کد خبر: ۱۰۳۴۹۸
۱۹۰۲ بازدید
۸۰ دیدگاه (۷۹ تایید شده)

شکست ایده فرماندار بومی (۲) - عناد با مخالفین در تصمیم های مدیریتی

۱۳۹۹/۱۱/۱۱
۰۳:۱۳

در یادداشت گذشته که با موضوع پاسخگویی به مخاطبین عزیز ارائه گردیده بود ، عملکرد فرماندار بومی مستقر در حوزه پاسخگویی به انتقادات و اشکالات اساسی بررسی گردیده و با ذکر مصادیقی اثبات شد صرف بومی بودن فرماندار باعث پاسخگو تر بودن او نسبت به یک فرماندار غیر بومی نمی‌شود . البته عدم ارائه مثال نقض توسط حامیان فرماندار محترم ذیل یادداشت ارائه شده و عدم پاسخگویی شخص فرماندار به ایرادات مطرح شده در یادداشت ، خود شاهدی بر صحت نتیجه گیری نویسنده است !

اما در موضوع عناد با مخالفین : 

یکی از دلایلی که مطالبه گران نصب فرماندار بومی همواره برای این مطالبه خویش مطرح می‌کردند ، خیر خواه تر بودن فرماندار بومی برای شهرستان وطن خود است . خیر خواهی مصادیق بسیاری دارد که نویسنده در این یادداشت و یادداشت های بعدی به آن خواهد پرداخت . 

یکی از مهم ترین مصادیق خیرخواهی عدم دخالت مواضع و احساسات شخصی فرماندار در تصمیم گیری های مدیریتی و استفاده از تمام ظرفیت ها به نفع شهرستان می‌باشد ‌. به زعم نویسنده مطالبه گران نصب فرماندار بومی در نظر داشته اند چون فرماندار بومی نمک پرورده و بزرگ شده همین شهرستان است با ریش سفیدان ، بزرگان و فعالین شهرستان اعم از مخالف و موافق حرمت نان و نمک و آب گل نگه می‌دارد و تمام آن ها را برای پیشرفت و تعالی شهرستان و خدمت به مردم متحد میکند .

متاسفانه جناب مشایخی در اولین دوره نصب فرماندار بومی در میانه بعد از سال های متمادی نه تنها این خواسته طرفداران نصب فرماندار بومی برای میانه را تحقق نبخشید ، که تا حدود زیادی نیز بر خلاف آن رفتار نموده است . مقصود آن است که رویکرد جناب فرماندار فقط بی اعتنایی و عدم استفاده از ظرفیت های مخالفین خود نبوده است ؛ بلکه در برخی موارد وی شخصا از خدمات مخالفین نیز جلوگیری کرده است .

رد مصوبه شورای شهر با موضوع اختصاص بودجه جهت تهیه بسته های غذایی برای توزیع بین نیازمندان شهرستان توسط یکی از قرارگاه های جهادی ، مصداق واضحی از این ادعاست . نویسنده طی تامل طولانی موفق به پیدا کردن دلیل دیگری برای این اقدام فرماندار نشد زیرا اولا تصویب نامه شورای شهر غیر قانونی نبوده است ؛ ثانیا مبلغ کمک ( ۴ میلیون تومان ) به هیچ وجه شهرداری را از باقی وظایف خود باز نمی‌دارد ؛ ثالثا کمک برای رفع فقر از وظایف ضمنی مدیریت شهری نیز هست . البته اگر فرماندار محترم دلیل قانع کننده ای غیر از آنچه که ذکر شد برای این تصمیم داشته اند ، می‌توانند با انتشار آن نویسنده و مخاطبین عزیز را اقناع نمایند .

دومین مصداق از عناد با مخالفین را میتوان حذف مدیران رسانه های مخالف شخص فرماندار ( و حتی همسو با دولت ) از مراسمات رسمی دانست ‌. این رفتار نه تنها نشانگر عدم ابای فرماندار از نشان دادن عناد با مخالفین حتی در ظاهر است ، که موجب سوخت شدن بسیاری از فرصت های ایجابی رسانه ای در شهرستان کردید .

مورد دیگری که اخیرا در فضای مجازی منتشر شد و مصداقی بر این مدعاست ، جلوگیری از ساخت مدرسه ای که یکی از خیرین قصد داشت بنا کند می باشد . البته با توجه به اینکه طبق اطلاع نویسنده فرد خیر مذکور با فرماندار محترم مشکل جدی نداشته و صرفا با مخالفین وی دوستی داشته است ، امید می‌رود فرماندار دلیل قانع کننده ای برای جلوگیری از این خدمت بزرگ به افکار عمومی ارائه کند .

هرچند ممکن است مصداق های جدی تری نیز در اذهان مخاطبین عزیز شکل گرفته باشد ، اما این سه مصداق برای اثبات وجود روحیه عناد با مخالفین در فرماندار بومی شهرستان کفایت می‌کند . وجود چنین روحیه ای در فرماندار بومی نیز اثبات مینماید صرف بومی بودن نماینده عالی دولت در شهرستان نه تنها او را از عناد در تصمیم گیری هایش باز نمی‌دارد ، بلکه ممکن است فرماندار بومی مشکلات شخصی قبل از قبول مسئولیت خود با افراد را در تصمیم گیری هایش دخالت دهد . 

پی‌نوشت : لازم به توضیح است مواردی که در این سلسله یادداشت قید می‌شود به جهت اثبات آن است که صرف بومی بودن یک فرماندار باعث کم شدن رفتار های نادرست در او نیست . اما یادداشت ها به این معنی نیستند که فرمانداران بومی لزوما رفتار های نادرستی خواهند داشت .

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۱۱/۲۸ ۱۷:۰۲

فرماندار فقط حیدری آزاد

۹۹/۱۱/۱۷ ۱۶:۰۸

وقتی ایشون رو به سمت فرمانداری میخواستن انتخاب کنن ، دکتر فرمند مخالفت می‌کرد و بهش میگفت فعلا در حد فرمانداری آذرشهر و شبستر و.. هستی نه میانه
ولی قبول نکرد و عده ای هوچی آمدند و همه جا رو پر کردند که فرمند مخالف فرماندار بومی هست

حالا بعد از گذشت ۳ سال به خودش و طرفدارانش ثابت شد که فرماندار خوبی برای میانه نمی تونن باشند

هم به خودشون ظلم کردند و هم به میانه..

۹۹/۱۱/۱۷ ۰۲:۳۷

شما عزیزید . 

نه به هیچ وجه اهانتی در آن نیست و نسبت به خیلی نظرات صحیح تر است . 

لیکن شاید در شأن جنابعالی حتی عتاب و تیکه انداختن هم نباشد . 

اگر جسارتی شد عذرخواهم ، به شما که هم موضع بودید و فرمایشتان متین بود هم عرض کردم که دوستان غیر هم موضع که گاها اهانت می‌کنند ، به خود نگرفته و تغییری در رفتارشان حاصل گردد .

ما همیشه خاک پای شما و باقی عزیزان هستیم

 

۹۹/۱۱/۱۶ ۱۶:۵۴

برادر منتقد کجای نوشته من بار بد اخلاقی دارد ... فقط خواستم بگم نوشته و ادعای ایشان صحت عقلی و بار حقوقی و اداری ندارد. باز تشکر از توصیه حضرتعالی ....

۹۹/۱۱/۱۶ ۱۳:۳۱

از طرح سئوالات و نقد سازنده عزیزان از مسئولین که در صدای میانه فعالیت رسانه ای می کنند تشکر می شود.

۹۹/۱۱/۱۶ ۱۲:۳۴

به مدیران سایت ارتباطی ندارد عزیز دل ، به بازدید و بحث کنندگان ارتباط دارد . 

به انگ سفارشی شما و دوستانتان هم عادت کرده ایم .

۹۹/۱۱/۱۶ ۱۰:۰۴

مثل اینکه آقایان مدیران سایت خیلی بدشون نمیاد این مطلب نخ نما که سفارشی است هم چنان موضوع داغ هفته ها و ماهها و شاید سالها در صدای میانه باشد به شعور میانه ایها توهین نکنید لطفا

۹۹/۱۱/۱۵ ۱۴:۴۹

سلام همشهری عزیز
انتقاد به عدم دعوت در همین نکته است .
اگر فاکتور دعوت از خبرنگاران صرفا حضور فیزیکی در مناطق زلزله زده بوده است ، دلیل لازم و کافی نبوده و فعالان مجازی و در راس آن سایت و کانال صدای میانه که بیست و چهار ساعته فعال بودند لحاظ نشدند.
ایشان اگر تصمیم بهتر یا مشاوران مناسب تری در این مورد داشتند یقینا از ایجاد چنین سوء تفاهمی جلوگیری می شد .

۹۹/۱۱/۱۵ ۱۴:۱۴

جناب رضایی عزیز

در این شهر طلسم زده که می گویند طبق مندرجات در کشکول شیخ بهایی اینجا و دمشق مرکز اصلی تجمع ازمابهتران ! در کل دنیاست،
دهها سال است اینجا هر کسی هم بخواهد برای فقرا و محرومین حاشیه شهر قدمی بردارد می گویند مگسانند دور شیرینی، .
یکی نیست به آنان بگوید به قول بزرگان آن مگس وشه هم خودتانید و این فعالان بی نام و نشان هیچند و حتی در این عالم فانی آنشه و مگس هم نیستند!

۹۹/۱۱/۱۵ ۰۹:۲۹

فقط ژست تو خالی با انگشتر های ست با رنگ لباس ها و بستن یقه

۹۹/۱۱/۱۴ ۲۲:۳۴

همشهری بزرگوار . 

ضمن تشکر از لطف و نظر شما ، هرچند اصولا باید هم موضع باشیم ؛ ولی خواهشمندم در فضای مجازی مقداری بیشتر اخلاق و احترام افراد را رعایت کنیم .

ایشان نه از کارکنان فرمانداری که حتی اگر خود آقای فرماندار هم باشند ، فضای بحث و گفتگوی عاقلانه را بازتر کرده اند .

۹۹/۱۱/۱۴ ۲۱:۵۵

آهان مطلع پس شما ... مگه اسناد و دبیرخانه فرملنداری انتشار می یابد که شما مطلع هستید ... داداش خودمونیم خیلی باحالی

۹۹/۱۱/۱۴ ۱۹:۲۳

شما عزیزید و ما همیشه ارادت داریم خدمت شما و باقی بزرگواران .

یقینا اگر شناختی از شما داشتم یا راه ارتباطی بود مزاحمتان می‌شدم . ای کاش در یکی از کامنت ها ( که حتی اگر بخواهید منتشر نمیکنم ) خود را معرفی می‌کردید که بشود بحث را بهتر ادامه داد .

 

در باب منفی نگری هم استاد بزرگوار ، بنده به هیچ وجه خدای نکرده خصومتی با جناب فرماندار ندارم که کار مثبت ایشان را نادیده بگیرم . و اصلا عددی هم نیستم که بخواهم حقیقتی را پنهان یا کتمان کنم . در صحبت های خود نکات مثبتی از فرماندار محترم فرمودید که ما هم انکار نکردیم ، فقط به موضوع بحث مطرح شده مرتبط نبوده است . یقینا اگر موضوعی به بحث گذاشته شود که نکات مثبت تاثیر گذاری  از فرماندار محترم در آن موضوع به نظر من برسد ، وظیفه دارم آن را قید کنم .

آمار فعالیت های فرماندار به هیچ وجه از دید بنده مخفی نیست و نه تنها خودم آنها را چک میکنم ، که یکی از مسئولین نشریات محلی  متواتر آنها را برای تمام مخاطبین خود که بنده هم بین آنها هستم ارسال میکند 😅

فقط مسأله اینجاست که اقدامات جناب فرماندار در موضوع یادداشت های اخیر نبوده است که به آنها اشاره کنم .

در مورد بحث شورا ، دقیقا مشکل اینجاست که جنابعالی برداشت کرده اید مقصود بنده آن است که آقای مشایخی با کمک رسانی مخالف هستند . اصلا چنین مقصودی نبوده و بنده هم تا حدودی به بعضی کار های خیریه جناب مشایخی واقف بودم ( که شما کامل کردید.) . فقط مسأله آن است که آیا مورد قانونی بوده یا عناد با فرد یا مجموعه دریافت کننده ؟ 

در خصوص خبرنگاران از آنجایی که اصحاب همین رسانه طرف ‌بحث هستند ، احتمالا بحث بنده موضوعیت ندارد چرا که مدیران سایت قطعا بیشتر از حقیر مسلط هستند و ان شاالله خودشان پاسخ می‌دهند ‌. اما طبق اطلاع بنده مراسم در روز خبرنگار بنده است .

در موضوع حضور در تهران بنده هم منکر نیستم و‌ اگر این حضور ها مثمر ثمر بوده است قدر دان نیز هستم .

در بحث انتقاد و راهکار و انصاف ، کاملا هم نظریم . کلا با بداخلاقی مسائل حل نمی‌شوند .

در باب پاراگراف آخر ، ما همیشه ارادتمند و دستبوس حضرتعالی و تمام بزرگواران دلسوز هستیم .

از دعای خیر شما ممنونم و آرزوی طول عمر و کامیابی برای شما همشهری بزرگوار دارم .

 

۹۹/۱۱/۱۴ ۱۷:۳۵

دوست عزيز.
من بيش از اين صحبت كردن در اين فضا رو حداقل براي خودم بيشتر از اين صلاح ندونسته و فك ميكنم خارج از حوصله جمع باشه چونكه نتيجه نداره و امكان به نتيجه رسيدن نيست با عنايت به اينكه تمام موارد رو از باب منفي نگري نگاه ميكنيد.من در طول چند كامنت از سه تا كار مثبت اشاره نمودم كه متاسفانه ...... فلذا از باب احترام به حضرتعالي در مورد كامنت شما پاسخ و اين آخرين كامنت بنده ميباشد با اجازه شما.
در مورد آمار و فعاليتهاي فرماندار كليه آمار و اطلاعات در هفته دولت هم در سايت استانداري.فرمانداري ميانه.صفحه اينستاگرام فرماندار به صورت مفصل و ريز ارائه گرديده كه ظاهرا از ديد جنابعالي پنهان مانده است.
در مورد مصوبه شورا حتما مورد با مورد قانوني مصوبه رد گرديده.و روحيه فرماندار مبني بر عدم كمك رساني نيست و در كامنتهاي قبلي موردي از كمك هاي ايشان در مورد معيشت اشاره شد كه باز از ديد جنابعالي پنهان مانده است.
در خصوص خبرنگاران مدعو به جلسه بنده ميگويم از خبرنگاران شهرستان كه حضور در مناطق زلزله زده داشتند تجليل شده و منظور شما از حضور مداوم را متوجه نشدم.
در خصوص ميزان حضور در تهران بنده مثالي در باب يك كار بزرگ و ملي كه قرار است در شهرستان اتفاق بيفتد را خدمتتان عرض نمودم و تلاشهائي كه در اين خصوص انجام گرفته است و گر نه كارهاي زيادي انجام ميگيرد كه متاسفانه بعضي از دوستان عزيز به هر علتي دوست ندارند ببينند و اين را دوباره عرض كنم كه به جهت مشكلات زياد متاسفانه بعضي از خدمات ديده نميشود كه از اين جهت بنده كاملا واقف هستم.
دوست عزيز سوال و انتقاد به هيچ وجه پَر و بال زدن نيست بلكه خيلي هم خوب است ولي در كنار انتقاد و سوال بايد راهكار منطقي برون رفت از اين مشكلات هم بايد گفته شود نه اينكه در فضاي مجازي شروع به تهمت و افترا زدن بكنيم و خود را منتقد جا بزنيم (( البته در دو مقاله جنابعالي هيچ تهمت و افترا زده نشده.منظورم دوستان ديگر در فضاي ديگري است ))
و در آخر بنده نَه كارمند دولت و نَه حقوق بگير دولت هستم و به جهت ارتباطات قديمي از بعضي مسائل و مشكلات خبر دارم و هيچ شائبه اي برايتان نباشد.
هميشه موفق و پيروز و سلامت باشيد

۹۹/۱۱/۱۴ ۱۲:۲۰

انتقاد و سئوال را ذاتا پر و بال زدن می‌دانید؟

۹۹/۱۱/۱۴ ۱۲:۱۹

البته جسارتا اطلاعات شما همشهری بزرگوار از فرماندار محترم به حدی هست که چنین شائبه ای احساس شود که از مرتبطین فرماندار هستید .

اما در این صورت شایسته تر بود اگر به ایشان اطلاع می‌دادید که خودشان به پاسخگویی بپردازند ‌.

۹۹/۱۱/۱۴ ۱۲:۱۷

واضح است که راننده حرفه ای میانه ای بهترین انتخاب است . 

فقط سخن این است که میانه ای بودن لزوما موجب حرفه ای بودن راننده نیست .

۹۹/۱۱/۱۴ ۱۲:۱۶

صحبت در باره بقیه مسئولین شهرستان از جمله نماینده محترم بسیار است و به آن پرداخته خواهد شد. همانطور که در یادداشت « ناپختگی ، تفرعن یا انحصار گرایی سیاسی » شاید تند ترین انتقادات به نماینده محترم وارد گردیده است .

لذا نتیجه میگیریم مشکل با شخص آقای مشایخی نیست . 

هرچند اگر خدای نکرده اینچنین بود هم این مسأله دلیل موجهی برای پاسخگو نبودن ایشان به انتقادات مطرح شده محصوب نمی‌شد .

۹۹/۱۱/۱۴ ۱۲:۱۲

ضمن عرض سلام مجدد . 

از وقفه ای که در پاسخگویی حقیر اتفاق افتاد عذرخواهی میکنم ‌. مشکلی پیش آمده بود که امکان تمرکز و دقت نداشتم .

اولا از لحن متفاوت شما نسبت به تعداد زیادی از کامنت های حامی فرماندار محترم متشکر بوده و بسیار خرسندم که بالاخره فردی برای دیالوگ پیش قدم شد .

ولی در باب مسائلی که فرمودید: 

۱ . اینکه برای طرح موضوع ما باید به کل فعالیت های دوران مسئولیت ایشان رجوع کنیم زمانی صحت دارد که مبحث آماری باشد . موضوع دو یادداشت اخیر  اثبات وجود برخی روحیه ها بر فرماندار محترم ( نه تعمیم آن به تمام فعالیت های ایشان ) بوده است که با یک مثال هم اثبات می شود اما چند مثال قید شده است . 

هرچند در یادداشت قبلی از حامیان فرماندار گرانقدر درخواست نشان دادن یک مورد پاسخگویی شایسته ایشان به انتقادات اساسی مخالفین خود را کردیم که متاسفانه دوستان ارائه نفرمودند .

۲ . در باب مصوبه شورای شهر : اولا شورا می‌تواند مبالغ اندکی را خارج از بودجه بصورت خارج از شمول تصویب نماید که هزینه شود . ثانیا یقینا در لایحه بودجه شورای شهر میانه ردیف اجتماعی وجود دارد .

ضمنا اصلا بحث پیدا کردن راه حل برای رد مصوبه شورا نبود که می‌فرمایید می‌تواند از طریق استانداری اقدام کند ! مسأله صرفا نشان دادن روحیه جناب فرماندار در رد این مصوبه بوده است .

۳ . یعنی معتقدید تمام رسانه های حاضر در جلسه حضور مداوم در مناطق زلزله زده داشته‌اند ؟ 

اگر گزاره بالا را تأیید یا رد بفرمایید می‌توان در باره نفس جلسه بحث کرد . 

۴ . استاد بزرگوار ، بنده عرض کردم به « انتقادات اساسی مخالفین» پاسخ قانع کننده داده نشده است ! وگرنه بله جناب فرماندار در بحث پیگیری مشکلات عامه مردم عملکرد به نسبت قابل قبولی دارند .

۵ .یعنی اعتقاد دارید اینکه یک کار مثبت انجام داده اند ( بر فرض صحت فرمایش شما ) ، باید باعث شود کل روحیات منفی ایشان نادیده گرفته شود ؟ 

۶ . تا کنون مگر موضوع یادداشت ها میزان حضور فرماندار در تهران بوده است که آمار آن از استانداری اخذ شود ؟ 

روحیات جناب فرماندار مورد بحث است . 

 

در پایان از لطف و اظهار نظر حضرتعالی کمال تشکر را دارم .

۹۹/۱۱/۱۴ ۱۰:۳۵

لطفاً به وضعیت ترافیک شهر رسیدگی کنید

۹۹/۱۱/۱۴ ۰۰:۲۰

بله وظيفه هست و مِنّت ي هم بر سر مردم شريف نيست.فقط خواستم خدمتتون گفته باشم كه كارها انجام ميشه و مشكلات زياد هست و امكانات كم و فرماندار بومي هميشه در حال كار هست و با مدرك فوق ديپلم بياد و با دكتري بره نيست.كه سه روز هفته رو در شهر هاي ديگه در دانشگاه و كلاس مشغول باشه.

اي كاش قدر سرمايه هاي شهر رو بدانيم و بهشون كمك كنيم نه اينكه پَر و بال اينها رو بزنيم.
موفق باشيد

۹۹/۱۱/۱۴ ۰۰:۱۵

همشهري محترم اگر كسي بياد به بعضي سوالات جواب بده ميگيد روابط عمومي.اگه كسي جواب نده و اطلاعات ش رو در اختيار نذاره ميگيد كسي جوابگو نيست.خدمتتون عارض م ك بنده از بعضي مسائل اطلاع دارم.

۹۹/۱۱/۱۳ ۲۱:۵۲

چرا برعکس نگفتی ؟ راننده میانه ای حرفه ای یا راننده غیر بومی ناشی آماتور

۹۹/۱۱/۱۳ ۱۹:۳۲

اولا چرا اصلا به این نکته اشاره نمیشود که هر کسی هر جا مشغول کار هست منجمله فرماندار حقوق و اضافه کار و حق ماموریت و..... میگیرد و وظیفه اش هست که این کارها را انجام دهد و منتی برای مردم نیست وباز میگویم وظیفه اش هست که این کارها را انجام بدهد .
و هر جا دستور رهبری باشد اطاعت همه واجب هست .ونظارت هم به عهده ناظران ذی صلاح هست که انجام میدهند که در جای خودش که فرمایش رهبریست استفاده شود.

۹۹/۱۱/۱۳ ۱۹:۰۳

دوست عزیز کسی مخاف نقد نیست وکسی هم منکر اینکه فرماندار شهرمون بدون ایراد نیست نیست عرض بنده اینکه هجمه علیه اقای مشایخی یه طرفه است حالا اگه ایشون در مقابل این هجمه سکوت کرده حتما دلایلی داره. اخیرا در همین صدای میانه مطلبی گذاشته شد مبنی براینکه کشت برنج که دو سال پیش در شهرستان ممون شده بود اقای اسماعیلی ایم مصوبه رو با مشورت ورایزنی لغو کردند سوال اینجاست واقعا اقای اسماعیلی این چیزهارو دغدغه شهرمون میدونن ؟ در حالی که نیازی به لغو این مصوبه نبود چرا که این مصوبه رو علنا هیشکی اجرا نمیکرد . حالا شما باید از اقای اسماعیلی سوال کنید که واقعا این چیزها کاغذ بازی و اب در هاون کوبیدن نیست؟ دست فرمانداری خیلی بسته است در حالی که نماینده شهر خیلی مشکلات رو میتونن حل کنن ولی دغدغه شون شده که چرا اقای بیگی رفتن ترکمنچای سخنرانی کرده یا با فرماندار لج کرده . اقای اسماعیلی لحظه شماری میکنه تا اقای مشایخی بعد انتخابات ریاست جمهوری بره کنار تا فرد مورد نظر ایشون بر این مسند بشینه یعنی 18 ماه از 4 سال نماینده بودن ایشون به همین راحتی به خاطر لج بازی ایشون داره هدر میره در حالی که میشد تو این مدت به فکر شهر بود نه جنگ به خاطر منافع شخصی

۹۹/۱۱/۱۳ ۱۸:۳۸

همشهری شما احتمالا بلندگو یا به اصطلاح روابط عمومی یا دبیرخانه فرماندار نیستید؟!

۹۹/۱۱/۱۳ ۱۷:۱۷

شاعر در این باب گفته است

در بند آن نیَم که به دشنام یا ثنا

یادش بخیر هر که ز ما یاد می کند

۹۹/۱۱/۱۳ ۱۳:۵۸

با تشكر از شما.
دوست عزيز وقتي شما داريد سلسله مقاله ميذاريد بايد بنشينيد و از روز اول قبول مسئوليت ايشون موارد را بررسي و درج نمائيد نه اينكه فلان مسئله در سال ٩٧ و ديگري در ٩٨ و ديگري در ٩٩ اتفاق افتاده در يك مقاله گنجانده شود و بخاطر اين بي نظمي در مطالب است كه بنده اين مطالب شما رو در سلسله و ادامه استوري هاي همشهري محترم ميدانم و اگر غير از اين بود بايد الان در مقاله شما جا نداشت.
در باب مصوبه شورا ك فرموديد شخص فرماندار مسئول هست طبق قانون و رد شده.بايد به بودجه ي سال ٩٩ كه توسط شهرداري ارائه و شورا تصويب نموده بايد نگاه كنيم اين رديف بودجه نوشته شده است يا خير .واگر نبوده ك فرمانداري طبق قانون عمل كرده و اگر بوده و فرمانداري مانع شده شورا ميتواند اعتراض و اين مصوبه در استانداري پيگيري تا حصول نتيجه گردد.
در بحث رسانه ها ي همسوي دولت ك فرموديد.منظورتان جلسه تشكر از رسانه ها كه در زمان زلزله در مناطق بودند.خدمتتان عارض هستم كه صداي ميانه هيچ خبرنگاري در مناطق زلزله زده نداشت و فقط اخبار منعكس شده توسط مردم را ارسال مينمود و باز تاكيد ميكنم حتي يكبار در مناطق زلزله زده حضور نيافتند.
در بحث فضاي تلگرام و اينستاگرام حتما بي انصافي هست كه بگوئيد جواب قانع كننده نيست اگر به آرشيو نگاه كنيد خواهيد ديد كه چقدر دستورات به ادارات داده شده و چقدر كارها انجام گرفته است و فقط كافي است با رعايت اصل بي طرفي به موضوع نگاه كنيد.
در خاتمه اين را برايتان بگويم در بحث فرماندار بومي و شخص آقاي مشايخي در كارنامه ايشان همين را بس كه در بحث فولاد خصوصي كه در حال احداث هست از هيچ كمك ي براي سرمايه گذار بخش خصوصي دريغ ننموده تا بلكه جوانان اين شهر در آنجا مشغول و خانواده اي را از بيكاري در بياورد.
در ضمن جناب رضائي اي كاش احدي از همشهريان محترم به استانداري مراجعه نموده و مأموريت هاي ايشان كه به فقط و فقط به تهران رفته شده براي پيگيري امور شهرستان را اخذ و بعدا در باره ايده فرماندار بومي دست به قلم شود تا شائبه قلم مستقل و غير مستقل از نويسنده برداشته شود
هميشه موفق باشيد

۹۹/۱۱/۱۳ ۱۳:۲۶

ضمن عرض سلام و ادب . 

ممنونم از لطف و نظر شما .

برادر بزرگوار بنده کسی را سرکوب نمیکنم بلکه در حال نقد جناب فرماندار هستم .

در مطالب بنده اگر نگاه بفرمایید از جناب نماینده هم انتقاد نموده ام و انتقادات دیگری نیز بسیاری از همشهریان ممکن است به ایشان داشته باشند .

از امام جمعه محترم هم در گذشته انتقاد مطرح شده است و هم اکنون هم برخی از همشهریان ممکن است منتقد ایشان باشند .

ضمنا ، انتقادات به قول شما « الکی نیستند » و برای آنها استدلال قید می‌شود . لذا خواهشمند است در صورت امکان منطقی و مستدل پاسخ دهید .

بعلاوه کسی هم منکر زخمات جناب فرماندار نیست ، جهت و سمت سوی این زحمات مورد بحث است .

۹۹/۱۱/۱۳ ۱۳:۱۸

فرماندار شهرمون واقعا دارن زحمت میکشن الکی چرا انتقاد میکنین همه تون یه گروه شدین واسه سرکوب فرماندار چرا کسسی از امام جمعه محترم انتقاد نمیکنه مگه اقای اسماعیلی تو این 8 ماه چیکار کرده که هیچ ایرادی بهش نمیگیرین . کارتون شده فقط سرکوب اقای مشایخی از خدا بترسید

۹۹/۱۱/۱۳ ۱۲:۴۹

جسارتا مغلطه فرمودید برادر . 

گفتید این کار در «صلاحیت » شورا و فرد تحویل گیرنده نبوده است . لذا شما باید ابتدا مستند به یک ماده عدم وجود صلاحیت را اثبات بفرمایید .

ضمنا استاد بزرگوار ، در بحث حقوقی اشاره کلی مقبول نیست که بفرمایید اصولی حقوقی مندرج در فلان قانون . جسارتا لازم است بفرمایید مطابق بند فلان از ماده فلان ‌.

در مورد اینکه شورا چرا به تصویب رسانده و اگر کس دیگری هم بود به تصویب می‌رساند یا خیر نیز بنده اطلاعی ندارم . اما مصوبه در اختیارات قانونی و اتفاقا در صلاحیت شورا بوده است.

۹۹/۱۱/۱۳ ۱۲:۳۳

اصول حقوقی مندرج در قانون وظایف شوراها و اصل برابری مردم و تساوی حقوق مردم در برابر مسولان جناب رضایی عزیز به نظرت اگه فرد دیگری هم بجز اون شخص محترم مورد نظر بود شورا چنین مصوبه ای رو به تصویب میرسوند؟؟؟؟/

۹۹/۱۱/۱۳ ۱۲:۲۲

شما از میانه با اتوبوس عازم اهواز هستین. ترجیح میدین راننده میانه ای ناشی پشت فرمان باشد؟ یا یک راننده ارمنی یا اصلا پاکستانی حرفه ای و کاربلد؟
جواب این سوال جواب به به سوال فرماندار بومی یا غیر بومی است.

۹۹/۱۱/۱۳ ۰۱:۰۶

ضمن تشکر از نظر شما ، متوجه ربط فرمایشتان نشدم .

انتظار دارید فرضا اگر مسئولی نالایق ولی بومی بود صرف بومی بودن از او دفاع کنیم و اگر مسئولی خدوم و غیر بومی بود به او حمله کنیم ؟ 

 

۹۹/۱۱/۱۳ ۰۱:۰۴

همشهری بزرگوار ، انتشار کامنت ها در مطالب اینجانب معمولا توسط حقیر انجام می‌شود و مدیران محترم صدای میانه مرحمت کرده بررسی کامنت ها ی ذیل مطالب نویسنده های تایید هویت شده را به خود آنها واگذار نموده اند . لذا اگر قصوری هست از طرف بنده است .

مطلب شما هم حاوی توهین به شخصی غیر از حقیر بوده است لذا از انتشار آن معذور گردیدم .

امیدوارم نظرات خویش را بدون توهین با همشهریان خود در میان بگذاریم .

۹۹/۱۱/۱۳ ۰۱:۰۰

ضمن عرض سلام و تشکر از نظر شما همشهری بزرگوار ؛ 

اولا : کار های انجام شده جناب فرماندار را یقینا تعداد بالایی از رسانه های وابسته پوشش میدهند اما کمتر کسی نقاط ضعف ایشان را بازگو می‌کند . لذا بازگو کردن نقاط ضعف ایشان اتفاقا کمک به مشخص شدن تمام جنبه های ایشان در رسانه است . البته کلا موضوع بحث در این سلسله یادداشت ها ، خود آقای مشایخی نیستند ! گزاره های فرماندار بومی بررسی می‌شود که جناب مشایخی را بعنوان اولین مصداق بعد از سالیان دراز در نظر میگیریم .

ثانیا : در بین اکثر حامیان جناب مشایخی که لطف کرده و اظهار نظر میفرمایند ، نکته جالب توجه اعتقاد به اجاره ای بودن قلم حقیر است . گویا اعتقادی به قلم مستقل ندارند و نمونه آن را حتی در قلم های خود مشاهده نفرموده اند که چنین برداشتی دارند ! حقیر عمیقا از این مسأله متاثر بوده و شاید در باب آن مفصلا نوشتم .

ثالثا : متاسفانه متوجه نشدم استوری های کدام بزرگوار را می‌فرمایید ، لیکن اینکه دو نفر همزمان از یک مسئول انتقاد کنند لزوما دلیل بر اتحاد آنها یا اجاره ای بودن قلم هایشان نیست ! 

رابعاً : در باب مساله مدرسه بسیار خوشحالم که شما اینقدر ریز از فعالیت های فرماندار و حتی مشاوره های غلطی که به ایشان داده می شود مطلع هستید و امیدوارم در همه موارد حداقل شما شبهات را پاسخ دهید .

اما با فرض صحت فرمایش جنابعالی ، سوال ایجاد می‌شود که این مشاوره چه بوده است و از طرف چه کسی ذهن جناب فرماندار منحرف شده است ؟ و بعد از آن سوال ایجاد می‌شود که آیا مشاورین فرماندار در همه موارد می‌توانند ذهن ایشان را منحرف نموده و وادار به تصمیم غلط نمایند ؟ 

خامسا : در بحث شورای شهر قانون شخص فرماندار را مسئول بررسی مصوبات می‌‌داند نه یک شورا را که از کارشناسان تشکیل شده است ! علاوه بر آن مسأله حقیر اصلا مبلغ کمک یا سوابق فعالیت های خیریه این بزرگوار نبوده است ؛ مسأله بعنوان مصداقی از رد مصوبه قانونی شورای شهر بدون استناد قانونی و احتمالا به علت عناد با طرف دیگر مطرح گردیده است .

سادسا : خوشحالم که در بحث پاسخگویی جناب فرماندار تقریبا هم نظر هستیم . هرچند حقیر کلا مصداقی از پاسخ‌گویی ایشان به انتقادات اساسی مخالفین در ذهن ندارم که بگویم نسبت به گذشته بدتر شده اند یا بهتر ! ولی پاسخ به همشهریان عزیزی که مشکلات را به کانال ایشان ارسال میکنند قطعا با پاسخ به انتقادات اساسی مخالفین متفاوت است !

حقیر هم یقینا به اخبار ایشان مراجعه کرده و حتی از دنبال کنندگان کانال تلگرامی ایشان نیز هستم ، لیکن جواب قانع کننده ای برای ایرادات مطرح شده در آنها نیافتم .

یقینا ارزش قلم خود را نیز بالاتر از آن میدانم که بخاطر نظر یک فرد دیگر دست به قلم شوم ! 

 

در پایان دوباره از لطف و اظهار نظر شما متشکرم . 

