کد خبر: ۳۶۸۳۲
۱۹۵۳ بازدید
۱۱ دیدگاه (۱۱ تایید شده)

نگاهی به وضعیت اشتغال زایی ( اشتغال زدایی) در سال 93 میانه

۱۳۹۳/۱۲/۲۴
۱۷:۰۲

بر اساس نتایج سرشماری سال 1390 جمعیت شهرستان میانه 185806 نفر است  که از این تعداد95584 نفر مرد و90222 نفر زن می باشد که جمعیت فوق در قالب52681 خانوار زندگی می کنند.

از این تعداد106738 نفر در چهار شهر میانه،ترکمانچای، ترک وآغکند و79068 نفر در روستاها زندگی می کنند.

حال با توجه  به اطلاعات موجود در شهرمان نه تنها اشتغال زایی چشمگیری در امسال و سالهای قبل صورت نگرفته است بلکه از تعداد شاغلان نیز کاسته شده است. نگاهی به وضعیت آماری که اداره کل کار استان از تعداد بیکاران در سطح استان ارائه کرده است باز این نکته را به ما یادآوری می کند که شهرمان در نرخ تعداد بیکاران در سطح استان  رکورد دار است.

 با این وضع خبرهایی  نیز حاکی از تعدیل نیروهای کارخانه فولاد و شرکت میانرو  به گوش می رسد! از طرفی آن 250 جوانی که سه سال قبل با هزار امید و آرزو و دلشاد از قبولی در آزمون استخدامی فولاد و پیدا کردن یک شغل ثابت به فکر ساختن آینده خویش بوده اند نیز در سر در گمی و بلاتکلیفی قرار دارند!

حال با توجه به این شرایط وضعیت جوانان بیکار و تحصیلکرده ای که درصد زیادی از جمعیت شهرمان را تشکیل می دهند به مراتب بدتر از این عزیزان است و با سر در گمی و بلاتکلیفی به آینده خویش مینگرند و خانواده های آنان نیز به هزاران فکر و سر در گمی افتاده اند که سرنوشت جوانان شان چه میشود؟! اگر آماری نیز از این موضوع و تعداد بیکاران هر خانواده در شهرمان گرفته شود به نرخ متوسط حداقل 2 جوان بیکار در هر خانواده میرسیم که با این تعداد بیکار باید مسئولان به فکر راه حل اساسی و کار جهادی برای حل این معضل باشند! مگر در آمد هر سرپرست خانوار چقدر میباشد که پاسخگوی این همه هزینه باشد؟! آیا مهاجرت راه حل این مسایل است یا اشتغال زایی پایدار؟

به راستی چشم انداز اشتغال زایی در سال 94 برای شهرمان چگونه است؟! 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۱۰/۲۵ ۰۹:۳۳

ممنون از اطلاعات خوبتون / وناراحت از این درد عالم گیر

۹۳/۱۲/۲۸ ۰۰:۰۴
دوست عزیز آقای علیزاده ، روزی هرکسی دست خداست و نباید نا امید شد چونکه نا امید دشمن خداست باید امیدوار باشی . باید دنبال کار رفت و کار را پیدا کرد اشخاصی را می شناسم که نه تنها نتوانستند کارمند فولاد شوند و آرزوشون هم بود رفتند در استانهای دیگر درکارخانجات و یا در ادارات جذب شدند و موفق تر از ماها هستند روزی رسان خالق هست باید از خدا خواست
۹۳/۱۲/۲۷ ۲۳:۲۸
[quote name="سبزی"] به عنوان نگهبان جذب کرده اند و یا حالا این خانم یا آفا هم موقت کار بکند اونم هرکسی را نه [/quote] نه دوست عزیز شما باید تحقیق نمایید تا به صحت و سقم مساله پی ببرید، ادارات، بانک ها، کارخانه و...
۹۳/۱۲/۲۷ ۲۳:۲۱
به عنوان نگهبان جذب کرده اند و یا حالا این خانم یا آفا هم موقت کار بکند اونم هرکسی را نه
۹۳/۱۲/۲۷ ۲۰:۵۵
[quote name="سبزی"] به نظر بنده کسی که میخواد از پ استفاده کند در شهر خودش جذب نمیشود چون اونموقع همه میدونند پس از شهر دیگر توسط رده بالاهای خود جذب و بعد مدتی انتقالی میگیره میاد شهر خودش و کسی هم . . . [/quote] سلام هم اکنون در ادارات و نهادهای شهرمان بسیاری از نمونه های مشابه وجود دارد اگر کمی تحقیق نمایید متوجه می شوید!
۹۳/۱۲/۲۷ ۱۷:۰۵
به نظر بنده کسی که میخواد از پ استفاده کند در شهر خودش جذب نمیشود چون اونموقع همه میدونند پس از شهر دیگر توسط رده بالاهای خود جذب و بعد مدتی انتقالی میگیره میاد شهر خودش و کسی هم . . .
۹۳/۱۲/۲۷ ۱۳:۱۰
[quote name="جهادي"] جذب ناظران بوده ولي بند پ هم باشد من اطلاع ندارم [/quote] این موضوع جذب ناظران از دوره قبلی مطرح بوده و چندین سال نیز طول کشید تا اجرا شود. ماشاالله تعداد نیروهایی که از طریق بند پ در آنجا جذب شده اند نیز کم نمیباشد!
۹۳/۱۲/۲۷ ۱۳:۰۳
جذب ناظران بوده ولي بند پ هم باشد من اطلاع ندارم
۹۳/۱۲/۲۷ ۱۲:۴۲
[quote name="جهادي"] بابا كجا خرابه فقط در سال93 ج.ک 30 نفر جذب كرده و مشغول بكارند [/quote] دوست عزیز به چه طریقی این عزیزان جذب شدن: 1- برنامه مربوط به جذب ناظران؟ 2- بند پ؟ 3- همه موارد 4- هیچ کدام@
۹۳/۱۲/۲۷ ۱۲:۲۲
بابا كجا خرابه فقط در سال93 ج.ک 30 نفر جذب كرده و مشغول بكارند
۹۳/۱۲/۲۴ ۲۱:۳۵
وضعیت اشتغال بس ناجوانمردانه خراب است.

اخبار روز