این حرف حقیقت داشته باشد ، ظلمیست بزرگ هم بر شخص این عزیز خدوم و هم بر شهر و مردم شریف میانه  .. ظلمی بزرگ که باعث نا تمام ماندن بسیاری از خدمات وی و بی بهرگی شهر از خدمت ایشان می شود ..

البته این سخن به هیچ وجه صلاحیت و مقبولیت سرپرست جدید فرمانداری ویژه شهرستان را نفی نمی کند که ایشان نیز از نیروهای خدوم انقلاب اسلامی هستند و حق بسیاری بر گردن من و امثال من دارند..هم در جبهه فیزیکی خدمت نموده اند و هم در جبهه سیاسی و فرهنگی . اما فرماندار سابق هم صلاحیت و خدمت بالایی از خود نشان داد( که سرپرست جدید هم خدمتگذار ملت هستند) و هم در طی مدت 14 ماه به محیط شهر عادت نموده و در حال پیشبرد برنامه های خود بودند ( که سرپرست محترم و فرماندار آینده احتمالا از این ویژگی برخوردار نخواهند بود ) .

لذا این حقیر سراپا تقصیر به نمایندگی از خودم و برخی دوستان از مسولین محترم وزارت کشور و استاندار محترم تقاضا دارم اگر ظلم بر فرماندار سابق سخنی گزاف است ، دلیل برکناری ایشان را به ما (که حق داریم بدانیم چه اتفاقی برای مسولینمان می افتد ) اعلام نمایند و اگر قبول دارند به ایشان و شهرستان میانه ظلم شده ، ایشان را برای خدمت به میانه دوباره هدیه دهند ، زیرا قبول ظلم در جامعه اسلامی و از دولتی مثل تدبیر و امید بعید است .

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۱/۲۷ ۱۶:۲۶
یکم اغراق واژه شده ولی با کلیت بند آخر متنتون کاملا موافقم. چون هر آمدنی را رفتنی است - البته در شان و به وقت مناسب - نه در زمانی که در ایام نچندان دور بعناوین شاخص از وی یاد میکردند و حال ...
۹۴/۱/۲۷ ۱۶:۱۷
ای بابا اینم یکی از ظلمهای بیشماریست که طی سالیان اخیر در حق مردم شهرستان میانه شده و از این به بعد نیز خواهد شد ظلمی که در زمان آقای سناتور رخ داد و شهر میانه را همانند روستایی دور افتاده از اتوبان جدا کرد و باعث اینهمه بیکاری برای افراد شاغل در جاده ترانزیت شد و نیز باعث بروز مشکلات فراوان در رفت و آمد مسافران به این شهر شدو و و و و خداوند انشاالله صبرمان دهد
۹۴/۱/۲۷ ۱۵:۳۳
نقل هرجور که از خلق کریمت کردند /قول صاحب صاحب غرضانست توانها نکنی
۹۴/۱/۲۷ ۱۴:۲۸
خیلی ناراحت شدم قید میانه را خواهم زد
۹۴/۱/۲۷ ۱۳:۵۹
البته قضاوت از رو حدسیات خود و دیگران کار درستی نیست شاید خود فرماندار هم برای رفتن بی میل نبودند و شاید با هدف خاصی خودش درخواست استعفا داده باشد حال به هر دلیل خواه خود رفته باشد خواهد برکنار شده باشد باید دلیل آن برای مردم منطقه روشن شود چرا کسی که همه ما بعنوان شخص و مسئول تلاشگر و دلسوز میشناسیم و از طرف استاندار بعنوان فرماندار نمونه انتخاب شده است به یکباره جایگاهش را ترک کند و همه را در بهت و حیرت فرو برد
۹۴/۱/۲۷ ۱۳:۱۴
با سلام و احترام سخنان جنابعالی کاملا درست و بجاست، چگونه است شخصی را که به تازگی بعنوان فرماندار نمونه انتخاب نموده اند و شخص استاندار محترم از تلاش های خستگی ناپذیر ایشان تشکر و قدردانی نموده و همواره نیز شاهد تلاش های شبانه روزی ایشان برای حل مشکلات شهر بوده ایم به یکباره با دسیسه عده ای معلوم الحال ایشان را از خدمت به همنوعان خویش بدور سازنند؟!!!

اخبار روز