کد خبر: ۳۶۲۴۴
۱۰۴۰ بازدید
۴ دیدگاه (۴ تایید شده)

خبری خوش از همت مسئولین

۱۳۹۳/۱۲/۱۴
۰۸:۴۶

 

اخیرا در یکی از نقاط شهرمان حادثه ای رخ داد که طی آن 4 مصدوم راهی بیمارستان شد. (سقوط از آسانسور) . یکی از خبرنگاران خوب شهرمان ، دوست عزیزم جناب آقای حسن زاده مطالبی را نوشته و انتقاداتی نمودند که تمامی این انتقادات به حق می باشد . اما جهت تکمیل عرایض دوست عزیزمان مطالبی را به اطلاع برسانم.

متاسفانه زمانی که با مرکز 115 تماس می گیرند استرس تماس گیرنده باعث می شود که اطلاعات کامل را به 115 ندهند و فقط درخواست آمبولانس می کنند. وقتی هم اپراتور در مورد صحنه و درخواست وی اطلاعاتی می خواهد با توجه به استرسی که دارد نمی گوید.

در صورتی که مورد تماس گیرنده بحرانی باشد در صورت نیاز به 110 و 125 و هلال احمر نیز گزارش می شود. زمانی که درخواست تماس گیرنده در محدوده شهر نباشد به هلال احمر گزارش و اگر در محدوده شهر باشد به آتش نشانی گزارش می شود . البته در صورت نیاز به 125 نیز گزارش می شود. حال زمان رسیدن هر سازمان مربوط به عملکرد خود می باشد.

این روزها برگزاری نمایشگاه در محوطه هلال احمر مشکل تردد آمبولانس را زیاد کرده و هر ساله چندین روز  از ایام سال این مشکل را داریم . در صورتی که مسئولین شهر می بینند ولی اقدامی انجام نمی دهند اما با این همه مشکلات تردد پرسنل اورژانس زمان طلایی را رعایت می کنند و در تلاشند که در کوتاهترین زمان به محل برسند . هر چند در طول مسیر ناملایمات و رفتارهای زننده عده ای از هشمهریان را متحمل می کنند. ناگفته نماند که صدای آژیر صدای کمک خواهی یک بیمار است که شاید این بیمار یکی از عزیزان ما باشد . لذا باید این فرهنگ در بین رانندگان باشد که با دیدن خودروهای امدادی راه را برای آنها باز کنند نه اینکه راه بندان ایجاد کنند. 

در مورد وجود یک آمبولانس

بله حق با همشهریان می باشد شهرمان فقط یک آمبولانس دارد البته در مرکز شهری 115 میانه . اما با پیگیریهای مسئولین شبکه بهداشت و فوریت های پزشکی پایگاه دوم شهری نیز به تصویب رسیده و در آینده نزدیک شاهد افتتاح دومین پایگاه شهری خواهیم بود تا خدمات بیشتری به همشهریان برسد. این کمبود در شهر احساس می شود. در حال حاضر زمانی که آمبولانس در ماموریت است وقتی که درخواستی از همشهریان اعلام می شود درخواست وی بی نتیجه می ماند.

در ماموریتی که به آن اشاره شده است (سقوط آسانسور) وقتی یکی از مصدومین آماده انتقال بود توسط آمبولانس راهی بیمارستان و تا رسیدن آمبولانس برای بار دوم ، دیگر مصدومین آماده انتقال شوند. لذا باید به این امر توجه کرد که اقدامات پیش بیمارستانی قبل از رسیدن به بیمارستان باید انجام شود. 

امید می رود با بهره برداری از پایگاه 2 شهری این مشکل نیز حل شود. 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۱۲/۱۵ ۰۶:۵۸
آقای مهندس بنرش برای کدام مسئوله؟
۹۳/۱۲/۱۴ ۲۲:۳۹
ممنون از استاد مهران پورعزیز .. مضاف بر آن اینجانب یکی دیگر از مشکلات را اضافه می نماینم .. عدم تشخیص صحیح تا تبریز ... یکی از مسدومین ران پایش کامل شکسته بود ، زیر پایش را آتل بندی کرده بودند و تا تبریز به همین حالت بود ...
۹۳/۱۲/۱۴ ۲۲:۲۰
میانه خبرنگار ندارد که برادر من
۹۳/۱۲/۱۴ ۲۱:۱۰
آقاي مهران پور، منظور از پايگاه شماره دو در کدام منطقه شهر است؟

اخبار روز