کد خبر: ۱۱۸۳۳۲
۵۳۹ بازدید
۳ دیدگاه (۰ تایید شده)

بازدید وزیر نیرو از سد شهریار و تصفیه‌خانه آب شرب میانه و شرکت در جلسه شورای اداری

۱۴۰۱/۳/۱۲
۲۲:۳۴

وزیر نیرو همراه با مدیران صنعت آب و برق استان آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولان محلی، از تصفیه‌خانه طرح آبرسانی به شهرستان میانه بازدید کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی در این بازدید ضمن ارائه مشخصات فنی طرح توضیح داد: طرح آبرسانی به شهر میانه به عنوان یکی از طرح‌های اولویت‌دار استان آذربایجان شرقی شامل تصفیه‌خانه در دو واحد با ظرفیت ۹۰۰ لیتر در ثانیه و خط انتقال به طول ۴۳ کیلومتر است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری برسد.

غفارزاده با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی این طرح ۸۷ درصد است، افزود: تاکنون ۱۲۴ میلیارد تومان برای این طرح هزینه شده و هزینه مورد نیاز برای اتمام طرح ۵۰ میلیارد تومان است.

محرابیان در جلسه شورای اداری فرمانداری :  آب شرب شهرستان میانه از موضوع مهم‌ و یکی از اهداف اصلی سفر آذربایجان شرقی محسوب می‌شود. وی با اشاره به قول‌های داده شده توسط وزیر اسبق نیرو، اظهار کرد: وزیر اسبق نیرو قول‌هایی دادند ولی  محقق نشده و این امر موجب شد من قولی ندهم. وی افزود: در خصوص طرح آبرسانی میانه، مدیران آذربایجان شرقی قول داده‌اند که این طرح را تا پایان سال به بهره برداری برسانند، در نتیجه قول را من ندادم و خود مدیران شهر دادند. در حالی که قول ما پشتیبانی از مدیران است. محرابیان در خصوص پروژه‌های مهم استان، گفت: تعداد ۱۲ طرح ویژه و مهم را شناسایی کرده‌ایم که سه مورد مربوط به حوزه آب در میانه است.

وی ادامه داد: تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان میانه را مشمول جهاد آبرسانی می‌کنیم و قول یک ساله می‌دهیم که به روستاهای میانه آبرسانی انجام شود. به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی، وی در خصوص تامین برق شهرک سرمایه گذاری شماره دو این شهرستان نیز گفت: ۱۰ مگاوات برق به این شهرک اختصاص داده شود.

"علی‌اکبرمحرابیان" صبح امروز پنجشنبه در جریان سفر خود به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهوری به شهرستان میانه، از سد شهریار بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت عملیات اجرایی این سد قرار گرفت."یوسف غفارزاده" در جریان بازدید وزیر نیرو از سد شهریار با بیان اینکه ساختمان سد تمام شده و آماده آبگیری است، گفت: به دلیل نقص در پروژه‌های جانبی آبگیری از این سد انجام نمی‌شود.مدیر عامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: این سد دارای ٨٠ درصد پیشرفت فیزیکی بوده و از قسمت تملکات اراضی، حدود ۱۵۰۰ هکتار تملک شده و تقریبا ۴۰۰ هکتار باقی مانده است.وی افزود: حدودا ۹۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این پروژه نیازست

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز