کد خبر: ۳۲۷۸۴
۲۱۱۷ بازدید
۲۶ دیدگاه (۲۱ تایید شده)

نگاهی به عملکرد شهرداری در چند سال اخیر...

۱۳۹۳/۱۰/۱۸
۱۷:۴۹

 

هر عملکردی به تناسب دارای نقاط قوت و ضعف می باشد که در صورت سنگینی نقاط قوت بر نقاط ضعف باید با انصاف با آن برخورد کرد و بیشتر آن نقاط قوت را دید و بازگو کرد و برای برطرف کردن نقاط ضعف نیز باید نظرات و ایده های خود را ارائه کرد تا بلکه عملکردهای بعدی کاملتر و جامعتر و دارای نقاط قوت بیشتر باشد. حال می توان نگاهی گذرا به عملکرد چند ساله اخیر شهرداری در رابطه با امور شهری به شرح زیر داشت:

1- ایجاد پارک بانوان .

2- احداث نمادهای مرتبط با میدان های اصلی شهر .

3- نصب مبلمان شهری در بعضی از نقاط شهر.

4- نصب تابلوهایی برای  چسباندن اطلاعیه ها .

5- در بعضی مواقع لکه گیری های سطحی خیابان های شهر .

6- سنگ فرش کردن پیاده رو های خیابان های اصلی شهر و...

اقداماتی که به نظر باید انجام می شد! و متاسفانه  انجام نشده نیز به شرح زیر است:

1- وضعیت نابسامان خیابان ها و کوچه های شهرک اندیشه و رجایی و خیابان منتهی به بیمارستان خاتم الانبیاء و خیابان های پایین دست خیابان شهید اکرمی و...

2- نبود یک مرکز تفریحی برای گذراندن اوقات فراغت جوانان که اکثرا نیز بیکار می باشند و شهر ما رکورد دار جوانان بیکار تحصیلکرده در سطح استان است!

3- صدور مجوز ساخت به صورت ناهمگون برای نقاط مختلف شهر (برای مثال برای کوچه ها و خیابان های کم عرض پروانه های پنج طبقه و بیشتر صادر شده است برای نمونه در خیابان کشاورزان)  که معماری شهری را از یک دستی بدور ساخته است.

4- وضعیت نابسامان هر دو ورودی شهر از طرف تبریز و سرچم .

5- نبود تجهیزات مناسب آتش نشانی برای برطرف کردن خطرات احتمالی آتش سوزی در برجهای مسکونی .

6- عدم تدوین یک برنامه جامع برای رشد و ترقی شهر و برنامه ریزی چگونگی رسیدن به اهداف آن برنامه 

و...

حال نقاط قوت سنگینی می کند یا نقاط ضعف؟!

برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیقتر در مورد عملکرد شهرداری از روابط عمومی محترم شهرداری خواهشمندیم تا عملکرد شهرداری را در این چند سال اخیر برای تنویر افکار عمومی و اطلاع همشهریان عزیزمان به صورت خلاصه بیان نمایند.

با تشکر

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۱۰/۲۱ ۱۱:۵۶
آقای علیزاده؛ کار خوبی می کنید برای شهرتون دل می سوزونید؛ ولی... بهتر نیست تیترتان را در اندازه واقعی مطلبتان انتخاب کنید؟ شما در این نوشته از زاویه ای بسیار محدود با اطلاعاتی در حد یک شهروند عادی و نه یک کارشناس کاربلد و مطلع وارد موضوع شده اید و در حد بسیار محدود و سطحی به شهرداری میانه و مسائل آن پرداخته اید. بهتر نیست ابتدا اطلاعاتتان را تقویت و سپس وارد بحث های جدی شوید؟ شهرداری میانه در حدود سه سال گذشته ضربات جبران ناپذیری به کالبد شهر وارد کرده و اتش به منافع عمومی شهروندان و مردم این شهر زده که به دلیل بی نتیجه بودن نقدها و پرسش ها و حمایت همه جانبه مسئولان ارشد شهر از شخص شهردار و دنباله های ایشان، افراد مطلع و دلسوزان واقعی شهر از نوشتن و وارد شدن در بحث های مربوط به این حوزه اجتناب می ورزند وگرنه اگر فریاد رسی باشد حرف برای گفتن زیاد است...
۹۳/۱۰/۱۹ ۱۷:۰۷
8- توزیع مناسب خدمات شهری از اهم وظایف مجموعه شهرداری است که تاکنون هیج اقدامی در این زمینه باکمال تاسف و تعجب نشده است!
۹۳/۱۰/۱۹ ۱۶:۵۵
زمزمه هايي از تولد طوماري به گوش مي رسد.
۹۳/۱۰/۱۹ ۱۳:۳۸
اینامگرعملکردم حالیشان میشود?فروش زیادجوازبرجسازی ببسازبندازاوخوردن پولاش.بگندکشیدن اکرمی وشهرکاوجمع نکردن اشغالاشون وثابتماندن خیابانانامکانات شهردرحد40سالپیش ازاثاراین نوابغه.
۹۳/۱۰/۱۹ ۰۰:۲۱
سلام 1. منظورتان از مبلمان شهری چیست؟یکشبه صندلی باران کردن میانه مبلمان شهری است؟ یا اینکه قراردادن یکشبه دهها گلدان در وسط تقاطع ها که یک ماه بعد گل همه آنها خشک شد؟ 2. نمادی که برای میدان نماز قرار داده شده است.اوج بدسلیقگی را نشان می دهد خداکند سایر نمادها بدین شکل نباشد. 3. وضع اسف بار شهرک اندیشه دل آدم را به درد می آورد . 4. وضع بهداشتی شهر نگران کننده است . 5.شهرک ولیعصر با جمعیت قابل ملاحظه اش فضای سبز ندارد. وصدها مورد دیگر که جزو وظایف حداقلی شهرداری است. اما از اهتمام شهرداری برای سنگ فرش کردن پیاده روها، ساماندهی و رنگ آمیزی دیوارها و آسفالت کردن بسیاری از کوچه های شعر متشکریم.
۹۳/۱۰/۱۸ ۲۳:۵۴
آقای علیزاده فرزندم دلایل عدم تقسیم شهرداری به دو منطقه با وجود ارتقائ آن به رتبه 9-نبود اتوبوسرانی و ناصحیح بودن مسیر بندی تاکسی ها و کرایه ها- مشکل ترافیک شهری- فضای سبز- دلایل عدم اجرای طرح توسعه اطراف حرم امامزاده -وجود برخی افراد غیر متخصص در بدنه شهرداری- عدم نظارت دقیق بر کار پیماکاران و بعضا هزینه های دوباره کاری - کسری بودجه دو میلیارد و دویست میلیونی-دلایل تاخیر در پرداخت حقوق کارگران شهرداری -آسفالت کوچه و خیابانها-ناقص ماندن برخی پروژ های عمرانی و... مثل اینکه یادتان رفته درج کنید! (( بی زحمت سانسور نکن واجازه بده دوستان نظر بدهند؟)
۹۳/۱۰/۱۸ ۲۳:۳۱
7- احداث پل روگذر غیر همسطح در ورودی اندیشه.
۹۳/۱۰/۱۸ ۲۳:۰۷
ضمن تشکر از ابراز نظرات شاهد بینام از آقای علیزاده تشکر فراوان می شود که مطالب خوبی نوشته و خطاب به این شاهد ، عرض کنم در صورتی که در فضای مجازی جنسیت شما مشخص نیست نیاز به پاسخ ندارید. اما ذکر چند مطلب به آن افکار کوچکتان : بنده بارها گفته ام مشکلی در رابطه با پارک بان با شهرداری ندارم اگر هم مشکلی بود گذشت! تجربه ای کسب کردم شما در خواب هم نمی بینید! دوما شهردار را کلید دار شهر بخوانیم و یا دستمال کشی کنیم نتیجه آن همین است که شهرمان آباد نمی شود. آقای علیزاده مطالب خوبی نوشته ولی شما حاشیه سازی می کنید . آن که باید پاسخ بدهد نشسته از دور تماشا می کند و این حاشیه سازان فریاد می زنند! شاهد!! بشین و نظاره گر باش که شهرداری برای دفاع از خود چه جوابی می دهد که شمابه آن افتخار کنید و یا خاموشی اختیار می کنند
۹۳/۱۰/۱۸ ۲۱:۱۹
جناب علیزاده عزیز:تشکر میکنم که بدون غرض ورزی مطالبتان رامرقوم فرمودید.لازم است آقای مهران پور بروند مشکلی که دررابطه با پارک بان با شهرداری داشته اند را حل فرمایند.شایداگر مشکلشان حل شود میانه را گل وگلستان وشهردار راکلیددار شهر خواهند خواند
۹۳/۱۰/۱۸ ۲۰:۱۶
پارک بانوان قبل پارک بود فقط نام آن را تغییر دادند پس نیاز به تعریف و. تمجید ندارد . نصب تابلو برای تبلیغات در بعضی موارد معایبی دارد که بی توجه از کنار آنها می گذریم. مبلمان شهری جذابیت خوبی ندارد سنگ فرش کردن پیاده روها از ابتدایی ترین وظایف یک شهردار می باشد. لکه گیری خیابانها که جای تاسف دارد پس نقاط ضعف شهرداری در این مدت قابل عین می باشد. با این همه انتقادات روابط عمومی شهرداری پاسخ قانع کننده ندارد که بدهد!!!! پس شورای شهر باید پاسخ دهد که چرا میانه نمی تواند پیشرفت کند؟ میانه امروز با میانه سه سال قبل چه فرقی کرده است ؟ نتیجه کلی : شورای شهر ضعیف داریم که شهر آباد نمی شود!!!!!

اخبار روز