کد خبر: ۲۸۰۰۲
۱۰۱۰ بازدید
۸ دیدگاه (۸ تایید شده)

مباحث جهانی و درخواست های حوزه انتخابیه میانه در نطق میان دستور مددی + تصاویر

۱۳۹۳/۷/۱۵
۲۰:۳۳

محمدعلی مددی درنشست علنی امروز(سه شنبه 15 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تشکراز مردم حوزه انتخابیه اش که در 2 سال و نیم از خدمتش درمجلس متحمل مشقات و سختی ها بوده و همه اینها را درراه اعتلای نظام و انقلاب به جان خریدار بوده و آماده هر نوع فداکاری و ایثارگری در راه انقلاب، امام راحل و مقام معظم رهبری می باشند، ‌گفت: سیاست یک بام و دو هوای آمریکا نشان از عجز و ناتوانی حاکمان کاخ سفید بوده و بیانگر بی تدبیری سران آمریکا در مواجهه با مسائل جهانی می باشد.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی افزود: مبارزه با گروه تکفیری و ضد اسلام داعش، تلاش مضحکانه و ظاهرنمایی آمریکاست تا حضور خود را در منطقه تثبیت کنند.

وی افزود: ضمن محکوم نمودن سیاست های آمریکا و همپیمانان اروپایی اش از دفاع مردم سوریه، غزه و عراق حمایت نموده و همچنین از سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل و تلاش روحانی و تیم مذاکره کننده هسته ای حمایت نموده و پیگیر دفاع از حقوق ملت در تمامی امور را از مسئولان خواستارم.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به مطالبات و خواسته های مردم حوزه انتخابیه اش اشاره کرد وخطاب به وزیر کشور، با بیان اینکه عدم تحقق خواسته های دیرینه مردم نجیب  ترکمانچای برای شهرستان شدن از سیاست های دولت تدبیر و امید به دور بوده است، گفت:با توجه به اینکه در دولت گذشته دستورهای مکرر برای این اقدام صادر شده و شرایط لازم و زیرساخت های موجود فراهم است از وزیر کشور درخواست می کنم برای ایجاد فرمانداری ترکمانچای و شهرداری صومعه علیاء دستور لازم را صادرکنند.

مددی در ادامه ضمن تشکر از پیگیری های مجدانه وزیر راه و شهرسازی درباره تکمیل و اتمام پروژه راه آهن میانه تبریز، گفت: با توجه به بازدید اردیبهشت ماه شما از این پروژه و تأکید بر تسریع در اتمام آن درخواست می شود در اسرع وقت نسبت به اخذ گواهی مسدود ارزی و اخذ مجوز شورای اقتصاد و مجوز ترک تشریفات مناقصه اقدام تا در مهلت باقی مانده از سال طرح فوق به بهره برداری برسد.

نماینده مردم میانه در مجلس افزود: در حالی که اکثر شهرهای کشور با اصلاح جاده ها به اتوبان وصل شده اند احداث 4 بانده میانه سرچم مدت هاست که بدون فعالیت مانده و این امر موجب گلایه شدید مردم حوزه انتخابیه ام شده است انتظار است با شروع فعالیت طرح امیدواری در مردم حاصل گردد.

وی درادامه ضمن تشکر از وزیر بهداشت و دست اندرکاران حوزه بهداشت در اجرای برنامه تحول سلامت که باعث رضایتمندی مردم شده است، افزود:  امید است با اجرای سایر برنامه ها تحول و دگرگونی در عرصه بهداشت و درمان به صورت جامع عملی گردد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: خواهشمند است با توجه به بازدید وزیر بهداست از شهرستان میانه و تخصیص 5 میلیارد تومان اعتبار جهت  بازسازی بیمارستان امام خمینی و نظر به قول مساعد و تأمین اعتبار خرید و راه اندازی MRI و سیتی اسکن با مشارکت بخش خصوصی ، سریعا تکمیل و مردم را از سرگردانی و صرف هزینه های گزاف نجات دهید.

مددی افزود: ایجاد مجتمع آموزش عالی سلامت در شهرستان و تأمین پزشک در مراکز بهداشتی و درمانی روستایی از دیگر خواسته های حوزه انتخابیه ام می باشد.

نماینده مردم میانه در مجلس در ادامه خطاب به وزیر نیرو،‌گفت: با وجود پتانسیل و سه سد آماده بهره برداری در شهرستان میانه متأسفانه وزارت نیرو برای توسعه 40 هزار هکتار از اراضی پایاب سدها برنامه ای نداشته و تعدادی از روستاهای نزدیک به منطقه را در محدودیت برداشت قرار دادند.

وی با بیان اینکه اعمال مدیریت واحد در اجرای کانال و شبکه های پایاب سد مورد درخواست می باشد،‌افزود: سد شهریار که برای تأمین آب کشاورزی استان گیلان و رسوب گیری سد مندل احداث شده است خسارات عمده ای به بخش کشاورزی و اقتصادی میانه وارد نموده است در حالی است که طرح جایگزین به مقدار 12 هزار هکتار از سد شهریار علی رغم بازدید و تأکید انجام نشده است و دولت به تعهدات خود عمل نکرده است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: سد گرمیچای که آب شرب میانه را تأمین می کند چند سالی است که فعالیت چشمگیری نداشته و مردم نجیب میانه با مصرف آب هزینه و سختی زیادی را تحمل می کنند.

مددی در ادامه خطاب به وزیر علوم گفت:  شهرستان میانه با وجود داشتن 10 هنرستان و فارغ التحصیل، سالانه دارای 300 نفر هنرجوی دختر و پسر می باشد، علی رغم پیگیری های مکرر برای حل مشکلات دانشکده فنی حرفه ای پسران و دختران،  دانشکده فنی حرفه ای دختران هنوز ایجاد نشده است از این رو موافقت با ایجاد این دانشکده فنی و حرفه ای دختران مورد انتظار است.

نماینده مردم میانه در مجلس درادامه خطاب به وزیر آموزش و پرورش، گفت: با توجه به سند چشم انداز و رسیدن به شاخص های لازم در فضاهای آموزشی موضوع هوشمند سازی مدارس به خوبی در مدارس میانه اجرا نشده و این امر نگرانی هایی را در امر آموزشی بوجود آورده است.

وی همچنین رئیس سازمان میراث فرهنگی را خطاب قرار داد و گفت:‌ شهرستان میانه قدمت تاریخی و آثار باستانی ثبت شده زیادی دارد اما برای حفظ و نگهداری از آنها آنچنان که می بایست اقدام نشده و علیرغم اینکه دستور بازسازی پل 23 دهنه تاریخی میانه صادر شده متأسفانه تعمیرات آن شروع نشده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه خطاب به وزیر امور اقتصادی و دارایی، گفت: با اجرای اصل 44 قانون اساسی و واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی امیدواری در روند رو به رشد اقتصادی فراهم شد اما متأسفانه در واگذاری فولاد آذربایجان چوب حراج به بیت المال و سرمایه ملی زده شد و با تخلفات آشکار و نادیده گرفتن برخی شرایط، وضعیت را به حالت بدتر ازقبل رساند به طوری که تا کنون وضعیت 250 نفر نیروی جدیدالاستخدامی که تمامی مراحل استخدامی را طی نموده اند روشن نشده و در حال حاضر به جای حفظ نیروهای موجود زمزمه تعدیل نیرو به گوش می رسد که اگر چنین اتفاقی رخ دهد شاهد مشکلات  اجتماعی خواهیم بود از این رو تقاضا داریم  دستور توقف واگذاری صادر شود.

  

 

خبرگزاری خانه ملت

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۷/۱۶ ۱۵:۱۳
از مرورگر موزیلا استفاده کنید این رنگ بکگراند مطالب کپی شده نمیافته. مرسی
۹۳/۷/۱۶ ۱۰:۱۲
دانشکده فنی وحرفه ای پسران میانه فقط در دو رشته پذیزش داره که اونم وابسته به تبریز هست،کلا هم 40نفر دانشجو داره اخه تو کجای دنیا یک دانشکده 40نفر دانشجو داره...
از اینکه نماینده محترم،آقای مددی خودش را درگیر دعواهای سیاسی نکرده و بجای آن پیگیر حل مشکلات حوزه انتخابیه هست خوشحالیم.
۹۳/۷/۱۵ ۲۳:۵۹
از اینکه آقای مددی برای میانه و آینده آن تلاش می کند بسیار خرسندیم
۹۳/۷/۱۵ ۲۳:۵۸
دستگاه ام آر آی برای میانه حیاتی است ولی فقط می شنویم که قراره بیاد
۹۳/۷/۱۵ ۲۳:۵۷
با تشکر از نماینده دلسوز شهرم
۹۳/۷/۱۵ ۲۳:۲۶
مجتمع آموزش عالی سلامت در میانه مجوزش همراه با گنبدکاووس،خوی و قائن از طرف شورای گسترش آموزش عالی صادر شده ولی نمی دانم چرا در میانه راه اندازی نشد؟
۹۳/۷/۱۵ ۲۱:۲۴
کارتان عالی بود ممنون

اخبار روز