کد خبر: ۱۵۲۷۲
۱۳۴۴ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

(تصاویر) دیدار فرشچیان با هاشمی

۱۳۹۲/۷/۱۵
۱۱:۳۶

 

 

 

 

فرارو- استاد فرشچيان روز يکشنبه با آيت‌الله "هاشمي رفسنجاني" رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام ديدار و گفت وگو کرد. 
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ديدار صميمي با استاد فرشچيان، هنر را زبان ظريف انسان‌ها براي ايجاد ارتباط با لطافت‌هاي الهي در آفرينش دانست و گفت: نقاشي، به‌ويژه مينياتور كه نقشي ظريف و كوچك از طبيعت است، سابقه‌اي درخشان در تاريخ و فرهنگ ايران دارد و وجود استادان و درخشش آنان در دنيا، نشان از پيشاهنگي هنر ايرانيست.
 
آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه با تحسين كارهاي هنري استاد فرشچيان، به آخرين كار ايشان، يعني «تابلوي معراج» اشاره كرد و گفت: از طريق رسانه‌ها پيگير كارهاي جديد شما هستم و «معراج» به عنوان يكي از باورهاي ديني و اعجاز وجودي پيامبر اسلام قابل تحسين است.
 
در اين ديدار استاد فرشچيان، از اشتياق خويش براي ديدار با آيت‌الله هاشمي رفسنجاني گفت و تأكيد كرد: از توجه شما به مسائل هنري زياد شنيده بودم و امروز در دفتر شما ديدم كه چگونه از آثار ارزشمند استاد بهزاد نگهداري مي‌نماييد.
 
لازم به ذكر است كه استاد فرشچيان از تابلوهاي متعدد نقاشي و مينياتور كه در قسمت‌هاي مختلف مجموعه دفتر مجمع تشخيص مصلحت نظام بكار رفته، بازديد كرد. عکس های محمد کاظم پور عکاس ایرنا از این دیدار را در زیر می بینید.
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز