کد خبر: ۱۲۵۵۱۰
۶۶۹۴ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

اختلاف و مجادله املاکی‌های تهران در مورد اجاره روزانه آپارتمان‌های مبله

۱۴۰۱/۱۰/۱۸
۰۹:۳۳

تهران شهری است که همه روزه مسافران زیادی را در خود جای می‌دهد. بسیاری از افراد برای کارهای اداری، درمان، گرفتن ویزا، یا تفریح و گشت و گذار به پایتخت می‌آیند. به این دلیل میزان تقاضا برای اجاره روزانه آپارتمان‌های مبله بالاست و گاهی همین موضوع باعث بروز اختلاف و مجادله املاکی‌های تهران در مورد اجاره روزانه آپارتمان‌های مبله می‌شود. در اینجا داستان یکی از این اختلافات را برایتان بازگو می‌کنیم.

اختلاف دو املاکی همسایه

املاکی مسکن و املاکی خانه، دو بنگاه جستجو و یافتن خانه و آپارتمان در تهران هستند که سال‌هاست در کنار هم فعالیت کرده و گاهی نیز با هم درگیر اختلاف و مجادله می‌شوند. اختلافات میان این دو املاکی از آنجا شکل می‌گیرد که گاهی یک صاحبخانه، واحد اقامتی اجاره‌ای‌اش را به هر دو بنگاه آگهی می‌دهد و به اصطلاح هر دوی این بنگاه‌ها آن را فایل می‌کنند.

گاهی نیز این دو املاکی، موردهای اجاره‌ای خود را از جستجوی اینترنتی در سایت‌های مختلف پیدا کرده و به مشتریان نشان می‌دهند. در این صورت مالک حتی واحد اجاره‌ای خود را فایل نکرده است اما هر کدام از املاکی‌ها که زودتر مورد را پیدا کرده، با صاحب ملک هماهنگ شده و مشتریان را برای بازدید به آنجا ببرند، احساس برنده بودن می‌کنند. این اختلاف سال‌ها و از زمان اجاره آنلاین املاک میان آنها شدت گرفته است.

مجادله دو املاکی بر سر اجاره روزانه آپارتمان

گاهی اختلاف این دو املاکی به مجادله می‌کشد زیرا بحث بالا می‌گیرد و هیچ کدام از آن دو نمی‌توانند حقانیت خود را ثابت کرده و یا از ادعای خود دست کشیده و به عبارتی دیگر کوتاه بیایند. این مجادلات بیشتر هنگام اجاره روزانه آپارتمان‌های مبله در تهران روی می‌دهد که تعداد موارد آنها در مقایسه با اجاره خانه به صورت ماهیانه و سالیانه کمتر است.

در واقع از آنجا که این روزها بیشتر مالکان خانه‌های خود را به صورت اینترنتی آگهی می‌کنند و بسیاری کار اجاره روزانه املاکشان را به سایت‌هایی نظیر ایران مبله و یا جاباما می‌سپرند، املاکی‌ها کمتر می‌توانند موارد و خانه‌هایی برای اجاره روزانه آپارتمان‌های مبله پیدا کنند و به همین دلیل زمانی که یک با مورد خاص مواجه می‌شوند، قصد دارند که خودشان آن را اجاره دهند.

اختلاف بر سر آپارتمان مبله‌ای که طرفداران زیادی دارد

یکی از موارد اختلاف میان دو املاکی مسکن و خانه، که به تازگی شکل گرفته است، بر سر یکی از آپارتمان‌های مبله پرطرفدار در یکی از مناطق تهران است که دسترسی آسانی به اکثر نقاط شهر دارد و علاوه بر خوش مسیر بودن، یک مورد بسیار مناسب و به قول املاکی‌ها اکازیون است که هم امکانات مناسبی دارد و هم قیمت آن بسیار با امکاناتش تناسب دارد. به قول املاکی‌ها، مشتریان این آپارتمان مبله را روی هوا می‌زنند.

اختلاف از آنجا شروع شد که این دو املاکی به صورت همزمان مشتریانی برای این آپارتمان مبله پیدا کرده بودند و هر دو قصد بازدید از ملک را داشتند. هر دوی این املاکی‌ها به صورت جداگانه با مالک تماس گرفته و از او وقت بازدید خواستند. مالک نیز برای جلوگیری از اتلاف وقت، به هر دوی آنها در یک زمان وقت بازدید داد و بدین صورت دو املاکی، بدون اطلاع یکدیگر و به صورت همزمان با مشتریانشان برای دیدن آپارتمان مبله راهی شدند.

وقتی هر دو مشتری آپارتمان را می‌پسندند، کار املاکی‌ها به مجادله می‌کشد

پس از این که هر دو مشتری به صورت همزمان از این ملک بازدید کردند، هر دوی آنها آن را پسندیدند و علاقه داشتند که آن را به صورت روزانه اجاره کنند. از آنجا بود که رقابت میان دو املاکی برای این که مشتری خودشان، آن خانه را اجاره کند بیشتر شد. هر دوی آنها تلاش می‌کردند به شیوه‌های مختلف مالک را راضی کنند تا خانه را به موردی که خودش آورده است، اجاره دهد.

یکی از املاکی‌ها می‌گفت که تعداد افراد خانواده پیشنهادی او کمتر است و دیگری، از شغل مشتریانش می‌گفت که دکتر و مهندس و به اصطلاح باکلاس هستند. املاکی اول برای این که بتواند مالک را راضی کند حاضر بود مبلغ کمیسیون خودش را بسیار کمتر بگیرد و املاکی دوم از جانب مشتری قول می‎داد که مقداری به مبلغ اجاره بیفزاید تا بتواند آن آپارتمان مبله را اجاره کند.

مجادله املاکی‌ها آرامش ساختمان را بر هم می‌زند 

در این میان دو مشتری ساکت ایستاده بودند و دو املاکی با هم بحث می‌کردند. آنها روی مبل‌های راحت آپارتمان اجاره‌ای نشسته بودند و همان طور که به تدریج صدایشان را بالا می‌بردند، قصد داشتند همان‌جا مالک آپارتمان را راضی کنند که با آنها به املاکی‌شان بییاد و به قول خودشان معامله را داغ داغ جوش بدهند.

چیزی نگذشت که یکی از همسایه‌های این واحد آپارتمانی در زد و آنها به خاطر سروصدا شکایت کرد. او توضیح داد که این ساختمان دنج و ساکت، هیچ وقت چنین سروصدایی را به خود ندیده است و از آنها خواست ساکت باشند. مالک نیز گفت که یکی از دلایل پرطرفدار بودن این واحد آپارتمانی مبله نزد کاربران بسیاری از سایت‌های اجاره آپارتمان مبله در تهران و شهرهای دیگر نظیر جاباما یا جاجیگا ، همین فضای آرام کل ساختمان است.

واقعیتی که املاکی‌ها نمی‌دانستند

هر چند دو املاکی صدایشان را پایین آوردند، اما گفتگو هم‌چنان ادامه داشت و هر دوی آنها برای این که مالک آپارتمان را به مشتری خودش اجاره دهد، تبلیغ می‌کردند. چیزی نگذشت که صدای بسته شدن در آسانسور شنیده شد و کسی در را با کلید باز کرد.

کسی که پشت در بود، پسر مالک به همراه یک خانواده مسافر بود که تنها با یک چمدان خود وارد خانه شدند زیرا خانه مبله همه امکانات را داشت و آنها نیازی به آوردن وسایل اضافی با خود نداشتند. پسر مالک و مسافران تازه از راه رسیده، از دیدن آن همه آدم در خانه تعجب کردند. واقعیت این بود خانه به صورت دیگری بدون اطلاع مالک توسط پسر بزرگش اجاره رفته بود. حالا دو املاکی نمی‌دانستند برای دو مشتری خسته که ساعت‌ها برای پیدا کردن این آپارتمان روزانه سرگردان شده بودند، چیکار کنند.

ماجرای اجاره روزانه این آپارتمان مبله چه بود؟

ماجرا چه بود؟ پسر مالک، آپارتمان روزانه را در سایت‌ جاباما آگهی کرده بود و خانواده‌ای آن واحد را از طریق این سایت رزرو کرده بود. از آنجا که رزرو در این سایت‌ها به معنی اجاره قطعی و آنی خانه‌هاست، خانواده مورد نظر با خیال راحت با پسر مالک هماهنگ کرده و از او کلید گرفته بودند. خوشبختانه حضور پسر مالک باعث شد سوء تفاهمی میان مالک و املاکی‌ها و مسافران جدید که خانه را رزرو کرده بودند، پیش نیاید اما دو مشتری پیشین به همراه املاکی‌ها، کاملا سرخورده و کلافه ناگزیر به ترک خانه شدند.

یکی از مشتری‌ها هنگام رفتن از مسافران جدید که خانه را اجاره کرده بود، پرسید که این خانه را با چه قیمتی اجاره کرده است و در کمال تعجب دریافت که مبلغ اجاره اینترنتی، کمتر از رقمی بوده که املاکی‌ها به آن دو مشتری گفته‌اند. به همین دلیل آن دو مشتری آدرس سایت‌های اینترنتی را از مسافر جدید گرفتند و مسافر به آنها اطمینان داد که به آنها از طریق سایت‌ها، به سرعت می‌توانند یک آپارتمان روزانه مبله مناسب اجاره کنند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

امکان درج دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

اخبار روز