۹۹/۱۱/۱۲ ۲۳:۰۲

کینه ورزی و عدم تحمل منتقد و مخالف هم از خصوصیاتی هست که باید یک فرماندار از آن بدور باشد..

۹۹/۱۱/۱۲ ۲۲:۵۷

پس خودتو خسته نکن
کاروان خواهد گذشت
و گفتنی ها گفته خواهد شد

۹۹/۱۱/۱۲ ۲۰:۵۵

بیگانه پرستی ما میانه ای ها در همین نوشته و کامنت ها به اثبات می رسد . الان که فرماندار بومی داریم ایشان را به حق یا نا حق آماج حملات قرار می دهیم در مقابل از فرماندار های غیر بومی قبل تعریف و تمجید می کنیم . نکنه منتظریم دوباره یک فرماندار غیر بومی با مدرک دیپلم جایگزین ایشان شود ؟

۹۹/۱۱/۱۲ ۲۰:۰۴

ای کاش سایت صدای میانه پاسخ بنده را درجواب این مگس دور شیرینی منتشر میکرد

۹۹/۱۱/۱۲ ۱۸:۲۵

سلام
اينكه فقط نقص ها را بگيم و از كارهاي انجام شده چشم پوشي كنيم اين هنر ك نيست موجب اين ميباشد ك ما اين نوشته ها رو احتمالا براي رضايت فرد سفارش دهنده برأي نوشتن مقاله نوشتيم.
درباره اين مقاله معلوم است ك در ادامه سلسله استوري ها در اينستاگرام ك در صفحه شخصي يكي از همشهريان ميباشد است.
در مورد مدرسه ك اگر ب آرشيو خبرهاي فرمانداري مراجعه كنيد.خييير مدرسه ساز در روز تعطيل در فرمانداري مورد استقبال فرماندار قرار گرفته و در محل مدرسه با خيير رفته و كلنگ زني انجام شده و فقط مشكلي كه پيش آمده بود متاسفانه توسط يكنفر كه اطلاعات نادرست داده بود به فرماندار پيش آمده بود كه حل شد و مدرسه شروع ب ساخت گرديده است.
در مورد ٤ مليون .مصوبات شورا در فرمانداري ك معاون عمراني و گروهي از كارشناسان هست مورد بررسي قرار ميگيره و اونا ب اين مصوبات رسيدگي ميكنند و شخص فرماندار نيست ك البته شهرداري با آن عظمت ك مليارد ها پول فقط از محل ماليات ارزش افزوده در آمد دارد اين مبلغ را اهدا ميكند كه هر كسي بود قبول نميكرد و به اعتقاد من كار بسيار پسنديده اي انجام گرفته است ك آن مصوبه رد شده.البته باز اگر به آرشيو خبري فرمانداري مراجعه كنيد متوجه ميشويد كه ايشان بارها خود و اطرافيان نزديك كمك هاي مالي به نيازمندان شهر انجام داده اند كه در أواخر هم با حضور در منازل افراد تحت پوشش بهزيستي مناطق زلزله زده به آنها كمك مالي نموده بود.
درباره ارتباط با فرماندار و پاسخگوئي بنده هم منتقد هستم و نسبت به زمان اوليه مسئوليت كمرنگ تر شده البته از طريق صفحه رسمي فرماندار در تلگرام و اينستاگرام ميشود جواب سوال ها رو گرفت و ليكن فرماندار ارتباط با مردم رو مثل زمان اول مسئوليت بكند خيلي پسنديده تر خواهد بود.
اميدوارم نويسنده محترم حتما به آرشيو اخبار فرمانداري مراجعه و مطالعه نمايد و تحت تاثير سلسله استوري ها.دست به قلم نشود.
موفق باشيد

۹۹/۱۱/۱۲ ۱۴:۱۷

ضمن عرض سلام .

از توجه و اعلام نظر شما هرچند در حد فحش هم باشد متشکرم ،‌ 

اما ای کاش بجای توهین که نه در شأن خودتان و نه شأن همشهریان عزیز است ، پاسخی به انتقادات بنده ارائه می‌فرمودید .

۹۹/۱۱/۱۲ ۱۴:۱۴

همشهری بزرگوار ؛

ضمن تشکر از فرمایش شما ، جسارتا درج یک نظر مجزا برای اعلام موافقت با یک نفر شاید کار درستی نباشد و دکمه موافقت برای نظر ها تعبیه شده است . 

ضمنا پاسخ این عزیز را در کامنت ها ارسال نمودم .

۹۹/۱۱/۱۲ ۱۴:۰۹

ضمن عرض سلام و ادب . 

اولا از اظهار لطف حضرتعالی کمال تشکر را دارم .‌ 

لیکن همشهری عزیز ، واقعا اولین سوالی که برای حقیر ایجاد می‌شود آن است که چرا برخی دوستان از جمله حضرتعالی به هیچ وجه موضوعیتی برای استقلال قلم قائل نیستند و معتقدند فعالین اجتماعی و رسانه ای یا بعلت منفعت این کار را میکنند یا به قول شما رقصانده شده اند ؟ 

بنده به هیچ وجه به هیچ کس اجازه استفاده سوء از قلم و تفکرم را نمی‌دهم و یقین داشته باشید خواسته شخصی نیز از فعالیت ندارم .

اما در باب لطف هایی که در قالب توهین به این حقیر روا داشتید : من به هیچ عنوان ادعای شعور یا فهم یا توانایی نوشتن بیشتر از سایرین را ندارم . صرفا علاقمند به بیان تفکرات و استدلال های خود و فراهم شدن فرصت دیالوگ در باره آن ها هستم . اما این لحن توهین آمیزی که داشتید جسارتا فکر نمیکنم در شأن خود حضرتعالی عالی و همشهریان بزرگوار باشد .

و در باب نکاتی که به یادداشت وارد فرمودید : 

۱ . یقین داشته باشید کسی نمی‌تواند حسادتش را از طریق بنده بر سر کسی خالی کند . 

۲ . فعلا در دو موضوعی که در آن یادداشت نوشته ام ، خدمت شایانی از فرماندار محترم به نظر حقیر نرسیده است و خود ایشان نیز پاسخی نداده اند . لیکن اطمینان داشته باشید اگر در موضوعات آینده ی تحلیل عملکرد ایشان خدمت شایانی وجود داشته باشد یقینا از ایشان تقدیر خواهم نمود .

۳ . قبول دارم نقد با راهکار سازگار است . اما اولا در دو موضوعی که بحث شده ( یعنی پاسخگویی و عناد در تصمیم گیری ) راهکار در مسأله مستتر است ؛ یعنی راه حل رفع پاسخگو نبودن یک فرد یا عناد وی با دیگران توسط خودش کاملا عیان است ! ثانیا موضوع مباحث بیشتر از نقد فرد ، نقد یک ایده است که در نقد ایده معمولا راهکار ارائه نشده و طرح مسأله می شود تا مدافعین ایده پاسخ مسأله را ارایه کنند .

۴ . در باب کمک ۴ میلیون تومانی ، بنده به هیچ وجه ماهیتا به مسأله و طرفین آن ورود نکرده ام . 

شورای شهر موضوعی که خارج از اختیارات قانونی او نبوده است را مصوب نموده ، و فرماندار محترم بدون استناد به قانون خاصی آن را ملغی نموده اند !  

ضمنا اگر فرض بر صحت فرمایش شما و عدم معتمد بودن مجموعه مورد کمک هم بگیریم ، جناب فرماندار می‌توانست راهکار نظارتی تدوین نموده یا حتی پیشنهادی برای خرج همین مبلغ در محل مورد اعتماد دیگر ارائه نماید نه اینکه مصوبه قانونی شورا را ملغی کند .

 

از لطف و توصیه شما در جمله آخر نیز سپاسگزارم .

 

۹۹/۱۱/۱۲ ۱۳:۳۴

... هورر کاروان کچر

 

پی‌نوشت نویسنده : کلمه اول بعلت رعایت شأن مخاطبین عزیز حذف گردید .

۹۹/۱۱/۱۲ ۱۳:۳۲

بنده با نظر شما کاملا موافقم/پ

۹۹/۱۱/۱۲ ۱۳:۱۶

ضمن عرض سلام و تشکر از لطف شما ، 

میتوانم سوال کنم مستند به کدام اصول حقوقی فرمودید در صلاحیت فرد یا شورا نبوده است ؟ 

۹۹/۱۱/۱۲ ۱۳:۱۵

ضمن عرض سلام و تشکر از نظر شما .

گزاره ای که فرمودید چه ارتباطی با موضوع یادداشت داشت ؟ 

۹۹/۱۱/۱۲ ۱۳:۱۴

ضمن عرض سلام . بنده نمیتوانم مطالب دیگران را درک کنم . لیکن جنابعالی میتوانید از طریق گزینه ارسال مطلب جدید در بالای سایت ، اقدام به درج آن نمایید .

۹۹/۱۱/۱۲ ۱۳:۰۶

یعنی واقعا فکر میکنید نیت بنده در این سلسله یادداشت ها انتخاباتی است ؟ واقعا در فکر دوستان قابل توجیه نیست که کسی بدون نیت انتخاباتی فعالیت مدنی در راستای تعالی اجتماع داشته باشد؟ 

از نماینده محترم هم اگر دقت فرموده باشید همین هفته قبل انتقاد تندی کردم که الان هم در زمره پر بازدید ترین مطالب ماه است .

در باره درب ادارات و توضیح و این مسایل : 

اولا رفتار جناب فرماندار و اعضای شورای اداری ایشان با خبرنگار رسمی ترین و بزرگترین رسانه کشور را که همانا صدا و سیما است اخیرا دیدیم .

ثانیا خب تفاوتی ندارد ، فرماندار محترم می‌توانند به اشکالات مطرح شده هم اکنون نیز با صدور جوابیه پاسخ داده و اذهان عمومی را اقناع نمایند .

اما در باب اینکه فرمودید کسی نمیخواهد از تصور بدی به جای بماند ؛ فرمایش شما کاملا صحیح است . لیکن این مسأله برای همه اولویت اول نیست . برای بعضی افراد ممکن است مقاصد سیاسی یا غرض های شخصی و .. اولویت اول باشند ‌

۹۹/۱۱/۱۲ ۱۲:۵۹

شورا یا ... به فکر مسئولیت اجتماعی وکارکرد مروبوطه نیز باشد و به قول معروف به جای ماهی دادن ماهیگیری را یاد دهد و به فکر حمایت از مدارس محروم حاشیه شهر باشد که تعدادیشون درس خونده همون مدارس محروم حاشیه شهرند ولی دریغ ازحتی یک بسته کاغذ اهداییشان چه برسد به ساختمان سازی یا مساعدت به نوسازی مدرسه

۹۹/۱۱/۱۲ ۱۲:۵۴

ماجرا از این قرار است که قرارگاه جهادی شهید سلیمانی ( که گزارش پخش بسته های غذایی آن از صدا و سیما نیز پخش شد ) در چندین نوبت با تدارک منابع مالی توسط خیرین اقدام به پخش بسته های غذایی برای خانواده های کم بضاعت نمود . 

در یکی از این نوبت ها ، شورای شهر نیز مصوب کرده بود که مبلغ ۴ میلیون تومان از بودجه مدیریت شهری به این قضیه کمک شود که فرماندار محترم مخالفت نمودند .

قرارگاه مذکور طبق اطلاع بنده خیلی بیشتر از مبلغ مصوبه شورای شهر تا الان کمک رسانی کرده است و اصلا مقصود بنده وابستگی آن به بودجه مدیریت شهری نبوده است ، بلکه عناد فرماندار محترم در رد مصوبه مشخص است دلایل آن هم در یادداشت توضیح داده شد .

۹۹/۱۱/۱۲ ۱۲:۱۲

شکایت و زور و فشار و تبعیت

۹۹/۱۱/۱۲ ۱۲:۱۱

مسئولین شهر به بعضی از مدارس دولتی در طول مدت مسئولیتشان یک بار هم سر نزده اند، و هیچ کمکی نکرده اند.
زینبیه که یک طرح ملی است از زمین و زمان می توان برایش بودجه و اعتبار گرفت.

برای حاشیه شهر و مدارس حکم تخریب خورده اش همه منتظرند اقدام و مساعدت عملی و جدی فرماندار / رییس شورای آموزش و پرورش شهر را ببینند.

۹۹/۱۱/۱۲ ۱۲:۰۶

با سلام بعضی از گروه های خودجوش جهادی بودجه ای ندارند شایدبرای گروه های دانشجویی و روحانی ردیف اعتباری وجود دارد ولی سایر گروه های جهادی که به نام شهدای میانه نیز مزین هستند از هیچ جایی بودجه ای نمی گیرند

۹۹/۱۱/۱۲ ۱۱:۲۵

نویسنده عزیز همشهریان ما ، جنابعالی را خوب رقصونده اند ..... برو به کار و زندگی ت برس ....فکر می کنی در این شهرستان کسی به فهم و شعور تو نیست شاید آخرین نفر تویی.....کسی نوشتن بلد نیست.... جناب فرماندار عزیز بومی مزیت اولش اینه که به راحتی می تونی در مواقع لازم درب منزلش رو بزنی و دردت رو بگی و الی ماشاالله. به نظرم شاید حسادت بعضیا باشه که از طریق شما...... وبه نظرم شما باید از فرماندار محترم به جهت بعضی بی اطلاعی ها از فعالیت ها و امور پیشبردی ایشان که نادیده گرفته اید حلالیت بطلبید..... خلاصه با همه برای همه کمک حال باشید نقد با راهکار کارساز است. مثلا" به ۴میلیون تومان اشاره کردید ....مگر شهر بی صاحب است که این مبالغ را در اختیار افراد معلوم الحال قرار دهند که از هیچ آزمایشی بیرون نیامده اند.... مگر صندوق قرض الحسنه ... یادشان رفته که پول های مردم را خوردند و خیلی ها را بدبخت کردند ...حالا می خواهند به آنها باز هم اعتماد بشود و باز هم به جیب شان خدمت شود..... بالاخره....نویسنده محترم به خودت بیا و عاقلانه .....

۹۹/۱۱/۱۲ ۱۰:۲۰

یخلانا تپیک وران چوخ اولار اگر راست میگی و مرد عملی همین حالا مدارک و مستنداتت را فاش کن چرا بعد از رفتن ؟؟؟؟

۹۹/۱۱/۱۲ ۰۹:۳۳

سلام آقا می شه در دو پاراگراف به ما بگید چی گفتید من سه بار خواندم چیزی نفهمیدم البته می دانم مشکل از چیز فهمی منه ولی لطفا کمی توضیح دهید مثال هم بزنید.
صورت بندی مفهومی از "بومی" بودن و نیز منافع آن؟؟؟؟
تأکید بر بومی کردن مسائل شهرستان؟؟؟؟
و 8 مورد دیگر؟؟

۹۹/۱۱/۱۲ ۰۹:۲۵

بازم اگه خواستید چندین مورد دیگه براتون نام ببرم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خوب فرهیخته جانم باز هم نام ببرید نام بردن بدون سند ومدرک که کاری ندارد
من هم از برخی خدمات شایان فرماندار نام می برم
- هدایت درناهای مهاجر سیبری به سدهای خاکی میانه
- افزایش تعهد شهروندان به استفاده درست از دستگاه های ای تی ام
- افزایش زمینه تحقیقات علمی در فرستادن بذور محصولات جالیزی شهرستان به فضا پیمای میر
- و دهها مورد دیگر
شما یکی دیگه نام ببر من باز هم بگویم

۹۹/۱۱/۱۲ ۰۸:۵۰

یادم میاد چقدر خوشحال بودم از امدن فرماندار بومی تواضع وقبول مخالفین شرطاساسی برای رفتار یک مدیر است .

۹۹/۱۱/۱۲ ۰۷:۵۸

همانطوریکه شما به درستی فرمودید انجام امور خیر و انساندوستانه نه توسط قرارگاههای جهادی که خودشون بودجه و امکانات دارند بلکه توسط نهادهای مردمی و بصورت خودجوش انجام میشه اینکه آقای رضایی از اون گله کردن ماجرای تصویب پرداخت 4 میلیون تومان به یکی از افراد خاص بوده که نه در صلاحیت ایشون بوده انجام این کار و نه در صلاحیت شورای اسلامی شهر هرکی کار خیر میکنه از جیب خودش مایه میزاره نه از بودجه عمومی شهر

۹۹/۱۱/۱۲ ۰۶:۴۱

یکی از کارهای زیر بنایی که در همه کشورهای توسعه یافته و در حال پیشرفت انجام میشود بحث آموزش هست.بنده به عینه شاهد این قضییه بودم شخص فرماندار با ارتباطاتی که با وزارتخانه ها دارند کلی بودجه جهت بازسازی مدارس برای میانه جذب کرده اند که نمونه بارز اون هر روز جلوی چشمانمان هست دبیرستان زینبیه.بازم اگه خواستید چندین مورد دیگه براتون نام ببرم.

۹۹/۱۱/۱۲ ۰۵:۱۷

مطلب بنده را به عنوان مطلبی مستقل لطفا درج کنید

۹۹/۱۱/۱۲ ۰۵:۱۶

"این متن دلالت بر طرفداری از آقای فرماندار ندارد. بنده شناخت دقیقی از آقای مشایخی ندارم ضمن اینکه گله مندی هایی هم دارم"

✍️ یاور احمدپور ترکمانی

بسمه تعالی
🌍 یکی از عزیزان همشهری ما در میانه، در نوشته ای با عنوان "شکست ایده فرماندار بومی (2)"، با برجسته کردنِ "انتظار بر خیرخواه بودن فرماندار بومی"، و ارائه متر و معیاری چون دخیل نکردن مواضع و احساسات شخصی در تصمیم و تخصیص به عنوان سنجه ای برای خیرخواه بودن، کارکرد فرماندار بومی را در حد ناقابل ارزیابی کرده است. ضمن تقدیر از صاحب قلم عزیز، دراین خصوص لازم دانستم نکاتی را تأکید کنم:
🌍 صورت بندی مفهومی از "بومی" بودن و نیز منافع آن، در این نوشته تا حدودی مبهم است. تأکید بر بومی بودن مسئولان، اساساً باید با تأکید بر بومی کردن مسائل شهرستان، بومی کردن اندیشه ها و توان فکری و بومی کردن راهکارها همراه شود.
وقتی در سایه حضور شخصی آگاه از مسائل بومی (به خاطر عدم شناخت دقیق از آقای فرماندار، انتساب "شخص آگاه از مسائل بومی" را به ایشان مقید و مشروط می کنم)، تعریف از مسائل شهرستان نسبت دقیقی با شناخت از واقعیت آن داشته باشد، این به معنی آسیب شناسی درست از مسائل شهرستان خواهد بود. در غیاب شناخت تشخیصی از حیات جمعی شهرستان، حتی شخص بومی هم، رویکردش در مرتفع کردن مشکلات، رویکرد اسلحه آبفشان خواهد بود که به اصطلاح به هر جایی شلیک می کند با این امید که یکی از آنها به هدف واقعی بخورد.
لذا یکی از سنجه های برای ارزیابی اینکه بومی گری مایه خیر بوده یا شرّ، سنجه موفقیت در شناسایی قیود الزام آور و محدود کننده شهرستان است. اگر انرژی شهرستان در سایه شناخت غیرواقع از مسائل، صرف مرتفع کردن مسائلی شده باشد که در درجه چندم اهمیت قرار دارد و هزینه آن، غفلت از برطرف کردن قیود محدودکننده اصلی باشد، می توان قضاوت کرد که با مسائلی در آسیب شناسی از شهرستان مواجه هستیم.
همچنین به فرض شناخت صواب از مسائل، سنجه دیگر ما از عملکرد فرماندار بومی، واکنش های تصمیمی، تخصیصی و سیاستی درست در برطرف کردن مشکلات شناسایی شده است. باید منشأ اختلال مورد هدفِ تصمیمات آقای فرماندار باشد. همچنین، در مرحله بعد، آقای فرماندار باید الزاماتِ پویاییِ تشخیص درست از مسائل و مرتفع کردن آنها را هم اندیشه کند. منافع بومی بودن یک مسئول را باید با این مترها اندازه گرفت.

🌍 مورد دومی که قصد دارم بپردازم، صواب یا ناصواب بودن دخالت های ارزشی آقای فرماندار در مدیریت شهرستان است.
انسانها از یک طرف سعی در شناخت واقعیت ها به همان گونه که هست دارند و از طرف دیگر همزمان در جهت تحقق آرمان های خود هم هستند. یعنی یک اراده معطوف به فهم عالمانه از مسائل وجود دارد و یک اراده معطوف به دگرگونی جامعه. از این نظر، جهت گیری های ارزش یک شخص نباید جای انتقاد داشته باشد (البته این مشروط است). مشروط به چه؟ مشروط به اینکه هر کسی باید جهت گیری های ارزشی خود را صریحاً اعلام کند و آن را به محک آزمون های سخت بسپارد. قضاوت های ارزش اشخاص اگر بتوانند از محک آزمون سربلند بیرون آیند، جهت گیری ارزش نه تنها مشکل آفرین نیست بلکه مفید هم هست. ضمنا در صورت مسئله ساز بودن جهت گیری ارزشی، باید جهت گیری ارزش دیگری اتخاذ کرد. اساساً انسان عاری از ارزش و باور نیست و این ارزش ها و نظام باور ها بر تصمیمات وی اثرگذار است.
البته نظام باورها و نظام ارزشی اشخاص خود از ساختار نهادی بزرگترِ جامعه که مقیدکننده است اتخاذ می شود و زمینه تغییر در آن، تدریجی و انباشتی است نه جهشی (مگر در شرایط استثائی).

۹۹/۱۱/۱۲ ۰۰:۱۷

اتفاقا ایشان در جذب مخالفین خود بسیار استاد هستند،اگر یادتون بیاد در زمان زلزله ترکمنچای بودند از رسانه های مخالف اقای فرماندار که عملکرد ضعیف ایشان را رسانه ای کردند ،حتی کار به پخش از برنامه فرمول یک کشیده شد،و خود ایشون زمانی از همون رسانه و خبرنگارش بصورت رسمی به مراجع قضایی شکایت کردند ،ولی حالا همون افراد و رسانه در خدمت اقای فرماندار هستند و بسیار نزدیک و دوست صمیمی،و این نمونه ای از جذب منتقدین توسط فرماندار محترم هستش،

۹۹/۱۱/۱۱ ۲۱:۳۴

ناکارامدی تقصیر فرماندار نیست که آب از سرچشمه الوده است از حسن روحانی بگیر تا بخشدار کندوان

۹۹/۱۱/۱۱ ۱۹:۲۳

یواش یواش داریم وارد انتخابات میشیم این نوع حرکتهای اقای رضایی بدجور فعال شده
بابا بفکر بیکاران شهر وجوانان باشید.
چه عجب از نماینده که بومی هستن هیچ انتقادی نمیشه؟
شما یک عده فقط بندکردین به عملکرد فرماندارو روسای چنداداره؟
اقای رضایی عزیز هیچ شخص دوست نداره عملکردش منفی باشه حتی ادم خلافکارهم دنبال عملکرد مثبت خودشه
نماینده تلاش میکنه تا عملکرده خوب ارئه بده
چطورکه اقای ستاری تلاش میکنه ازهرطریق که شده پول جمع کنه تابه دست نیازمند برسونه دنبال عملکردخوب دراون زمینه باشه
بانوشتن که نمیشه انتقادکرد درادرات بازه حتی دفتر خود اقای فرماندار هرروز بامراجعه کننده بیشتری مواجه است باهم که در تلاش هستین وضع موجود میانه را سامان بدین زحمت بکشید برید با رسانه خودتون که قبولش دارین توضیح بخواهید ونتیجه مربوطه را به مردم اعلام فرمایید.
نه از فرماندار از شهردار از شورا از امام جمعه محترم از نماینده از هرکس که میتونه برای پیشرفت شهر مثمرثمرباشه.
اقای رضایی گربه بخاطرخدا موش نمیگیره .ارزوی بهترینهابرای بهترین انسانها از خداوند سبحان خواستارم/پ

۹۹/۱۱/۱۱ ۱۸:۱۴

دوست عزیز حالا چرا بعد از رفتن ایشان چرا همین الان مدارک و مستندات خود را در فضایی که ایجاد شده است را منتشر نمی کنید و یا حداقل طرح موضوع کنید تا شائبه بزدلی و بدتر از آن بی انصافی در مورد شما و خوانندگان و نویسندگان این مطالب یا مطالب این چنینی ایجاد نشود.

۹۹/۱۱/۱۱ ۱۸:۱۰

رد مصوبه شورای شهر با موضوع اختصاص بودجه جهت تهیه بسته های غذایی برای توزیع بین نیازمندان شهرستان توسط یکی از قرارگاه های جهادی ؟؟؟
برایم جای ابهام دارد معمولا قرارگاه جهادی به معنای مصطلح که پیدا کرده است خود منابع اقتصادی را تدارک می بیند تا اقدامی انجام دهد نه اینکه شورا مصوبه ای تصویب کند و ایشان زحمت توزیع را بکشند این قرارگاه کجاست ؟؟؟
ماجرای تصویب ۴ میلیون چه بوده ؟؟؟
کمی روشنگری فرمائید همانند آن عزیزی که در مورد مدرسه توضیح مفصلی فرمودند ....
من کمی در مورد ۴ میلیون و مسائل پشت پرده ان کمی حساس شدم !!!!
اخه در این شهر اوغلانلاری هستند که بدون هیچ سر و صدایی و قرارگاهی و تصویبی با یک فراخوان نیازمندی در فلان محل هر دو یا سه روز ۴ یا ۵ میلیون نقدی و غیر نقدی کمک رسانی می کنند.
قضیه این تصویبیه چیه؟؟

۹۹/۱۱/۱۱ ۱۶:۱۰

ایشان (فرماندار بومی)موضع گیریهای بسیار نابجا و نابخردمندانه ای هم در باب مدیریت شهری اتخاذ نموده اند که بعد از رفتن ایشان از فرمانداری علنی خواهد شد که نمونه آنها زیاد است.متعاقبا به بخشی از آنها اشاره خواهم نمودو..‌..

۹۹/۱۱/۱۱ ۱۵:۴۲

ایشون ضعیف ترین فرماندار میانه در طول تاریخ حتی از زمان پادشاهی میانه1 به این طرف هستند!

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
1.پادشاهی میانه عنوان مقاله ای از استاد نایبی هست که در آن ثابت نموده اند میانه در برهه ای از تاریخ داری پادشاه بوده!

۹۹/۱۱/۱۱ ۱۴:۲۹

عملکرد فرماندار بومی:
1- انتخاب افراد بدون پروانه کسب بعنوان سرپرستین هیأت امناء بازار میانه که یکی از آنها از دوستان بسیار نزدیک ایشان می باشد.
2-...

۹۹/۱۱/۱۱ ۱۳:۵۳

یک دبستان بسیار محروم در حاشیه کمربندی جنوبی شهر میانه نیز نیاز مبرم به نوسازی دارد زمین اهداییش نیز با مساعدت یک خانواده محترم شهید ساکن در محل نزدیک کمربندی جنوبی تامین شده با سند رسمی و کاربری آموزشی به متراز 2200 متر مربع مسئولین محترم به ویژه فرماندار محترم(به عنوان رییس محترم شورای آموزش و پرورش و نماینده محترم جناب آقای اسماعیلی با توجه به اعلام آمادگی چنماه قبل یک شرکت بزرگ کشوری به نام مپنا ( که آقای فرماندار نیز در جریانند ) و گفته بودند فرماندار محترم تماس بگیرد و بقیه کارها را آنان خودشان پیگیری می کنند !
کاش با آنان هماهنگی کنند تا صدها کودک بی بضاعت دانش امووز و نوآموز بتوانند یک مدرسه مجهز و نوساز در آن محلات حاشیه ای شهر داشته باشند.
مخالف و موافق را ول کنیم و با هم فکری در عمل نیز برای آوردن امتیازات برای شهر و اهالی کو شا باشیم.
آقای رضایی کاش شما هم با آقای نایبی در این موضوع با هردو بزرگوار نماینده و فرماندار هماهنگی کنید این موضوع تحقق یابد.
یا خیر دیگری اگر هست با ایجاد کمپینی این عزیزان را با هماهنگی آقای دکتراحمدی رییس آموزش و پرورش و مجمع خیرین مدرسه ساز میانه جذبشان نمایید به خاطر چند صد خانوار محروم مانده از امکانات و کودکان نیازمندش که مدارس برخوردار و مجهز را فقط در بالای شهر!!! دیده اند 1

۹۹/۱۱/۱۱ ۱۰:۵۴

ضمن عرض سلام و تشکر از لطف و نظر حضرتعالی ؛ 

در مورد کمک چهار میلیون تومانی : یقینا وظیفه مسئولین در ریشه کن کردن فقر خیلی بیشتر از کمک ۴ میلیونی است . ولی این مسأله نمی‌تواند بهانه ای باشد که جلوی همین کمک ها هم توسط فرماندار محترم گرفته شود ! 

هرچند بدون آن کمک هم تعداد زیادی بسته غذایی با کیفیت ( حاوی روغن ، گوشت ، رب ، برنج و ..) توزیع گردید نه بادمجان ! علاوه بر آن دقیقا یکی از مهم ترین ملاحظات توزیع کننده حفظ کرامت دریافت کنندگان بوده است .

با این مبلغ میشد حداقل ۲۰ بسته برای خانواده های نیازمند تهیه کرد ( اگر قیمت آن را ۲۰۰ هزار تومان در نظر بگیریم ) که فرماندار محترم از آن جلوگیری کرده و چه بسا موجب گرسنه خوابی یک خانواده از همشهریان شده باشند .

در مورد شورای شهر و مدیریت شهری و مخصوصا بحث عدالت در مدیریت شهری صحبت بسیار است و شاید حتی انتقادات بسیار اساسی تری نیز واجب باشد . لیکن در مورد شهرک امام هم انتقاد شما وارد است .

در مورد مسأله مدرسه سازی هم جسارتا مقصود این بود که گویا فرماندار محترم جلوی تصویب موضوع را گرفته‌اند نه اینکه دست کارگران و معمار ها را ببندند تا کار نکنند .

ضمن تشکر دوباره ، از لطف شما متشکرم .

 

۹۹/۱۱/۱۱ ۱۰:۴۳

سلام . سابقا در مورد این مسأله نوشته ام .

اما با توجه به اینکه در اواخر دوره شورای شهر هستیم ، به نظرم پرداختن به مسأله احتمالا موجب اصلاح روند شورا نمی‌شود .

علاوه بر آن ممکن است دوستان فرض کنند بنده می‌خواهم جای آنها را در شورای شهر بگیرم و جلوی تاثیر گذاری مطلب بر آینده نیز گرفته شود .

لذا ترجیح میدهم زمانی که اسامی کاندیداها قطعی شد و بنده بین آنها نبودم ، مفصلا به این موضوع پرداخت شود که موثر باشد ‌.

 

۹۹/۱۱/۱۱ ۰۹:۵۸

جناب آقای رضایی ،برادر محترم ،در مورد توزیع مواد غذایی به مبلغ چهار میلیون تومن بین افراد نیاز مند ،البته خوب واقف هستید که تورم و گرانی بحدی بر مردم فشار آورده که آمار نیازمندان لحظه به لحظه رو به افزایش است و اگر کمی منصف و واقع بین باشید حتما می پذیرید که در این اوضاع نابسامان و کمر شکن اقصادی کل آن چهار میلیون را به یک خانواده می دادند هم دردی را دوا نمی کرد و جز ریخت و پاش و تدارک بیلان کار برای خودشان ثمره ای نداشت و با تهیه اجناس و اقلام بنجل و بی کیفیت و بدرد نخور (مثل توزیع بادمجان بین نیازمندان) که با فیلم برداری و صف کشیدن و یا مراجعه گروهی مسولین هنگام توزیع و نمایش آن بکرات در رسانه ها کرامت انسانی را هم پایمال میکردند،پس چه بهتر که این کار انجام نشده اگر شورای شهر و شهرداری راست میگویند و مرد میدان و آها عمل هستند به مناطق محروم رسیدگی کنند چون این مناطق از فقر خدمات شهری هم در عذابند ، مثل شهرک امام - پیاده رو هایش را ببینید به چه روزی انداختند واقعا شرم آور است !!! تصور شورای شهر و شهرداری این است که چون منطقه فقیر نشین است پس نیازی به زیبا سازی ندارد فقط سیمان مالی کنیم بجای موزاییک کاری و سرو ته قضیه هم بیاریم تمام بشه بر ه و در جواب اعتراض هم دلیل بنی اسرائیلی میارند که چون آنجا در طرح است صرفه جویی کردیم که هزینه اضافی نشود ،عجبا !!!عجبا!!! در سایر ریخت و پاشها و دو باره کاریها و... خبری از صرفه جویی نیست .از زمان احداث این شهرک ایجا در طرح است پس چرا طرح را اجرا نمی کنید تا تکلیف مردم مشخص شود و یا چرا از ساخت و ساز ها جلو گیری نمی کنید مسلما بفکر اخذ جریمه هستید چون شما که توان اجرای طرح را ندارید ، پس لا اقل از خیر طرح بگذرید و اجازه دهید مردم بصورت مجاز خرابه هایشان را آباد کنند . و اما در مورد مدرسه سازی توسط خیر چون در جریان امر مدرسه سازی هستم این موضوع پروسه خیلی طولانی و قوانین خاص خودش را دارد که باید همه موارد مو بمو طی و تصویب شود و در صورت تصویب فرماندار که سهل است وزیر هم نمی تواند جلو گیری کند احتمالا مسله مشکل دار بوده است. بذار روی توفیق،

۹۹/۱۱/۱۱ ۰۸:۲۸

باسلام جناب رضایی لطفا در مورد شورای اسلامی شهر هم که واقعا گل کاشتن مطالبی رو منتشر کنین

۹۹/۱۱/۱۱ ۰۷:۵۵

عالی و قابل تامل.
گویا حفظ میز و بودن در اوج برای آقای مشایخی مهمترین دغدغه هست
تلاش برای حذف افراد دلسوز شهرستان تنها به دلیل اختلاف با ایشان ظلم و جفا در حق مردم و این شهره که اگر تو این دنیاهم جواب پس ندن ، اون دنیا حتما خواهند داد

۹۹/۱۱/۱۱ ۰۶:۵۱

موارد بیان شده در مورد فرماندار میانه بخشی از واقعیت های موجود در شهرستان میانه در دوره ی مدیریت آقای مشایخی می باشد که متأسفانه شاهد این نوع برخوردها و موضع گیری های نادرست بوده ایم.
تشکر از نویسنده ی محترم که بصورت دقیق و موشکافانه به این موضوع مهم پرداخته اند.

اخبار روز