کد خبر: ۸۵۰۶۶
۵۷۲ بازدید
۱۹ دیدگاه

واکنش فرمند به حواشی رای خود به CFT /نه اصلاح‌طلبم، نه اصولگرا و نه مستقل!

۹۷/۷/۱۷
۱۲:۲۶

فردین فرمند در گفتگو با آناج 

اصلاح‌طلب خطابم نکنید/ مخالف FATF بودم اما به شروطِ ایران برای الحاق رأی مثبت دادم

فردین فرمند طی گفت‌وگو با آناج در واکنش به گزارش "اصلاح‌طلب میانه‌ای به سازِ فراکسیون امید نرقصید/ اسامی موافقان و مخالفان FATF" که صبح دوشنبه در این پایگاه خبری منتشر شد، ابراز داشت: چنانچه خدا بپذیرد فرمند یک بنده است اما نمی‌دانم چرا بر روی این بنده اسم می‌گذارند و او را اصلاح‌طلب می‌خوانند.

وی افزود: حضور در یکی از جلسات فراکسیون امید دلیل بر اصلاح‌طلبی‌ام نیست و در سایر فراکسیون‌ها نیز حاضر شده‌ام؛ بنده نه اصلاح‌طلبم، نه اصولگرا و نه مستقل!

نماینده مردم میانه با اشاره به انعکاس سخنان او به‌عنوان مخالف FATF، خاطرنشان ساخت: تصویری که رسانه‌ها از درج نام بنده به‌عنوان مخالف لوایح FATF منعکس کرده‌اند مربوط به جلسه‌ی کمیسیون امنیت ملی می‌باشد که با مدارک، ادله و مستندات به‌عنوان مخالف جهت ایرادِ سخن ثبت‌نام کرده‌ام.

وی توضیح داد: همانطور که در گزارش نیز نوشته‌اید شانزدهم تیرماه سال جاری در مخالفت با FATF با شما گفت‌وگو کرده و گفته‌ام چنانچه در قوانین داخلی خود این موارد را رعایت کنیم اصلا نیازی به کشورهای خارجی نخواهیم داشت، ما تابع کشورهای خارجی نیستیم که هر از گاهی یک کشور و گروه را تروریست بنامند و مجبور باشیم با آنها هم‌صدا شویم.

این نماینده مجلس دهم با تاکید بر اینکه در جلسه‌ی اخیر مجلس به آنچه تصویب شد رأی منفی نداده است، خاطرنشان ساخت: بنده نه به FATF رأی داده‌ام و نه CFT بلکه به لایحه‌ای رأی داده‌ام که در آن پیش‌ شرط‌هایی قرار داده شده بود تا منافع جمهوری اسلامی ایران به مخاطره نیفتد.

وی تصریح کرد: تنها دو کشور ایران و کره‌ی شمالی در لیست سیاه FATF قرار داشتند و از آنجایی که آمریکا به دنبال بهانه‌ای جدید برای اعمال تحریم بود، با الحاق به این کنوانسیون بهانه را از آنان گرفتیم؛ خود روسیه با آن همه مقاومت در نهایت به‌صورت مشروط به این کنوانسیون الحاق شد و ما نیز شرط‌های خود را تصویب کرده‌ایم.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۷/۱۸ ۱۴:۳۶

حاجی به قرآن نظریه مجموعه‌ها رو من از خودم در نیاوردم که محدودیت‌های ذهنی من بخواد رو استنباط از مفاهیمش تاثیر بذاره. علمه. اگر لینکی که گذاشته بودم رو یه نگاه می‌نداختی می‌دیدی تو قانون چهارم اصل متمم نوشته ؛ یعنی اگه داخل مربع نباشی یعنی کلا هیچی نیستی. حالا می‌خوای قبول نکنی قبول نکن من اصراری ندارم! :))))

۹۷/۷/۱۸ ۱۳:۳۰

۶ دیدگاه از ۱۷ دیدگاه تایید شده پیشرفت خوبی در سانسور دارید

۹۷/۷/۱۸ ۰۸:۱۸

یاناسان حسین!

۹۷/۷/۱۷ ۲۳:۴۴

با سلام متاسفانه مدیران سایت مطلب بنده را در این مورد حذف نمودن که در آنجا توضیح داده شده است که گزارشگر پایگاه اطلاع رسانی آناج کلمه  ولایی را جا انداخته است. دکتر فرمند در مصاحبه خود اعلام نموده اند: بنده نه اصلاح‌طلبم، نه اصولگرا و نه مستقل ولایی!

۹۷/۷/۱۷ ۲۳:۳۷

خب رفیق. سوال من اینه جریان یا حزب دیگری نیست ایا؟ شاید حزب میانه دوستی است

۹۷/۷/۱۷ ۲۳:۱۸

آقای حسین پوربهرامی، که گویا ژست سیاسی گرفته ای و از سواد سیاسی سخن می گویی، خدمتت باید عارض شوم که این تقسیم بندی که اگر در قسمت قرمز نباشی حتما در قسمت سفید هستی، ناشی از فرض تقسیم بندی و محدود کردن ذهن شماست ولیکن ممکن است شخصی مربع ترسیمی شما رو به عنوان ناحیه سفید قبول نداشته باشد و بگوید ناحیه سفید از نظر من ذوزنقه است... یا متوازی الاضلاع
خواستم بدانید که تفکر را محدود نکنی و بدانی نباید محدود فکر کنی.( از باب مثال ریاضی)
در مورد نماینده مجلس آقای فرمند، او برای خود صاحب سبکی هستش که طبیعتا دارای نقد و انتقاد هستش ولی از خیلی از افرادی که شما و امثال شما در دوره های قبل انتخاب کردید و به مجلس فرستادید، سالم تر و پاک تر و دلسوز مردم است
از نظر بنده حقیر، ما نیاز به امثال ایشون حداقل برای دو الی سه دوره متمادی داریم نه از باب اینکه برای شهر کار کنند، نه، بلکه از باب اینکه جلوی تک روی ها و منافع یک عده را گرفته و ریشه این منافع را از بیخ بخشکانند.همین قدر اگر انجام شود، کافیست.!
سخن بسی بسیار است
ولی امیدوارم متوجه این حرف شده باشید که میشود نه اصلاح طلب بود
نه اصولگرا و نه مستقل( رییس جمهور نهم و دهم مستقل است)!
او مردمیست و مخالف فساد (کما اینکه انتقادات وارد است اما از او حمایت خواهیم کرد)

۹۷/۷/۱۷ ۲۲:۴۱

ببین همشهری، من کاری به سواد سیاسی حضرتعالی ندارم، چون تو مدارس تدریس نمیشه و نمیشه از همه انتظار داشت با مفاهیم علوم سیاسی آشنا باشن. ولی از اونجا که تو ریاضی اول راهنمایی مبحث مجموعه‌ها به خوبی مطرح شده باید عرض کنم خدمت شریفت که طبق اصل متمم نظریه مجموعه‌ها، وقتی شما عضو زیرمجموعه A از مجموعه مرجع U نباشی، قطعا عضو مجموعه متمم  خواهی بود. یعنی:

یعنی اگه داخل دایره قرمز نباشی، یعنی قطعا تو قسمت سفیدی. بعبارتی کسی که به هیچ حزب و گروهی وابسته نباشه قطعا مستقله. همونطور که شما نمیتونی ادعا کنی من نه تو قسمت قرمزم نه تو قسمت سفید، همونطوری هم نمیتونی ادعا کنی که من نه اصلاح‌طلبم، نه اصولگرا و نه مستقل. مگر اینکه پروفسور باشی و به حدودی از علم و دانش رسیده باشی که قبل از تو کسی بهش نرسیده باشه. اونوقت حتی میتونی ادعا کنی زمین صافه یا ماست سیاهه. یه راه دیگه‌ش هم اینه که از نظر فلسفی به درجه‌ای از ابزوردیسم و نیهیلیسم برسی که کلا معتقد باشی اصلا هیچی نیستی که اون یه بحث دیگه است.

حالا خواستی بیشتر در این زمینه مطالعه کنی مقاله Complement ویکیپدیا رو یه نگاهی بنداز.

۹۷/۷/۱۷ ۱۹:۴۹

متاسفم برای نماینده ای که از معنا کردن خودش عاجز است !!!!!!!!!!

۹۷/۷/۱۷ ۱۸:۴۵

کجایند منتقدین فرمند ؟ ؟ ؟

۹۷/۷/۱۷ ۱۷:۵۱

مایه ی افتخار میانه هست که نماینده‌ای مثل فرمند دارد و در همچین محافلی سخنرانی میکند برخی اصلا نمیدانند fatf مخفف چه چیزی میباشد

۹۷/۷/۱۷ ۱۶:۵۸

همه این مفاهیم مستقل واصلاح طلب واصولگرا رنگ باخته مستقل داریم تا مستقل طوری که می توانند رو در روی هم باشند از حسن تا حسن صد گز رسن فقط نحوه تلقی افراد را باید آشنا شد تا اولویتها و بینش ونگرش او را دانست داریم به دنیای جدیدی گام می نهیم ولزوما چارچوبهای سابق تعیین کننده نیست

۹۷/۷/۱۷ ۱۶:۱۴

احزاب وگروههای اصلاح طلب واصولگرا رنگ باخته اند و مستقل بودن داریم تا مستقل بودن از حسن تا حسن صد گز رسن برای شناخت رویکرد وگرایشات و نحوه عملکرد سیاسی افراد علاوه بر دقت در نحوه عمل افراد باید مواضع شان را از زبان خود آنها شنید

۹۷/۷/۱۷ ۱۶:۰۸

یه جمله هم از مادر عروس.....گیر دادن به همه چیز هم فقط از شما بر می آید....کجای این جمله اشکال دارد؟ مگر حتما باید عضو یکی از این سه حزب شد؟ راه دیگه ای نیست که هیچ کدوم از اینها نباشی؟

۹۷/۷/۱۷ ۱۵:۲۱

بنده از صبح تاحالا دارم به این فکر میکنم که چجوری یه آدم میتونه نه اصلاح طلب باشه نه اصولگرا ونه مستقل لطفا دوستان منو راهنمایی کنند

۹۷/۷/۱۷ ۱۴:۴۷

ساختن جمله "بنده نه اصلاح‌طلبم، نه اصولگرا و نه مستقل!" فقط از یه پروفسور برمیاد. 👏

۹۷/۷/۱۷ ۱۴:۲۴

نیه فرمندین کولی توشوب سوزون باشوووزا

اخبار روز