کد خبر: ۱۵۲۰۷
۷۴۰ بازدید
۰ دیدگاه

شایعه ها را باور نکنید؛

قرص سرماخوردگی باعث مرگ یا کما نمی شود

۹۲/۷/۸
۰۰:۳۷
 
ماجرا از چند پیامک شروع شد.در روزهای گذشته پیامک‌هایی در میان مردم منطقه خوزستان وبعد در چندین شهر منتشر شد که قرص سرماخوردگی حاوی باکلوفن منجر به مرگ و به کما رفتن چند نفر شده است.
 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،انتشار خبرهایی که نشان می داد قرص سرماخوردگی حاوی باکلوفن منجر به مرگ و به کما رفتن چند نفر شده است سبب شد تا معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز وقوع چنین اتفاقی را تکذیب و بر شایعه بودن این پیامک‌ها تاکید کرد.
دکتر حسین برزگر، مدیر نظارت بر دارو و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی اهواز  در اطلاعیه ای که امروز در سایت این مرکز منتشر شده با تکذیب به کما رفتن تعدادی از هموطنان خوزستانی،گفت: با استعلامی که از تمامی بیمارستان‌های استان انجام شده تا این لحظه هیچ موردی نبوده که نشان دهد چنین قرصی باعث مرگ یا به کما رفتن افراد شده باشد.
وی با بیان اینکه مصرف داروی باکلوفن که به عنوان شل کننده عضله کاربرد دارد چنین عارضه‌ای ایجاد نمی‌کند ادامه داد:در هیچ داروی سرماخوردگی این ماده استفاده نشده و دستگاه‌های امنیتی و انتظامی مربوطه با افرادی که باعث تشویش اذهان عمومی می‌شوند، برخورد خواهند کرد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز