کد خبر: ۱۰۳۲۳۱
۱۳۷۶ بازدید
۸۵ دیدگاه

شکست ایده فرماندار بومی (۱) - پاسخگویی

۹۹/۱۰/۲۹
۱۴:۳۶

یکی از مطالبات گروه قابل توجهی از همشهریان عزیز که نویسنده آن را از سال های دور به خاطر می‌آورد ، مطالبه انتصاب یک فرماندار بومی در شهرستان بوده است .

اکنون با گذشت بیش از دو سال از نصب محمدرضا مشایخی به عنوان اولین فرماندار بومی میانه در چند دولت اخیر که در زمان انتصاب از رزومه مکفی نیز برخوردار بوده است ؛ نویسنده بر آن است تا طی سلسله یادداشت هایی با بررسی تجربیات فرمانداری وی ، میزان موفقیت او و به تبع آن صحیح بودن برخی دلایل مطرح شده برای مطالبه انتصاب فرماندار بومی را بررسی کند .

از اصلی ترین دلایلی که طرفداران ایده انتخاب فرماندار بومی همواره برای این مطالبه مطرح نموده اند ، پاسخگوتر و مسئولیت پذیر تر بودن فرمانداری از اهالی میانه است . مطالبه گران نصب فرماندار بومی تا قبل از رسیدن این سمت به آقای مشایخی بر این عقیده بودند که فرماندار غیر بومی به علت ترک شهرستان و عدم رویارویی با مردم بعد از اتمام دوران مسئولیت خود پاسخگویی ، کارآمدی ، مسئولیت پذیری و دلسوزی یک فرماندار بومی را نخواهد داشت .

کار آمدی ، مسئولیت پذیری و دلسوزی برای شهرستان موضوع یادداشت های بعدی خواهند بود اما در بحث پاسخگویی متاسفانه اعتقاد نویسنده بر آن است که نه تنها فرماندار بومی مسلط بر امور اجرایی شهرستان پاسخگویی بیشتری نسبت به فرمانداران قبلی ندارد ، بلکه وی غیر‌پاسخ‌گو ترین فرماندار اعصار مختلف میانه است .

نویسنده در طی سالیان اندک فعالیت خویش که حداقل عملکرد فرمانداران از آقای رف رف تا کنون را درک کرده است ، به هیچ وجه به خاطر نمی‌آورد که یک فرماندار مقابل سیل سوالات ، ابهامات و انتقادات حداقل گروهی از مردم کاملا بی تفاوت بوده و کوچکترین پاسخی به آنها ارائه نکند . اما در دوران فرمانداری فرد مستقر شاهد هستیم از طرف طیف های مختلف فعالین همسو و غیر همسو با دولت در شهرستان مکررا سوالات و اشکالات در رابطه با عملکرد فرماندار انتشار میابد و او به اکثریت قریب به اتفاق آنها کوچکترین واکنشی ( حتی در حد اظهار بی اطلاعی یا پیگیری ) نشان نمی‌دهد .

هم چنین به زعم نویسنده اتفاقا اگر یکی از فرمانداران غیربومی سابق بر کرسی نمایندگی عالی دولت در شهرستان تکیه زده بود و یکی از اعضای شورای اداری جرأت به تهدید خبرنگار رسمی ترین و بزرگترین رسانه کشور می‌نمود یا مسئولین دیگر ادارات از فعالین منتقد خود شکایت قضایی می‌کردند ؛ فرماندار حداقل به خاطر وجهه خویش جزو اولین برخورد کنندگان بوده و در کمترین حالت اظهار تاسف می‌کرد . اما شوربختانه حداقل در دو مورد اخیر این مسائل که نویسنده مطلع است فرماندار کوچکترین برخورد رسانه ای یا عذرخواهی از عموم مردم ننموده است .الغرض نویسنده بر آن عقیده است که فرمانداری آقای مشایخی آینه تمام قد عدم موفقیت ایده فرماندار بومی در بعد پاسخگویی بوده و مثال واضحی است که نشان می‌دهد بومی بودن فرماندار نه تنها لزوما تاثیرمثبتی در پاسخگویی وی ندارد ، که گاها مانند مسأله مورد بررسی تاثیر منفی نیز در میزان پاسخگویی فرماندار خواهد گذاشت . بعید است در صورتی که فرماندار مستقر میانه در شهرستانی که بومی آنجا نیست به فرمانداری می‌رسید این حجم از ناپاسخگویی را از وی مشاهده می‌کردیم .

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۱۱/۲۳ ۱۱:۴۸

از اینکه خودتونو فرهیخته خطاب میکنین، معلومه که روحیات شما هم مشابه فرماندار محترم بومی هست!

۹۹/۱۱/۲۱ ۱۱:۵۳

فرمانداری که وقتی برای حل مشکل به نزدشان رفته ام و با ادبی تمام با دست اش اشاره می کند که بس است و حرف ارباب رجوع را قطع می کند ذره ای از مدیریت بویی نبرده است واقعا برای خود متاسفم که در این شهر زندگی میکنم

۹۹/۱۱/۳ ۱۲:۵۷

جناب فرهیختگان نوشتار شما به مثابه آمد ابرویش را درست کند زد چشمش هم کور کرد شد لطفا شما دفاع نکنید بدتر آبروریزی کردی با این نام با مسمایی که برای خود انتخاب کردید
فرماندار هنوز عزل یا برکنار نشده که شما لغت وقت را به کار بردید یا شما از چیزی خبر دارید رو نمی کنید؟!
نداده ؟
ارتباطاطی ؟
متصل شده اند؟
انشالاه ؟
در سال های اخیر شاهد کارهای زیر بنایی فرماندار خواهید شد.؟
کرسی فرمانداری؟
و ......

۹۹/۱۱/۳ ۰۹:۳۴

دوست عزیز ضمن عرض سلام .

در باره کار های دکتر مشایخی برای میانه و میزان توفیق و رضایت مردم و این قبیل مسائل در آینده به فضل الهی خواهم نوشت .

اما مهم ترین نکته جسارتا آن است که در نظام جمهوری اسلامی ، مهم ترین مسئولیت یک مسئول پاسخگویی به مردم است . هیچ مسئولی تحت هیچ بهانه ای ذره ای حق ندارد به مردم پاسخگو نباشد .

 

 

جسارتا یک اشکال دستور زبانی هم به فرمایش شما به عرض برسانم : در سال های اخیر خواهید دید از لحاظ دستور زبان فارسی درست نیست . 

چون سال های اخیر اشاره به گذشته و خواهید دید اشاره به آینده دارد .

۹۹/۱۱/۳ ۰۸:۵۳

فرماندار بومی وقت جناب دکتر مشایخی تکرار نشدنی است،کارهایی که ایشان برای میانه انجام داده اند تا حالا هیچ فرمانداری انجام نداده.ارتباطاطی که با مقامات عالی رتبه دولتی برقرار کرده اند و در جهت پیشبرد اهداف و پیشرفت شهرستان مستقیم به تهران متصل شده اند و چشم به بودجه اندک استان ندارند گواه این موضوع است.انشالاه در سال های اخیر شاهد کارهای زیر بنایی فرماندار خواهید شد.فقط تنها مشکل ایشان این است که به دلیل مشغله فراوان فرصت پاسخگویی به مردم عزیز را ندارند که من پیشنهاد میکنم یه گزارش از زمان تحویل گرفتن کرسی فرمانداری تهیه و در اختیار مردم قرار دهند.

۹۹/۱۱/۲ ۱۵:۴۹

عدم پاسخ گویی فرماندار به نظرات منتقدین و برنتافتن کوچکترین نقد، از آفتاب روشن تر است اگر ایشان بطور منطقی ومناسب با منتقدین و رسانه های شهرستان برخورد می کرد دیگر روسا و مسولین و کارمندان‌ ادارات هم خود را ملزم به پاسخگویی می کردند نه اینکه بقول شاعر
من چه گویم که تورا نازکی طبع لطیف
تابه حدی است که آهسته دعا نتوان کرد

یا بقول امیر مومنان
آله الریاسه سعه الصدر
ابتدایی ترین وسیله برای ریاست سعه صدر است

گویابرخی از مسولین و نمایندگان ازجمله فرماندار محترم هم به قدرت تبلیغات واقف بوده و هستند و خلاهای عملکردی خود را با این روش می پوشانند و سعی در بزرگنمایی دارند

۹۹/۱۱/۲ ۱۱:۰۸

کلیت فرمایش شما را قبول دارم . 

البته مدیران شهرستان را فرماندار منصوب نمی‌کند اما نقش جدی در تعیین آنها دارد .

۹۹/۱۱/۲ ۱۱:۰۷

مقصود شما تودیعشون بود دیگه ؟ 

۹۹/۱۱/۲ ۱۱:۰۳

آقای ... خود نیز نیک میداند که در حد و اندازه های شهر میانه نیست و تا دیر نشده است و آبروریزی بیشتری نشده است خود استعفا دهد آبرومندانه تر است در ضمن یادمان باشد که مدیر ضعیف زیر مجموعه ضعیف را سرکار میاورد ،ایشان به طبع همسایگی و دوستی با دکتر سیمین فر یک فرد خیلی ضعیف و ناتوان که تنها توانایی ایشان تهدید خبرنگار است را در راس شبکه بهداشت گماشته است که واقعا باید تاسف خورد ،مدیری توانمند مانند حیدری آزاد کجا اینا کجا؟

۹۹/۱۱/۲ ۰۱:۱۰

انشالله معارفه ایشون رو تو میدان نماز سابق که یکی از عجایب دنیاست بگیرم تا همیشه یادشون بمونه که چه خیانتی کردن به امید خدا

۹۹/۱۱/۱ ۲۱:۴۶

اگر میخواهید کسی را بهتر بشناسید و قضاوتش کنید از نزدیکان و همکارانشان جویا باشید!؟ در مورد شخص طرف بحث اگر نمره قبولی گرفت من بجای عنوان 30یا30 از جاهل و بی اطلاع و بیسواد و پوپولیسم استفاده میکنم. یا حق

۹۹/۱۱/۱ ۲۰:۰۰

نه عزیز، شما بدون مطالعه حرف زدید. من نظرم را گفتم و گفتن نظر آزاد است. پادشاهی میانه هم عنوان مقاله ای هست از استاد نایبی عزیز که اگر مطالعه کنین ایشون اونجا ثابت کرده اند که میانه در برهه ای از تاریخ صاحب پادشاهی بوده. بعد نقد یک سخن و نظر هم اصول و آدابی دارد و با توهین و کلمات قلمبه و سلمبه فرق دارد.

۹۹/۱۱/۱ ۱۸:۳۶

سخن در باره عملکرد و کارآمدی فرماندار بسیار است ! ولی خب موضوع یادداشت کنونی اصلا کارآمدی ایشان نبود . 

۹۹/۱۱/۱ ۱۸:۳۴

با احترام خالصانه به همه مخاطبین گرامی که همه همشهری هستیم و احترام همه بر هم واجب
خواهشمندم یک سر به همین دو سال و اندی فعالیت آقای فرماندار بزنید نه از بعد شخصی از بعد شهرستانی ببینید چه کارهایی انجام دادند بعد مطلب بنویسید
هیچوقت فراموش نمیکنم شبهایی که در سال 98 قبل از کرونا در زلزله فرماندار در کنار خانواده مان در ترکمانچای شب را صبح کردند و تلاش شبانه روزی داشتند چاز پیگیری هایشان بگویم که جلوی ما برای مطالبات ما قاطعانه از مدیران کل درخواست مساعدت می کردند یا وضعیت راه هایمان که چندین سال مسکوت ماند و من چندین فرماندار را از نزدیک اصلا ندیدم که دردم را بگویم
قضاوت بعد از تحقیق

۹۹/۱۱/۱ ۱۸:۱۱

همیشه فرماندارمان ویترین دولت بوده است.
دیگر خبری از بازدید ها نیست.
ملاقات حضوری مراحلی دارد که منصرفتان میکند.
الی ماشاالله...
بجای بازدید سر زده باید ادارات را موظف کنیم کارشان را کامل انجام دهند.
میانه فرمانداری لازم دارد که یا انقدر ملاقات حضوری داشته باشد که مشکلات مردم را بفهمد و یا چند نفر را از بین مردم یا کارمندان خود مامور اینکار کند.چون مشکلات بسیار است و ملاقات هفتگی جواب نمیدهد.
مثالی میزنم از سال قبل محل مسافرگیری ترکمنچای در داخل شهر محل نزاع مردم و رانندگان شده است و نامه آن از سال قبل مسکوت مانده.
مشکل زیاد است و گوش شنوا میطلبد

۹۹/۱۱/۱ ۱۷:۳۶

با وجود ایشان باید به میانه گفت ( رحم الله من قراء الفاتحه)

۹۹/۱۱/۱ ۱۶:۳۱

نمره بنده به این فرماندار صفر هستش. در ضمن ایشان آدم بسیار از خود راضی هستش.

۹۹/۱۱/۱ ۱۶:۲۳

از نظر شما استفاده کردیم و متشکرم ‌.

اما ارتباط آن با صحبت حقیر چه بود ؟ 

 

۹۹/۱۱/۱ ۱۶:۱۴

متاسفانه باید عرض کنم انتقادهای بعضی از رسانه های غیر همسو با آقای مشایخی مخصوصا صدای میانه کاملا مغرضانه و جهت دار است به نظر بنده جناب مشایخی بسیار کار بلد و توانمند است اختلاف آقای اسماعیلی با ایشان هم نشات گرفته از اختلاف مجلس و دولت است که امروزه بلای جان مردم شده

۹۹/۱۱/۱ ۱۱:۴۰

فقط حیدری آزاد

۹۹/۱۱/۱ ۱۱:۲۴

اخیراً شایعه شده که آقای فرماندار قصد کاندیداتوری مجلس را در سر دارند!!!!!!!!!!!!

۹۹/۱۱/۱ ۱۱:۲۳

همه مردم میانه بر این باور بودند که فرماندار بومی که چندین سال مشکلات مردم و شهرستان لمس کرده پس می تواند حلال مشکلات باش.د در این زمینه چند مثال کوتاه بیان می کنم:
1ـ بحث مسدود نمودن خیابان بازار و پیاده راه نمودن آنجا
با اینکه خیابان بازار اصلی ترین خیابان شهر میانه بود و خیابانی برای جایگزینی آن وجو نداشت و بدون احداث پارکینگ ، خیابان بازار بسته شد و چندین پارکینگ موجود در محدوده بازار بلااستفاده گردید. پس از آن اقدام به تغییر مسیر حرکت خیابانها از جمله میدان نماز ، سرآسیاب ، طالقانی ، سرانجام و شیخ الاسلامی نمودند که علاوه بر تحمیل هزینه های مالی زیاد بر مردم و در ترافیک ماندن و پر شدن کوچه ها و خیابان های هسته مرکزی شهر گردید و اخیراً اقدام به انتقال خودروها با جرثقیل به پارکینگ راهنمایی و رانندگی می کنند و توجیه آقایان طراح این است که مردم خودروی خود را بیرون نیاورند.
2ـ وضعیت جاده های مواصلاتی شهرستان (روستایی و بین شهری) از لحاظ آسفالت و خط کشی قابل قبول نیست (خط کشی که اصلاً ندارند)
3ـ در بحث انتخابات ، آقای کاندید خاص اقدام به دیوار نویسی با رنگ و سایز بزرگ و چسباندن آگهی در سطح شهر و بخش ها و روستاها ، حتی کوه ها و بناها نمود ولی کسی پاسخگو نشد؟
4ـ در بحث بیماری کرونا با پنهان کاری آمار ، باعث سهل انگاری و تشدید بیماری شدند.
و ...

۹۹/۱۱/۱ ۰۹:۴۹

خب جسارتا مسأله اینجاست که ادعای خویش را با چند مثال به اثبات رسانده ام و چند مثال هم در کامنت ها افزوده ام .

شما میتوانید برای ابطال ادعای بنده مرحمت فرموده ۷ مورد انتقاد اساسی که رسانه های غیر همسو با فرماندار به او وارد کرده اند و جواب فرماندار پاسخگو بوده است نشان دهید ؟ 

۹۹/۱۱/۱ ۰۸:۲۷

تنها شخصی که با جسارت و مدیریت مثال زدنی خود به فکر مردم بود فقط دکتر حیدری آزاد بود
سالیان سال نام ایشان زبانزد خواهد بود

۹۹/۱۱/۱ ۰۷:۵۹

نه جوان خوب همشهری اتفاقا انتقاد با سند و مدرک موجب پیشرفت جامعه است اما انتقاد با غرض و با هدف تخریب موجب پسرفت و عدم توسعه یافتگی و ناجوانمردی است . شما ادعای واهی عدم پاسخگویی را با عنوان نامناسب مطرح کرده ای ؟!! در یک جامعه دموکراتیک انتقاد سازنده نقش و جایگاه والایی دارد .

۹۹/۱۱/۱ ۰۷:۵۴

حتما خواب نما شدید . همین جوری چشم بسته شعری را در خواب گفتی ؟!!

۹۹/۱۱/۱ ۰۷:۴۲

حقیقت تلخ است برادر؟؟؟؟؟؟؟

۹۹/۱۰/۳۰ ۲۳:۴۸

ایشون ضعیفترین فرماندار میانه در طول تاریخ هست حتی از زمان پادشاهی میانه به این طرف!

۹۹/۱۰/۳۰ ۱۵:۱۸

سیاست مضحکانه ای بود منتظر کاندیدای جدید بودن تا پستشان تضمین و قدرت دوباره کاذب به دست بیارند متاسفانه کاندیدای منتخب عدم صلاحیت و نبود خصوصیات عقلانی وشرعی از دور خارج شد-----الان مانده اند چه نقشی راه بیندازند این مدعیان کاذب

۹۹/۱۰/۳۰ ۱۴:۱۳

دوست گرامی که با نام فرهنگی اظهار نظر می فرمایید؛ خواهش می کنم لطفا یا لحن و کلامتان را عوض کنید و یا یک اسم دیگر متناسب با لحن و کلامتان انتخاب کنید چون این در و گوهر که از لسان مبارکتان می ریزد مایه بسی تاسف است .
دوست عزیز یک فضای گفتگوی عمومی است و انتقادی طرح شده که می شود به طور مستند رد یا قبول کرد شما چرا از این الفاظ استفاده می کنید.
واقعا شعور و فهم این نویسنده قابل ستایش است که در مقابل این همه توهین و فحاشی شما با متانت جوابگو است
کمی شرم و حیا داشته باشید.

۹۹/۱۰/۳۰ ۱۳:۳۶

ضمن عرض سلام و تشکر از نظر شما .

مورد بسیار جالبی که در نظر اکثر حامیان فرماندار محترم ذیل این پست قابل توجه است ، عدم اعتقاد به امکان انتقاد مستقل از فرماندار است . این موضوع در کامنت شما که مستقیما سوال کرده اید به دستور چه کسی این متن را نوشته ام به وضوح بیشتری قابل مشاهده است .

ای کاش این مهم را می‌پذیرفتید که واقعا ممکن است افرادی در جامعه باشند که از کسی دستور نگرفته و از سر خیرخواهی و مسئولیت اجتماعی اقدام به نقد می‌کنند !

اما از شما که به زعم خود دانشگاهی هستید انتظار می‌رفت ابتدا عنوان یا متن یادداشت را مطالعه کرده و پس از آن اقدام به درج نظر می‌کردید که حداقل متوجه می بودید موضوع پاسخگویی ایشان است و به مساله بودجه و دستگاه ها و .. اشاره ندارد .

۹۹/۱۰/۳۰ ۱۳:۲۷

با سلام خدمت همشهریان عزیز
من نمیدانم آقای رضایی کیست با چه نیتی و به دستور چه کسی این متن رانوشته ولی همه همشهریان به تلاشهای بی وقفه فرماندار شهرمان در بهبود وضعیت در حیطه اختیاراتشان آگاهی دارند نمی توان تمام نواقص ناشی از ناکارآمدی دستگاههای اجرایی یا عدم تخصیص بودجه در برخی بخشها و پروژه ها متاثر از تحریمهای ظالمانه را به گردن فرماندار انداخت ایشان کارنامه موفقی داشته اند

۹۹/۱۰/۳۰ ۱۳:۰۳

سلام . از لطف و نظر شما متشکرم .

لیکن جسارتا مسائلی که فرمودید چه ارتباطی با صحبت بنده در زمینه پاسخگویی ایشان داشت ؟

۹۹/۱۰/۳۰ ۱۳:۰۲

از لطف و توصیه شما بزرگوار که یقینا از روی خیرخواهی است کمال تشکر را دارم .

۹۹/۱۰/۳۰ ۱۲:۵۰

سلام دوستان منتقد باید ریشه ای حرف بزنند و سطحی به قضیه نگاه نکنند. اولا خود دولت و مجلس باهم مشکل دارند و در یک مسیر حرکت نمیکنند پس در نتیجه در شهر خودمون هم اصولا این مشکل رو داریم. اتفاقا یکی از فرمانداران زحمت کش اقای مشایخی هستند چرا که بعد از چند ماه از فرماندار بودن ایشون زلزله امد وتا همین اواخر درگیر این قضیه بودن و بعد از اون هم قضیه جهانی کرونا. پس این دو عامل رو در نظر داشته باشیم و بعدا انتقاد کنیم. اتفاقا کارهای خوب ایشون قابل تقدیر میباشد که گفتن انها در اینجا مقدور نمیباشد

۹۹/۱۰/۳۰ ۱۲:۳۹

نویسنده بدبخت
بازیچه نشو ...برو به امور و کارهات برس...
ازت استفاده می کنن بعد آبگیریت تفاله ت رو میندازن دور ....اونوقت این بومی ت هم به دردت نمی خوره...
برو به زندگیت برس

۹۹/۱۰/۳۰ ۱۲:۱۲

اگر این گفته ها درست باشه، جای تاسف است

برای حفظ سمت اینهمه منت کشی چه هدفی داره....؟؟
نکنه هدفشون خدمت کردنه؟!!!

۹۹/۱۰/۳۰ ۰۵:۵۳

ای کاش هویت واقعی خود رو می‌فرمودید که بشود راحت تر بحث کرد .

ولی چرا فلسفه می بافید برادر ؟ خیلی راحت بجای این مقدار اطاله کلام که البته نشان از ضعف مصداقی دارد ، چند مصداق اساسی از سوالات جدی به عملکرد فرماندار مستقر در شهرستان که توسط رسانه های غیر نزدیک به ایشان به وجود آمده و این بزرگوار پاسخگویی شایسته ای داشته اند را بیان کنید تا ما سنگ روی یخ شویم ! 

اگر شما بتوانید فقط ۷ مورد ایراد یا انتقاد اساسی که رسانه های غیر نزدیک به ایشان در فضای عمومی شرح و بسط داده اند و تا قبل از درج این مقاله در سایت صدای میانه به آنها پاسخ داده است اقامه کنید ، فرمایش شما صحیح و حقیر اشتباه کرده ام  است ! آمار را هم چون خودتان فرمودید دسترسی ندارید فاکتور میگیریم .

ولی برادر عزیز ، ایشان و شورای اداریشان نه تنها به مطالبات رسانه ای مطرح شده توسط جریان های غیر همسو با فرماندار ( مانند همین صدای میانه یا انتقادات شبکه های اجتماعی برخی چهره های اصولگرای شهرستان و .. ) را پاسخگو نبوده اند ، که اخیرا حتی صدا و سیما هم دیگر نمی‌تواند حتی برای گزارشات رسمی از ایشان یا شورای اداری تخت مدیریتش پاسخی دریافت کند و گزارش تلویزیونی را با جمله مسئولین شهرستانی حاضر به پاسخگویی نشدند به پایان می برد ! 

اجازه می‌فرمایید چند مورد از سوالات جدی مطرح شده اخیر را لیست کنم بفرمایید به کدام یک پاسخ کافی داده است ؟ ( از آخر به اول ) 

۱ . تهدید خبرنگار صدا و سیما توسط یکی از اعضای شورای اداری 

۲ . انتقال بالگرد به گلستان ( که لازم بذکر است بهانه نبود آشیانه کافی نیست ، شهر اراک چند سال است بدون آشیانه از بالگرد استفاده می کند )

۳ . مسأله صف های ارزاق در شرایط کرونایی 

۴ . مسأله مخالفت ایشان با یک سرمایه گذاری در میانه ( طبق اطلاع بنده احسان یک نفر برای پدرش و بازسازی یک مدرسه ) که توسط چند چهره شاخص مخالف فرماندار در فضای مجازی مطرح شد . 

۵ . مسأله شکایت بابک کبیری رییس اداره کار از یک منتقد ( ایشان نماینده عالی دولت در شهرستان هستند و اصولاً با آن بازتاب وسیع باید موضع می‌گرفتند ) 

۶ . مسأله مشکلات و کاستی های موجود در اداره کار 

۷ . انتقادات فراوان صدای میانه من جمله مسأله تبعیض در دعوت رسانه ها در روز خبرنگار 

و ..

دقت بفرمایید : ایشان اکثرا برای این انتقادات آخ هم نگفته اند و هیچ موضع و پاسخی ارایه نکرده اند که ما کافی بودن یا نبودن آن را بررسی کنیم ! 

....

اما در باب افترا و تشویش اذهان عمومی : 

جسارتا قانونا افترا به نسبت دادن جرم به یک شخص دیگر می‌داند . من در این مقاله جرمی به آقای فرماندار نسبت داده ام ؟ 

تشویش اذهان عمومی هم با انتشار مطالب خلاف واقع محقق می شود ( البته جسارتا نام دقیق تر آن نشر اکاذیب است و تشویش اذهان یکی از نیت های نشر اکاذیب بر شمرده می شود) در این مسأله هم بنده برداشت خود را از صحنه بیان کرده و برای آن هم دلیل استقرایی اقامه نموده ام ! برای اینکه جرم نشر کذب بر این مقاله منطبق شود باید اولا دلایل حقیر را ( حتی با چند مثال نقض) نقض فرموده و ثانیا سوع نیت بنده را اثبات بفرمایید !

۹۹/۱۰/۳۰ ۰۱:۲۶

آقای رضایی شما باید تعریف درستی از پاسخگویی سازمانی ارایه کنید سپس مصادیق عدم پاسخگویی را در یک نهاد سازمانی با سند ارایه کنید . آمار معتبری که حاکی از عدم پاسخگویی یک نهاد را داشته باشد . اینکه بدون شناسنامه بخواهی در سایت یا فضای مجازی ایراد بگیری یا انتقاد کنی و انتظار پاسخگویی داشته باشی این ادعای واهی و بی اثر است . شما باید دلایل محکمه پسندی از عدم پاسخگویی قوه اجرایی شهرستان ارایه کنید و بعد مدعی عدم پاسخگویی باشید . آیا صرف طرح موضوع واهی عدم پاسخگویی با تکیه بر افکار و اذهان شخصی دلیل اثباتی بر عدم پاسخگویی فرماندار و فرمانداری است ؟ آیا طرح این موضوع موجب تشویش اذهان عمومی در ایجاد بی اعتمادی به عالی ترین دستگاه اجرایی شهرستان نیست ؟ مگر فرماندار یا فرمانداری قرار است با هر آوازی کس یا ناکسی با اهداف فردی یا گروهی برقصد؟ برای فرماندار و فرمانداری مصالح فرد یا جامعه در چارچوب قانون ملاک و مناط توجه و پیگیری است البته با سازو کار های قانونی خود . البته فرماندار بومی کاردان و ساعی و دلسوز برای شهرستان پر خیر و ثمر است و انصافا جناب دکتر مشایخی عملکرد موفقی در تمام حوزه های تحت مسوولیت خود از جمله مو ضوع پاسخگویی دارد حالا شما از کم و کیف پاسخگویی و کانالهای ارتباطی حضوری و مجازی آقای فرماندار خبر ندارید یا خود را به بی خبری می زنید دلیل عدم پاسخگویی فرماندار یا فرمانداری نیست . بنابراین چون شما دلیل برای اثبات مدعای خود ندارید اظهار ایده شما مصداق افترا است . چون جو روانی جامعه را با سخنان ناراست خود به سمت منفی بافی و سرپوش نهادن به حقایق می برید این کارتون مصداق تشویش اذهان مردم است .

۹۹/۱۰/۳۰ ۰۱:۰۲

هلی کوپتر با نوشته اورژانس هوایی میانه در استان گلستان پرواز می کند جالب نیست ؟

۹۹/۱۰/۳۰ ۰۰:۳۱

خب اولا شما باید لطف کنید از متن بنده مصادیق اتهاماتی که فرمودید رو نشون بدید و بعد از آن مستدل بفرمایید در کدام بند از مسیر انصاف خارج شده ام و چرا ؟ 

۹۹/۱۰/۳۰ ۰۰:۲۹

فرمایش شما را در باره مقاله تحلیلی قبول دارم .

لیکن دقت بفرمایید توصیف حقیر از وضع موجود ، عملکرد نا مناسب فرماندار مستقر و شکست ایده حتما خوب بودن فرماندار بومی است . در این زمینه نیز فضای کلی شکل یافته ذهن خود را در سلسله مقالات پیش رو کاملا تبیین نموده و مثال هایی را بیان میکنم .

موضوع این یادداشت هم بحث پاسخگویی فرماندار بود ( کارآمدی که شما به مسایلی مانند جاده و ... اشاره کردید متعلق به یادداشت های بعدی است ) . در بحث پاسخگویی بنده با ذکر مثال هایی ذهنیت خود را در باره فرماندار شرح داده و مستدل به همان مثال ها نتیجه گیری نموده ام . حالا اگر عزیزی نظر مخالف حقیر داشت ، اصول بحث آن است که با استدلال و تعدادی مثال نقض از نتیجه گیری بنده ، این حقیر و دیگر همشهریان را قانع نماید .

ضمنا خواهشمند است اتهامات نشر اکاذیب ، تهمت و تشویش اذهان عمومی که به بنده زدید را با ذکر مثال در متن نشان دهید . 

 

با تشکر .

۹۹/۱۰/۳۰ ۰۰:۲۵

اینکه ضعف فرماندار فعلی رو بخوای با ضعف فرمانداران قبلی توجیه کنید کار اشتباهیه
در ضمن عملکرد حیــدری ازاد رو چطور میخواین با مشایخی مقایسه کنین؟!! حیدری آزاد به تنهایی از 2 نماینده زمان خودش قویتر بود، احداث نیروگاه میانه بود رو بتنهایی پیگیری میکرد و...

مشایخی در حد میانه نبود و هم در حق میانه جفا کرد و هم در حق خودش

زمانی اختلاف با فرمند رو بهانه عملکرد ضعیفش کرده بود و الآن اختلاف با اسماعیلی و این بهانه ها همیشه ادامه خواهد داشت

اوایل انتصابش از کارهای نجفی آذر تقلید میکرد ولی بعدا از این تقلیدها هم ناتوان شد

۹۹/۱۰/۳۰ ۰۰:۱۳

حالا آقای .... هم مست و مغرور قدرت پوشالی نمایندگی خود شده است و می خواهد با دکتر بیگی کشتی بگیرد یا در برابر فرماندار شهر موضع منفی می گیرد . فکر می کند تا آخر عمر بر صندلی قدرت خواهد نشست و متاسفانه نمی داند این قدرت ها و منصب ها بر کسی وفا نکرده است و فقط آتش دوزخ خود را شعله ورتر می سازد .

۹۹/۱۰/۳۰ ۰۰:۱۰

شما به عالی ترین مقام دولت در شهرستان توهین می کنید و نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی می کنید یا من که می گویم جوانمردی خوب چیزی است باید راه علی ع را که در زبان می گوییم در عمل هم به روش مولا عمل کنیم .

۹۹/۱۰/۳۰ ۰۰:۰۷

جناب رضایی عرض من این است در یک مقاله تحلیلی باید نقاط قوت و ضعف را در کنار هم دید . متغیر های تاثیر گذار را تعریف و با توصیف وضع موجود بدون غرض ورزی داوری کرد شما قصاص قبل از جنایت می کنید عنوان ایده شکست فرماندار بومی انتخاب ناعادلانه ای و ناصحیحی است چون هر فردی نقاط قوت و ضعفی دارد که بسته به شرایط موجود باید مسایل را تحلیل و نتیجه گیری کرد . در این دو سال پروژه های فراوانی در بخش های مختلف جامعه شروع یا به اتمام رسیده از جاده سازی و مدرسه سازی و احداث و توسعه کارخانه و برگزاری و اجرای انتخابات و رسیدگی های عمومی و زلزله و صدها طرح و پروژه های عمرانی و مدیریت بحران کرونا و ... واقعا به شعور مردم میانه توهین می کنید اینکه عنوان شکست فرماندار بومی را روی سخنان بی بن و پایه خود انتخاب می کنید . اگر آمار و اطلاعات دقیقی داشتم با شما در دادگاه عادله بحث می کردم تا بر مردم واقعیات آشکار شود . اگر منتقدی باید اصول انتقاد را بدانید و بدان عمل کنید از جوانمردی بدور است افترا و تهمت زدن و نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی . استغفار کنید و تلقیات منفی خود را به مردم القا نکنید . مثلا ادعای نویسندگی و روشنفکری دارید . این روشنفکری از نوع انگلیسی است نه اسلامی .

۹۹/۱۰/۲۹ ۲۳:۴۸

احسنت
بدبختی ما همینجاست که بومی گرایی را برنمی تالیم و دنبال اختلاف افکنی هستیم

۹۹/۱۰/۲۹ ۲۱:۵۳

باسلام متاسفانه فرماندار فعلی قدرت کافی رو ندارد تا خواسته های مردم رو برطرف کند این همه مردم از اداره راه گلایه میکنند اداره راه خودش پاسخگو نیست فرماندار محترم هم عکس العملی نشان نمیدهد در مورد شهر الان پر از هرج و مرج هست نمی تواند به شهردار تدکر دهد تا کارش رو دست انجام دهد شهر پر از ترافیک شده سد معبر غوغا میکند نمیتوانند برخورد کنند از دست شهرداری به فرمانداری شکایت میکنند بی نتیجه می مانند

۹۹/۱۰/۲۹ ۲۱:۴۱

به نظر شما این مقاله در جهت تعمیق اختلاف نماینده و فرماندار محترم بوده است ؟ 

۹۹/۱۰/۲۹ ۲۱:۳۹

یقینا با نام فرهنگی حضرتعالی حق استادی بر گردن جوانان شهر از جمله حقیر دارید ‌.

این سومین کامنت توهین آمیز شما بزرگوار طی ۲۰ دقیقه بود ‌.

امید است مستند و مستدل اولا دلایل رد نتیجه گیری بنده و ثانیا دلایل مزدور بودن حقیر را درج بفرمایید که بتوانیم روی آن مباحثه کنیم .

۹۹/۱۰/۲۹ ۲۱:۳۶

مسأله ضدیت با فرماندار بومی نبود ، مسأله آن است که بومی بودن فرماندار به تنهایی موجب ارجحیت و لیاقت وی نمی شود . همانگونه که هم اکنون شاهد این مسأله هستیم ‌

۹۹/۱۰/۲۹ ۲۱:۳۵

حقیر سر تا پا تقصیر به هیچ وجه ادعای پختگی ندارم . 

لیکن لطف فرموده و مستدل و عینی از فرماندار مستقر دفاع بفرمایید که قابل بحث و دیالوگ باشد ‌.

۹۹/۱۰/۲۹ ۲۱:۳۳

از لطف و نظر شما متشکرم .

ای کاش مرحمت فرموده و نظر مستدل و با ذکر مصادیق در رد عرایض بنده حقیر درج فرموده و مواردی عینی از پاسخ‌گویی فرماندار در موارد مختلف ارایه می‌کردید که قابل بحث باشد .

و انتظار دیگرم آن بود که حداقل بفرمایید به نظر شما مزدور چه کس یا کسانی برای حمله به فرماندار مستقر هستم .

۹۹/۱۰/۲۹ ۲۱:۳۰

ضمن عرض سلام و تشکر از نظر شما . 

خیر به هیچ وجه چنین نیتی ندارم ، لیکن مسأله بنده این بود صرف بومی بودن فرماندار موجب ترجیح وی به باقی گزینه ها نیست و اتفاقا برای نصب فرماندار بومی باید سخت گیری بیشتری به کار گرفته شود تا شاهد اتفاق مشابه آقای مشایخی نباشیم .

 

۹۹/۱۰/۲۹ ۲۰:۳۲

اخه خود اقای .... باچند رای نماینده مردم شریف میانه شده که حالا میخواد فرماندارو عوض کنه؟بنظر من فعلاتا راه یابی همکارش دراین میدان خالی جولان بده بهتره چون تااین لحظه یک اجررواجرنزاشته فقط درحد حرف و حدیث و نامه نگاری داره عملکردشو به رخ مردم نجیب شهرستان میانه میکشه .انصافااین اختلاف بین فرمانداربومی بانماینده تااین حدرو ندیده بودم .البته خود مردم هم مقصر اصلی این موضوع هستن چون دارن به این دوتابزرگوار ومردم منطقه میانه ظلم میکنن اختلافاتو بزرگ نمای میکنن هردو عزیز اهل این شهرند وماهم همشهری این عزیزانیم چرا داریم کمکشون میکنیم تااختلافشون هرروز بیشترازدیروزبشه ایا یه غریبه بیاد شهرمون اباد میشه؟ یه کمی منطقیترفکر کنیم دراین بازی هردوطرف ومردم بازنده خواهند بود. خداوندناظروشاهد اعمال ما انسانهاست./پ

۹۹/۱۰/۲۹ ۲۰:۱۴

واقعا نوشته شما در کمال بی انصافی و بی مروتی است و قابل پیگرد حقوقی . نشان دادید هنوز جریان نویسندگی و نویسندگان مزدور ادامه دارد . آفرین بر شما ؟!!

۹۹/۱۰/۲۹ ۲۰:۱۲

همه شهرستان هامیخاهندفرماندارشون بومی باشه مامیانه ای هابرعکس!
مگه فرمانداران گذشته چه گلی به سرمیانه زده بودند؟

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۹:۵۹

استاد نایبی شما به این دروغ پراکنی و تخریب می فرمایید مقاله ؟! مقاله مشخصات و چارچوب فنی خود را دارد . این سخن ارزش عنوان مقاله را ندارد . آقای رضایی متاسفانه دچار خودشیفتگی کاذب شده اند و فکر کرده اند پخته حرف می زنند .

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۹:۵۵

جناب رضایی ، نوشته شما داستان سرایی از نوع غیر واقعی است تا بیان واقعیات . نمی شود بر موفقیت ها چشم بست و کورکورانه سخن سرایی کرد . نوشته شما به تخریب و دروغگویی نزدیک است تا تحلیل و بیان حقیقت . شما مخاطبان خود را و مردم شهر را چه فرض کرده ای ؟ اینکه سخنان سراسر دروغ شما را باور کنند ؟ معلوم است که با مزد قلم فرسایی می کنید و دستورات اربابان خود را اجرا می کنی ! برای داوری در مورد موفقیت یک مسوول باید عملکرد او را با توجه به امکانات موجود و در اختیار او سنجید نه اینکه با دروغ پراکنی ژست نویسندگی و منتقد گرفت . لطفا بی غرض قلم به دست بگیرید و مزدورانه و کورکورانه ننویسید .

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۹:۵۲

جناب رضایی!

با سلام و احترام، ابتدا به 4 فرماندار زیر نگاه کنیم:

 

1 ـ فرماندار بومی لایق

2 ـ فرماندار بومی نالایق

3 ـ فرماندار غیربومی لایق

4 ـ فرماندار غیربومی نالایق

 

کدامیک از فرمانداران فوق لایق فرمانداری هستند؟ گزینه 3 بر گزینه 2 رجحان دارد و گزینه 1 بر گزینه 3. در این میان گزینه 1 بهترین گزینه است و گزینه 4 بلای جان مردم است.

با شناختی که از جنابعالی دارم مطمئن هستم نمی خواهید از مقاله تان نتیجه بگیرید که هر دو گزینه 1 و 2 خوب نیستند.

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۸:۳۴

اتفاقا این فرماندار بومی که فعلا راس کار است از نا موفق ترین فرمانداران سه دهه اخیر است.

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۸:۳۰

سلام همشهریان به یقین عرض میکنم آقای شکری فرماندار سابق غیر بومی خیلی بهتر پیگیر مشکلات مردم بود این فرماندار بومی فقط با کلمات بازی میکنه وعده سر خرمن میده عین رییس دولت فعلی بیشتر دروغ میگویند تا حرف راست

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۷:۴۹

مدیر قوی را از تیم قوی اش می شناسند این مرد هر چی فرد ناتوان هست دور خودش جمع کرده یکی از زیر مجموعه  اش از یک سلام و احوالپرسی روزانه که گام اول در روابط انسانی است عاجز است.

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۷:۴۲

متأسفانه تا حالا این مسئول نشان دادند که به غیر از پست و مقام به چیز دیگری فکر نمیکند!!!

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۷:۳۹

آقای اسماعیلی 7 ماه نماینده است ،،،،،، قبل از ایشان چی ؟ انموقع هم آقای اسماعیلی نمی گذاشت ؟

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۷:۰۷

جناب مشایخی هلی کوپتر کجاست----- راستی دقیقا کجایید

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۷:۰۵

عملکرد شفاف وصادقانه ذکر فرمایید- روز شهادت حضرت فاطمه ززهرا مردم بجای عزارداری ایستاده بود- مایه تاسف هست زنان وبچه ها واقعا اسیر کربلا بودبخاطر یک بطری روغن تولید داخل-----------

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۷:۰۵

دوران مسولیت ایشان یکی از تاریکترین دوره های مدیریت شهرستان میانه می باشد و وی معاونین به مراتب نالایق تر از خود را هم بکار گمارده امیدواریم خودو تیم و دارو دسته اش هم هرچه سریعتر برکنار شوند.

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۷:۰۰

استاد عزیز الطاف شما همواره شامل حال این حقیر بوده و اگر مطلبی هم به عرض همشهریان می‌رسد در محضر بزرگوارانی چون شما درس پس می‌دهیم .

 

از الطاف شما بسیار متشکرم .

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۶:۵۰

آخه یه میز و صندلی چه قدر ارزش داره که آدم باید به خاطرش باید این و اون رو قسم بده واقعا جای تاسفه

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۶:۴۸

فارغ از موضوع این مقاله وزین؛ محتوای انتقادی آن از نیاز های روزمره جامعه ما برای پیشرفت و توسعه است در شرایطی که تعریف و توصیف و مجیزه گویی در کنار ترس و تهدید و ارعاب و حتی عملی سازی آن با خود سانسوری دست به دست هم داده و جامعه ما را به سوی قهقرا سوق می دهد چنین قدم ها و قلم هایی ستودنی است و بایستی متولیان امر آنان را بر صدر بنشانند و از حمایت های سازنده شان دریغ نورزیده حداقل پاسخگوی این منتقدان و قلم های انتقادی شان باشد که راه سعادت پویند و به مقصود رسند.

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۶:۴۱

این چند مدت از مزایایش استفاده کردیم .کافیمونه

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۶:۴۱

در بحث کارآمدی حرف بسیار است . مفصلا در یادداشت های بعدی به آن خواهیم پرداخت 

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۶:۳۹

فقط 3 مورد از جذب بودجه بالای یک میلیارد تومن برای شهرستان توسط آقای مشایخی را نام ببرید؟

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۶:۳۹

خب علی الاصول حتی برای رد استقرا مثال نقض لازم است .

با ذکر چند مصداق ( که البته به همینجا ختم نمیشود و مصادیق بسیار دیگری هست که پاسخگو نبوده اند ) نتیجه گرفتیم پاسخگویی در اخلاق ایشان نیست . برای رد ادعای ما شما باید لطف بفرمایید مثال نقض بیاورید چند عدد .

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۶:۳۶

با اتکا به مورد مطروحه نمی توان نتیجه ای به این بزرگی گرفت.

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۶:۳۲

نظر شما قابل احترام اما نیازمند آمار جهت اثبات است .

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۶:۲۸

سال قبل من و عده ای از دانشجویان مشکل داشتیم رفتیم پیش آقای فرماندار (دقیقا دی ماه 98 بود وآن موقع آقای اسماعیلی نماینده نبودن حالا) نامه هم نوشتیم آقای فرماندار گفت مشکل شما رو حل می کنم و دفعه بعد رفتیم فرمانداری جویای موضوع شدیم که گفت آره با مسئول مربوطه صحبت کردم وما هم خوشحال شدیم ولی وقتی باز رفتیم پیگیر شدیم دیدیم مشکل ما حل نشده تا این که آخر رفتیم سراغ آن مسئولی که مشکلمان دستش بود وقرار بود آقای مشایخی با ایشون صحبت کنن ولی متاسفانه مشاهده کردیم که آقای فرماندار با ایشون صحبت نکرده اند و مارو از سرباز کرده اند ، آیا دی سال قبل هم آقای اسماعیلی نماینده بودن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۶:۱۹

اتفاقا فرماندار بومی که فعلا راس کار است از موفق ترین فرمانداران سه دهه اخیر است.

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۶:۱۹

.... تعویض شده بود و گزینه ی جایگزین هم مشخص شده بود وحکمش در حال ابلاغ از سوی وزارت کشور بود ولی یکی تهران نشین های میانه ای با حمایت از .... ،مانع از مراسم تودیع ایشان و... جدید شدند ، در این میان .... رفت و با قسم دادن ریش سفیدان شهر آن ها را راهی استانداری کرد و با قسم دادن به استاندار و وزیر کشور وغیره ... موند در کل باید بگم که ایشون برای این که ... بمونن از میانه ای های تهران نشین بگیر تا استاندار و ریش سفیدان شهر رو قسم داده تا کاری باهاش نداشته باشن وتا آخر دولت ... بمونه

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۵:۳۹

یعنی قبل از آقای اسماعیلی فرماندار مستقر هیچ مشکلی نداشتن و ایرادات وارده به ایشون از راه یابی آقای اسماعیلی به مجلس شروع شده به نظر شما ؟ 

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۵:۳۳

متاسفانه آقای اسماعیلی نماینده محترم شهرمان به هیچ عنوان راضی به ماندن آقای مشایخی نیستند واین امر باعث شده تا مردم نتوانند از مزایای فرماندار ویژه استفاده مثمر ثمر را ببرند و این اختلافات همیشه به ضرر شهروندان محترم تمام شده و آن هم برمی گردد به عدم وجود فرهنگ تعاون و همکاری جمعی .

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۵:۱۳

فرماندار محترم معاونین خود هم لطفا تغییر بده--- خیلی وقته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

۹۹/۱۰/۲۹ ۱۵:۱۱

مراسم تودیع ومعارفه فرماندار محترم کی اعلام میشود؟

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز