کد خبر: ۴۹۶۲۸
۱۲۸۳ بازدید
۳ دیدگاه

بازدید سرزده قائم مقام وزیر بهداشت از بیمارستان امام خمینی میانه

۱۳۹۴/۸/۳
۲۲:۵۱

قائم مقام وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر در کشور شاخص تخت بیمارستانی 1.7 به ازاء هر هزار نفر می‌باشد که ضروری است تا این شاخص را ارتقاء دهیم.

به گزارش صدای میانه به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ دکتر ایرج حریرچی در جریان بازدید سرزده از بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان میانه ابراز امیدواری کرد که اورژانس و سی تی اسکن این بیمارستان در ظرف چند روز آینده شروع به کار نماید و بازسازی کل بیمارستان تا پایان سال به اتمام برسد.

وی همچنین در بازدید از بیمارستان استاد شهریار گفت: در مورد تختهای بیمارستانی در حال حاضر با یک پارادوکس روبه رو هستیم چرا که از یک طرف در کل کشور و در بعضی شهرها با کمبود شدید تخت بیمارستانی روبرو هستیم و از طرف دیگر در تعدادی از شهرها شاهد تعدد بیمارستانهای دولتی، بخش عمومی غیر دولتی و خصوصی که اشغال تخت آنها پایین و حتی بسیار پایین است.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه افزود: هر چند تعداد تخت های با  ضریب اشغال پایین در کشور محدود است اما با توجه به محدودیتهای مالی موجود و ضرورت همیشگی ارتقاء مستمر بهره وری، لازم است تا  برای هر کدام از بیمارستانها برنامه مستقلی جهت حل مشکلات و نیز استفاده بهینه و ارائه خدمت مناسب به مردم در نظر گرفته شود.

دکتر حریرچی اضافه کرد: مشکل عمده در مکان یابی این بیمارستانها این است که تحت فشارهای محلی و منطقه بوده و متاسفانه برای درصدی از تختهای بیمارستانی در دست احداث دارای پیشرفت فیزیکی نیز چنین مشکلاتی مطرح و قابل پیش بینی است.

وی تاکید کرد: برای حل مشکلات در این زمینه می توان ماموریت نوع ارائه خدمت بیمارستانی آنها را تغییر داد که با حفظ وظایف مربوط به اورژانس و یک بخش عمومی کوچک و مناسب نیز قابل جمع است. به عنوان نمونه خدمات مربوط به روانپزشکی، سوختگی، طب تسکینی و مراقبت در مراحل انتهایی زندگی و همچنین خدمات مربوط به سکته قلبی و سرطان به عنوان خدمات مورد نیاز بیمارستانی مطرح هستند.

دکتر حریرچی افزود: در حال حاضر  در کشور شاخص تخت بیمارستانی 1.7 به ازاء هر هزار نفر می باشد که ضروری است تا این شاخص را ارتقاء داده و در جهت رفع کمبود تخت یا جایگزینی تعداد مناسب تخت در اکثر شهرها تلاش کنیم.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۸/۵ ۱۳:۱۳

باسلام: آقای حریرچی معاون وزیر سرزده آمدند بدون اینکه با کادر بیمارستان  خاتم نشست ودرد دل کنند واقعا متاسف هستیم نسبت به روش غیر منطقی" ای کاش مسولیین خود را ارباب فرض نکنند ما جزیی از مردم هستیم تا نوکر ارباب شویم" چنین مسوول بی ملاحظه" مستقیم اورپانس خاتم آمد وبا در پشتی هم رفت خداحافظت ارباب

۹۴/۸/۴ ۱۷:۲۶

چرا با سرزدن ؟ لااقل اطلاع رسانی میشد تا مردم درد دلشان را به او میگفتند  هر چند وفایی نمیکرد

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز