کد خبر: ۹۰۰۴۸
۸۸۷ بازدید
۲۴ دیدگاه

دستور نوبخت برای آبگیری سد شهریار میانه در سال ۹۹

۹۸/۵/۲۴
۱۵:۳۹

محمدباقر نوبخت امروز پنجشنبه در حاشیه بازدید از سد شهید مدنی تبریز اظهار کرد: چون این طرح از جمله تعهدات دولت محسوب می شود، هزینه های باقیمانده برای بهره برداری و آبگیری آن پرداخت خواهد شد.

 وی ادامه داد: عملیات ساخت سد شهید مدنی تبریز تقریبا به پایان رسیده و ما برای آبگیری آن باید خرید اراضی و راه های دسترسی آن را به سرانجام برسانیم.

 وی اضافه کرد: این طرح به لحاظ گردشگری و تامین آب شهر تبریز بسیار مهم است؛ بر این اساس با تأمین منابعی که دولت و سازمان برنامه و بودجه آن را تامین می کنند، این سد به بهره برداری می رسد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: به جای آغاز سلسله طرح‌های جدید باید طرح‌هایی را که با سرمایه‌گذاری بالایی انجام شده و هنوز به پایان نرسیده، با صرف هزینه های پایین تری به اتمام برسانیم.

 وی ادامه داد: سد شهریار (استور) شهرستان میانه هم شرایط مشابه سد شهید مدنی را دارد و اگر ما با یک هزار میلیارد تومانی که برای ساخت این سد سرمایه گذاری شده است، آن را  به بهره برداری نرسانیم، موجب از بین رفتن و اتلاف منابع خواهد شد.

 وی اظهار کرد: بر این اساس هفته آینده تفاهم نامه رسمی بین سازمان برنامه و بودجه و مسئولین استان آذربایجان شرقی در خصوص اتمام طرح های نیمه تمام به امضا می رسد.

مدیرعامل آب منطقه آذربایجان شرقی نیز در این بازدید گفت: ۵۶۶ میلیارد تومان نیاز برای بهره برداری از سد شهید مدنی نیاز می باشد؛ البته اگر بخواهیم سد به صورت مرحله ای آبگیری شود  ۲۴۶ میلیارد تومان نیاز است. 

یوسف غفارزاده افزود:  شهید مدنی سد خاکی با هسته رسی با ارتفاع ۹۳ متر و طول تاج ۲۷۷ متر و حجم ذخیره آب ۳۶۱ میلیون مترمکعب و طول دریاچه ۲۸ کیلومتر می‌باشد.

 وی ادامه داد: ساختمان این طرح از سال ۱۳۷۴ آغاز شده و سال ۹۱ به پایان رسیده، اما چون این سد آبگیری نشده مخزن سد همچنین سایر موارد دچار خسارت هایی شده است.

 وی افزود: تاکنون برای ساخت سد شهریار شهرستان میانه نیز ۱۳۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

 مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی اظهار کرد: رسوب زدایی از سد سفیدرود و تامین آب کشاورزی شهرستان میانه و تولید ۱۶۸ گیگابایت برق از جمله اهداف ساخت سد شهریار می باشد.

 وی اضافه کرد: ظرفیت سد شهریار ۳ برابر مخزن سد شهید مدنی است و ۹۹.۸ پیشرفت فیزیکی دارد.

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه برای بررسی طرح های نیمه تمام آذربایجان شرقی در راستای سفر رییس جمهوری به استان به این خطه سفر کرده است. /ایرنا

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۵/۲۵ ۲۱:۲۲

البته تلفظ بین تورکهاست.
اصالت ونام اصلی استوربایدپابرجاباشد.

۹۸/۵/۲۵ ۲۱:۲۱

دروغ به این بزرگی سال ۹۹ سد شهریار آبگیری میشود شاید چند ساعتی آبگیری بشه بعد بازکنند بگویند آبگیری شد
چندین سال است آب شرب میانه از سد ساری قمیش می آید هنوزهم چشم به راهیم
از سال ۸۶ همه مسولین از نمایندگان گرفته تا تا تا قول بهره برداری سال بعد را تا الان داده اند ولی گو آب شرب
قرار بود ۱۳ هزار هکتار زمینهای پایاب سد آیدوعموش تا سال ۹۰ به بهره برداری کامل برسد گو الان سال ۹۸ هست ۳۰۰۰ کمتر به بهره برداری رسیده یعنی یک چهارم گفته ها به تحقق رسیده
پس خیلی ساده نباشیم هر حرفی را باور نکنیم یعنی برنامه ریز باشبم اقتصاددان باشیم و خبره در حرفی که دریافت می کنیم باشیم یعنی تجزیه تحلیل
خیلی ها خیلی حرفا میزنند و لی خیلی حرفای خیلی ها پوچ در میاد

۹۸/۵/۲۵ ۲۱:۰۹

بشنو باور نکن این سد شهریار چندین افتتاح کرده اند و آبگیری کرده اند این دفعه هم مثل دفعه های قبل

۹۸/۵/۲۵ ۱۶:۴۱

اینم یک وعده توخالی و دروغه

۹۸/۵/۲۵ ۱۱:۰۸

عزیز من نمیشه در هیچ جای دنیا بخاطر خوشایند عده ای اسامی تغییر یا یاتحریف نمیشوند بغیر از ایران اسامی جغرافیایی فقط با لفظ استفاده شده توسط بومیها معتبر است داغ ینگ اباد.‌=نیک اباد کوه

۹۸/۵/۲۵ ۰۹:۴۵

اگر راست میگن ۹۸ شروع کنند چرا ۹۹ ؟

۹۸/۵/۲۵ ۰۹:۴۴

گیگاوات درسته داداش خبرنگار برق نخونده روزنامه نگاری خونده اشتباه شنیده...

۹۸/۵/۲۵ ۰۹:۴۲

سلام عزیز اجازه بدید اسامی که سخت یا جور دیگری تلفظ می شوند اصلاح گردند من و شما استور را درست تلفظ می کنیم میلیونها نفر جور دیگری تلفظ می کنند

۹۸/۵/۲۵ ۰۲:۴۳

گیگابایت یه چیز دیگس برق رو مگاوات میگن

۹۸/۵/۲۴ ۲۲:۱۳

....در خواب بیند پنبه دانه

۹۸/۵/۲۴ ۲۲:۱۱

این سد غیر از مفلس کردن عده ای روستایی فلک زده هیچ سودی به میانه نخواهد داشت

۹۸/۵/۲۴ ۲۱:۳۷

اصلا این آقا در مورد سد شهید مدنی تبریز سخن گفته و در آخر سر احتمالا خبرنگار پرسیده و ایشان قول دادند. فقط همین

۹۸/۵/۲۴ ۲۱:۱۹

برادر من آخه عده ای از قبال این سد به نان رسیده و بیچاره روستایی صاحب زمین را سازندگی ساقط و خانه نشین کردند کجای این مملکت حتی در جاها لم یزرع زمین متری پنج هزار تومان سراغ دارید که این ها زمین های همچون طلای حوزه سد استور را از چنگ صاحبانشان دراوردند واقعا در حق روستاییان ظلم شد.

۹۸/۵/۲۴ ۱۸:۴۲

وعده سرخرمن بخاطرانتخابات جناحی مجلس ووعده برای اخر سال۹۹بخاطرانتخابات ریاست جمهوری!!
مگه پول اراضی مردم منطقه راپرداخت کردند؟؟جاده جایگزین چطورخواهدشد؟؟

۹۸/۵/۲۴ ۱۸:۳۲

لطفاعنوان اصلاح گرددسداستورصحیح هست.

۹۸/۵/۲۴ ۱۸:۲۲

گیگابایت یا گیگاوات؟

۹۸/۵/۲۴ ۱۶:۵۱

1300میلیاردبدون احتساب تورم وسودش!!!!زمینهای مردم روهم زیراب بردند.
بااین مبالغ میشدجاده های مرگ میانه روبزرگراه کرد.

۹۸/۵/۲۴ ۱۶:۴۴

خبر بسیار مسرت‌بخشی بود همانطورکه سد آیدوغموش باعث اشتغالزایی ومهاجرت معکوس برای بخش مرکزی شد امیدواریم سد شهریار نیز درصورتیکه سایراستانها وشهرستانها به آبش چشم ندوزند و میانه ازآبهایش محافظت کند قطعا باعث تحول چشم‌گیر عظیمی ازنظر اشتغالزایی و گردشگری خواهدبود انشاءالله

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز